Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ

Πήγαινε κάτω 
+16
woolf
golas
karnet
Melissologia
priobolos
vassilis
ethnic69
monarchis
patentiaris
doctor11
matteus
ionis
Vasilis.
cyber2li
spyroseva
mpediaditis
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mpediaditis
Μέλος
Μέλος
mpediaditis


Αριθμός μηνυμάτων : 59

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤρι Σεπ 02, 2014 5:15 pm

Γειά σας συνάδελφοι και καλό μήνα!!!
έχω τρελαθεί αυτές τις ημέρες και ο λόγος είναι ότι έχω 7 μελισσάκια στο πεύκο και συγκεκριμένα στην Καλαμαύκα στην Ιεράπετρα Κρήτης κοντά. Τα έχω τρυγήσει 2 φορές, το πεύκο υπ όψιν δεν έχει δώσει και πολλά ακόμη, είχε και έχει ακόμα θυμάρι όμως. Την πρώτη φορά πήρα λίγα πλαίσια τέλειο μέλι φοβερή γεύση και άρωμα. Την δεύτερη φορά την προηγούμενη Πέμπτη πήρα πολλά πλαίσια και είπα δόξα τον θεό όλα πάνε καλά. Βγάζοντας όμως στον μελιτοεξαγωγέα το μέλι, ορισμένα πλαίσια 7-8 τον αριθμό είχαν μέσα πράσινο μέλι . Μερικά από αυτά  το είχαν και ανακατεμένο με κανονικό(φώτο σας στέλνω να το δείτε), τρελάθηκα τι είναι τώρα αυτό?? με όσους μελισσοκόμους παλιούς και νέους και αν επικοινώνησα δεν το είχαν ξαναδεί στην Κρήτη. Ήλθα σε επικοινωνία με τον καθηγητή του ΑΠΘ τον Κο Θρασιβούλου να είναι καλά ο άνθρωπος μου μίλησε πολύ ώρα , μου είπε και του έστειλα δήγμα 1 κιλό, και μάλιστα  μου είπε ότι στην επόμενη μελισσοκομική επιθεώρηση θα έχει άρθρο με πράσινο μέλι που βρέθηκε στην Ημαθεία λόγω όμως των ακτινιδίων που είχαν καταστραφεί με το χαλάζι. Στην Κρήτη δεν έχει ξαναπαρουσιαστεί. Μήπως ξέρει κανείς ποιο φυτό δίνει πράσινο νέκταρ να δω αν έχει τέτοιο στην περιοχή που τα έχω..... Efharisto
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpediaditis
Μέλος
Μέλος
mpediaditis


Αριθμός μηνυμάτων : 59

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤρι Σεπ 02, 2014 5:28 pm

δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο δεν ξέρω γιατί???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroseva
Μέλος
Μέλος
spyroseva


Αριθμός μηνυμάτων : 238

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤρι Σεπ 02, 2014 6:49 pm

Για βοηθα λιγο . . .
Το μελι πρασινιζε μεσα στα τελαρα ή μεσα στον μελιτοεξαγωγεα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cyber2li
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
cyber2li


Αριθμός μηνυμάτων : 317

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤρι Σεπ 02, 2014 11:24 pm

Μια περίπτωση που θυμάμαι είναι στο εξωτερικό όπου οι μέλισσες παίρναν "γλυκαντικές πρώτες ύλες" απο τις δεξαμενές μιας καραμελοβιομηχανίας (m&m). Τα μέλια βγήκαν πολύχρωμα κιόλας. Δεν ξέρω αν έχεις καμιά τέτοια μονάδα κοντά σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpediaditis
Μέλος
Μέλος
mpediaditis


Αριθμός μηνυμάτων : 59

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤετ Σεπ 03, 2014 12:04 am

παιδιά το μέλι ήταν πράσινο μέσα στα πλαίσια, το έχουν μαζέψει τα μελισσάκια. επιπλέον στο βουνό πάνω ρε παιδιά δεν έχει κανένα εργοστάσιο παραγωγής καραμέλας όπως η περίπτωση στην Γαλλία που βγήκε το μέλι μπλε και πράσινο απο τις χρωστικές ουσίες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroseva
Μέλος
Μέλος
spyroseva


Αριθμός μηνυμάτων : 238

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤετ Σεπ 03, 2014 12:09 am

mpediaditis έγραψε:
παιδιά το μέλι ήταν πράσινο μέσα στα πλαίσια, το έχουν μαζέψει τα μελισσάκια. επιπλέον στο βουνό πάνω ρε παιδιά δεν έχει κανένα εργοστάσιο παραγωγής καραμέλας όπως η περίπτωση στην Γαλλία που βγήκε το μέλι μπλε και πράσινο απο τις χρωστικές ουσίες.

αν εχει ρεικια το μερος,τοτε ειναι απο αυτα.Αν δεν εχει . . . σηκωνω τα χερια ψηλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤετ Σεπ 03, 2014 2:02 am

Ειναι απο την αφαλαριδα.τουλαχιστον ετσι το λενε στα μέρη μου.ειναι ενα κίτρινο αγκαθι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ionis
Μέλος
Μέλος
ionis


Αριθμός μηνυμάτων : 207

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤετ Σεπ 03, 2014 9:55 pm

Μηπως ειναι απο κανενα λαχανικο τυπου Ζωνιανων? Μηπως εχει σπειρει κανενας εκει κοντα κανενα λαχανοκηπο και την πληρωσεις εσυ? Δοκιμασες το μελι? Ειχες τιποτα παρενεργειες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpediaditis
Μέλος
Μέλος
mpediaditis


Αριθμός μηνυμάτων : 59

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΚυρ Σεπ 07, 2014 9:17 pm

γειά σας και πάλι άργησα λίγο να σας απαντήσω σε αυτά που με ρωτάτε ,αλλά έχω και άλλες ασχολίες πήγα για άλλο τρύγο στα αμπέλια μου. Όσο για αυτά που μου γράφετε λέτε ρε παιδιά να έχει από αυτά τα άνθη Ζωνιανών εκεί πάνω γιαυτό έκλαιγα όταν το είδα και το δοκίμασα. petheno
Ρώτησα τους φίλους εκεί στην περιοχή και έχει το βουνό λίγο ρίκι λες να έχει δίκιο ο φίλος spyroseva. Από την άλλη γιατί να βγάλω μόνο εγώ τέτοιο μέλι και από δύο μόνο μελισσάκια επίσης και ο φίλος μου που τα έχουμε πάει μαζί να μην πήρε γραμμάριο από πράσινο μέλι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΔευ Σεπ 08, 2014 12:05 am

spyroseva έγραψε:
mpediaditis έγραψε:
παιδιά το μέλι ήταν πράσινο μέσα στα πλαίσια, το έχουν μαζέψει τα μελισσάκια. επιπλέον στο βουνό πάνω ρε παιδιά δεν έχει κανένα εργοστάσιο παραγωγής καραμέλας όπως η περίπτωση στην Γαλλία που βγήκε το μέλι μπλε και πράσινο απο τις χρωστικές ουσίες.

αν εχει ρεικια το μερος,τοτε ειναι απο αυτα.Αν δεν εχει . . . σηκωνω τα χερια ψηλα.


Συμφωνω και αμα ειδες πρασινο μελι και μεσα σε κελια με γονο, τοτε ειναι σιγουρα σουσουρα/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
doctor11
Μέλος
Μέλος
doctor11


Αριθμός μηνυμάτων : 68

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΔευ Σεπ 08, 2014 11:24 am

Καλημέρα στη μελισσοπαρέα, προχθές παρέλαβα τη μελισσοκομική επιθεώρηση τεύχος 9ος - 10ος.
Έχει ένα άρθρο για πράσινο μέλι από την Πιερία, Μετά από αναλύσεις που έκαναν βρήκαν ότι ήταν από ακτινίδια, η ακτινιδιά όμως δεν δίνει μέλι αλλά μόνο γύρη.
Το μυστήριο λύθηκε τελικά, είχε πέσει χαλάζι τα φρούτα είχαν ανοίξει, οι μέλισσες έπαιρναν το χυμό απ τα ακτινίδια και έφτιαξαν καταπράσινο μέλι.    htipieme
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
patentiaris
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
patentiaris


Αριθμός μηνυμάτων : 35

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΔευ Σεπ 08, 2014 5:28 pm

Το νέκταρ του "αγριοδυόσμου" δίνει μέλι που στα τελάρα πρασινίζει.
Βέβαια δεν έχω τρυγήσει αγριοδυοσμο, καθώς είναι πολύ λίγος στην περιοχή μου.
Έλεγξε αν έχεις αγριοδυοσμο στην περιοχή σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpediaditis
Μέλος
Μέλος
mpediaditis


Αριθμός μηνυμάτων : 59

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤετ Σεπ 10, 2014 12:41 am

Καλησπέρα παιδιά
μίλησα το απόγευμα με τον καθηγητή τον Κο Θρασιβούλου στο ΑΠΘ που το έχω στείλει για ανάλυση και όταν του είπα ότι στην περιοχή έχει έρρικα μου είπε ότι δεν βγάζει πράσινο μέλι αλλά κοκκινωπό. Είναι σε εξέλιξη η ανάλυση θα με ενημερώσει και θα σας ενημερώσω. Για αρχή μου είπε ότι είναι καλό δεν έχει χρωστικές ουσίες (όπως και το περίμενα ) περιέχει και λίγο θυμάρι καθόλου πεύκο και θα μου πεί από τι φυτό είναι. Οσο γιαυτό που λέει ο φίλος doctor11 το διάβασα και εγώ αυτό δεν έχει σχέση με τα στοιχεία του μελιού που ξέρουμε όπως αναφέρεται στο άρθρο και όπως μου είπε και ο καθηγητής το μοναδικό πράσινο μέλι που γνωρίζει μέχρι σήμερα στην Ελλάδα είναι αυτό που του έστειλα, παρακαλεί δε αν κάποιος έχει τέτοιου είδους μέλι να το στείλει στο ΑΠΘ εργαστήριο μελισσοκομίας ή να πάρει ΤΦ. Άκουσα και για κάποιον νέο μελισσοκόμο που έχει τα μελισσάκια του στην περιοχή της Χερσονήσου στην Κρήτη και πήρε και αυτός πράσινο μέλι αν τον ξέρει κάποιος ή αν παρακολουθεί το forum να επικοινωνήσει. Εν το μεταξύ δεν ξέρω τι να το κάνω ακόμα και αν βγεί η ανάλυση δεν νομίζω να πουληθεί ή να φαγωθεί από άλλους εκτός από την οικογένειά μου και τα μελισσάκια μου. Υπάρχει καμιά ιδέα ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpediaditis
Μέλος
Μέλος
mpediaditis


Αριθμός μηνυμάτων : 59

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤετ Σεπ 10, 2014 12:45 am

Συγνώμη παιδιά υπάρχει κάποιος που να ξέρει να μου πεί πως θα ανεβάσω φωτο στην συνομιλία μας να δείτε ρε παιδιά και το χρώμα (δεν υπάρχει ) τι να σας πώ, μακάρι να δοκιμάζατε και την γεύση του τέλεια, όποιος και να το δοκίμασε αυτό είπε!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤετ Σεπ 10, 2014 9:48 am

mpediaditis έγραψε:
τι να σας πώ, μακάρι να δοκιμάζατε και την γεύση του τέλεια, όποιος και να το δοκίμασε αυτό είπε!!!!

Πως θα γίνει να δοκιμάσω; Έστω και μια μικρή κουταλίτσα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤετ Σεπ 10, 2014 1:34 pm

mpediaditis έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά
μίλησα το απόγευμα με τον καθηγητή τον Κο Θρασιβούλου στο ΑΠΘ που το έχω στείλει για ανάλυση και όταν του είπα ότι στην περιοχή έχει έρρικα  μου είπε ότι δεν βγάζει πράσινο μέλι αλλά κοκκινωπό. Είναι σε εξέλιξη η ανάλυση θα με ενημερώσει και θα σας ενημερώσω. Για αρχή μου είπε ότι είναι καλό δεν έχει χρωστικές ουσίες (όπως και το περίμενα ) περιέχει και λίγο θυμάρι καθόλου πεύκο και θα μου πεί από τι φυτό είναι. Οσο γιαυτό που λέει ο φίλος doctor11 το διάβασα και εγώ αυτό δεν έχει σχέση με τα στοιχεία του μελιού που ξέρουμε όπως αναφέρεται στο άρθρο και όπως μου είπε και ο καθηγητής το μοναδικό πράσινο μέλι που γνωρίζει μέχρι σήμερα στην Ελλάδα είναι αυτό που του έστειλα, παρακαλεί δε αν κάποιος έχει τέτοιου είδους μέλι να το στείλει στο ΑΠΘ εργαστήριο μελισσοκομίας ή να πάρει ΤΦ. Άκουσα και για κάποιον νέο μελισσοκόμο που έχει τα μελισσάκια του στην περιοχή της Χερσονήσου στην Κρήτη και πήρε και αυτός πράσινο μέλι αν τον ξέρει κάποιος ή αν παρακολουθεί το forum να επικοινωνήσει. Εν το μεταξύ δεν ξέρω τι να το κάνω ακόμα και αν βγεί η ανάλυση δεν νομίζω να πουληθεί ή να φαγωθεί από άλλους εκτός από την οικογένειά μου και τα μελισσάκια μου. Υπάρχει καμιά ιδέα ???

Ναι εχω εγω μια ιδεα , στειλε το σε μας να το τιμησουμε !!!
Αντε να λυθει και το μυστηριο με το βαζελομελο να δουμε τοι ειναι !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroseva
Μέλος
Μέλος
spyroseva


Αριθμός μηνυμάτων : 238

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤετ Σεπ 10, 2014 6:50 pm

mpediaditis έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά
μίλησα το απόγευμα με τον καθηγητή τον Κο Θρασιβούλου στο ΑΠΘ που το έχω στείλει για ανάλυση και όταν του είπα ότι στην περιοχή έχει έρρικα  μου είπε ότι δεν βγάζει πράσινο μέλι αλλά κοκκινωπό. .

το σιγουρο ειναι πως δεν μπορω να αμφισβητησω οποιονδηποτε επιστημονα,αυτο που ξερω σιγουρα,ειναι το εξης.Οταν το μελισσοκομειο βρισκεται σε περιοχη με ρεικι και δουλευει,οταν κοιταμε για μελι ημερας,δλδ το μελι που ειναι μεσα στο γονο, πρασινιζει στον ηλιο.

Σε ρωτησα και παραπανω.Μεσα στο τελαρο ή στον τενεκε. Οπως γραφεις τα κειμενα σου,εγω καταλαβαινω πως μιλας για την δευτερη περιπτωση . . .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
vassilis


Αριθμός μηνυμάτων : 673

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2014 9:21 am

ΒαζελοΜέλισσες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2014 7:15 pm

Οκ αν διαβασεις την τελευταια μελισσοκομικη επιθεωριση ισως σου λυθει η απορια για την προελευση του μελιου .... Εχεις εκει κοντα ακτινιδια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpediaditis
Μέλος
Μέλος
mpediaditis


Αριθμός μηνυμάτων : 59

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΠαρ Σεπ 12, 2014 10:38 pm

Φίλε monarchis όποτε θέλεις το σπίτι μου είναο στην Αλικαρνασσό στον Αγ Φανούριο όποτε μπορείς γράψε μου να βρεθούμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΠαρ Σεπ 12, 2014 11:34 pm

Ok mpediaditis ευχαριστώ, θα μιλήσουμε από βδομάδα. Καλό Σ/Κ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
priobolos
Μέλος
Μέλος
priobolos


Αριθμός μηνυμάτων : 121

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΣαβ Σεπ 13, 2014 7:45 pm

φιλε mpediaditis θελω να το δοκιμασω το βαζελομελο και περισοτερο να το δω θελω.την τεταρτη θα ειμαι ηρακλειο για δουλια κατεβενω συχνα λογω δουλιας και μενω στο sofia hotel νεα αλικαρνασο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Melissologia
Διαχείριση
Melissologia


Αριθμός μηνυμάτων : 682

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΚυρ Σεπ 14, 2014 11:15 am

mpediaditis έγραψε:
Συγνώμη παιδιά υπάρχει κάποιος που να ξέρει να μου πεί πως θα ανεβάσω φωτο στην συνομιλία μας να δείτε ρε παιδιά και το χρώμα (δεν υπάρχει ) τι να σας πώ, μακάρι να δοκιμάζατε και την γεύση του τέλεια, όποιος και να το δοκίμασε αυτό είπε!!!!

Δοκίμασε όταν κάνεις απάντηση σε ένα θέμα το πάνω αριστερά κουτάκι
ʽUpload your imageʽ ή αν το έχει κάπου στο internet βάζεις το link στο διπλανό κουμπάκι. Δες και εδώ σχετικές λεπτομέρειες

https://melissologia.forumgreek.com/t184-topic?sid=c34eec894bc75be9443b3369d5ba0961
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpediaditis
Μέλος
Μέλος
mpediaditis


Αριθμός μηνυμάτων : 59

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΚυρ Σεπ 14, 2014 11:06 pm

ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας!!!
φίλε priobolos ευχαρίστως να βρεθούμε δουλεύω στην Αλικαρνασσό 0900-1700 την Τετάρτη 763097 πάρε οκοκο
παιδιά με τις οδηγίες που δώσατε στέλνω τις παρακάτω φώτο να δείτε
ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ 2q0p00y
ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Rvkopy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ   ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ Icon_minitimeΤρι Σεπ 16, 2014 5:27 pm

Σε ρωτησα κατι σχετικα με ακτινιδια .....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΛΙ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Πράσινο μέλι ?
» Μέλι από ... Σκ@τ@ !
» Ασφράγιστο μέλι
»  Μέλι ή μέλισσες;
» Μέλι Βουλγαρικό

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Μελισσοκομικά προϊόντα-
Μετάβαση σε: