Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;

Πήγαινε κάτω 
+21
Aigagros
monarchis
Vasilis.
lpapggia
newbee
kopalefa
λοβινιωτης
Maikpigasos
giota
melinioxori
Μαρίνα
koulosb
jimys
MILIBEE
Αποστολος Β.
helias
granazis
johnnh47
captain
gemininea
beespyros
25 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Μαρίνα
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 94

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 13, 2011 12:39 pm

Εμένα μου ζήτησαν μια βεβαίωση από τη διέυθυνση Αγροτικής Ανάπτυξης που να λέει πόσες κυψέλες έχω, καλύτερα πήγαινε να ρωτήσεις με πόσες κυψέλες μπορείς να το βγαλεις μελισσοκομικό (εκτός αν μπορείς να δηλώσεις και κάποια καλιέργεια και μπορέσεις να το βγάλεις Αγροτικό-Μελισσοκομικό).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koulosb
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
koulosb


Αριθμός μηνυμάτων : 4

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 13, 2011 8:30 pm

Για να το βγαλω μελισσοκομικο θα πρεπει νομιζω να εχω μελισσοκομικο βιβλιαριο 3 χρονια.... εγω θελω να το βγαλω απλα αγροτικο.
Θα πρεπει να δηλωσω και καποιο εισοδημα ή απλα αν δηλωσω καποια μελισσια ειμαι ενταξει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melinioxori
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 102

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 13, 2011 9:47 pm

για να βγει αγροτικο πρεπει να δηλωνεις αγροτικα εισοδηματα στα οποια δεν νομιζω οτι μετρανε τα μελισσια ασχετα πως το βλεπουμε εμεις! τωρα για να δηλωσεις παραπανω μελισσια απο αυτα που εχεις δεν γινεται , πρωτον γιατι για να βγαλεις το βιβλιαριο γινεται ελενχος απο το γεωπονο της περιοχης σου και δευτερον γιατι στη δηλωση στο ε1 που μπαινουν τα μελισσια καταθετεις και φωτοτυπια του μελ. βιβλιαριου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koulosb
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
koulosb


Αριθμός μηνυμάτων : 4

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μαρ 14, 2011 11:08 am

Οποτε δε θα μπορω να τα δηλωσω για το 2010 και θα πρπει πρωτα να βγαλω φετος το βιβλιαριο και μετα να τα δηλωσω για το 2011 και να βγαλω αγροτικο το 2012....!!

Δεν ηθελα να δηλωσω παραπανω.... ξερω οτι για το βιβλιαριο γινετε ελεγχος αλλα δεν ηξερα οτι δινεις φωτοτυπια του στο Ε1.
Ενας φιλος μου που ηθελε να ασφαλιστει στον ΟΓΑ (ηταν ανεργος) δηλωσε καποια μελισσια και ενα εισοδημα περιπου 850 ευρω στη δηλωση του.... δεν του ζητησε η εφορια το μελισσοκομικο βιβλιαριο... απλα το εβγαλε γιατι του το ζηταγε μετα ο ΟΓΑ.

Εγω το ψαχνω γιατι θα ηθελα να βγαλω αγροτικο απο φετος που πηρα για πρωτη φορα μελισσακια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giota
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
giota


Αριθμός μηνυμάτων : 326

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Νοε 18, 2011 11:53 pm

φιλοι μου , επειδη είμαι στην διαδικασια έκδοσης μελ/κού βιβλιαριου, θα ήθελα να μου πειτε τι όφελος έχω , εκτος βεβαια της μεταφορας, με την άδεια μελισσοκομικου αυτοκινητου;
δεν ειμαι αγροτισα κ θ'αναγκαστω να αγορασω τρεϊλερ για την μεταφορα.
Ήρθε κ η ωρα να αντικαταστήσω το 22ετίας αμαξι μου. Efharisto εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Νοε 20, 2011 1:05 pm

MILIBEE έγραψε:

Εγω φετος σκεφτομαι να παρω πυροσβεστηρα.

Ξέστρο μπορεί να μην έπερνα..αλλά τον πυροσβεστήρα ΣΤΑΝΤΑΡ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giota
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
giota


Αριθμός μηνυμάτων : 326

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Νοε 20, 2011 3:12 pm

Καταλαβα Maikpigasos, ν' αγορασω οπωσδήποτε πυροσβεστηρα και για μελισσοκομικό αυτοκινητο έεεεεεεεεεεχει ο θεός!!!!!! sostos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
λοβινιωτης
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
λοβινιωτης


Αριθμός μηνυμάτων : 35

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: μεταφορα με τρειλερ   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Νοε 26, 2011 12:50 pm

εγώ έφτιαξα ένα τρέιλερ μόνος μου με διαστάσεις 120εκ πλάτος και 180 εκ μήκος. Χωράει πάνω 8 μία σειρά και 8 αν θες πάνω απ'αυτές. Είναι μια χαρά και με αυτοκίνητο 1300 κυβικά. Δυσκολεύομαι σε πολύ ανήφορο και χαλικόδρομο. Αν με δείτε το έχω πάντα κοτσαρισμένο στο αυτοκίνητο για ότιδήποτε χρειαστεί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kopalefa
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 61

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αυτοκίνητο   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 03, 2012 10:39 am

Καλημέρα σε όλους.
Σύμφωνα με το άρθρο που βρήκα για απόκτηση αγροτικού αυτοκινήτου σε μη κατά κύριο επάγγελμα αγρότες θα πρέπει να προσκομίσουμε
1. Μέχρι 2,5 τόνους μικτού βάρους
Απαιτούμενα δικαιολογητικά:
I. Εγγραφή στο Μητρώο Αγροτών και Αγροτικών εκμεταλλεύσεων.
II. Αίτηση 4 (χορηγούμενη και από την υπηρεσία)
III. Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας
IV. Βιβλιάριο ΟΓΑ θεωρημένο
V. Δήλωση εισοδήματος Ε1
VI. Εκκαθαριστικό σημείωμα φόρου εισοδήματος
VII.Μελισσοκομικό Βιβλιάριο.

Σύμφωνα με την ΚΥΑ 32508/2512/2001 άδεια κυκλοφορίας φορτηγού ιδιωτικής χρήσης αυτοκινήτου μικτού βάρους μέχρι 2.500χιλιογράμμων ή 1.300 χιλιογράμμων ωφελίμου φορτίου, δύναται να χορηγηθεί σε κάθε φυσικό πρόσωπο που δεν χαρακτηρίζεται ως κατά κύριο επάγγελμα αγρότης, εφόσον το πρόσωπο αυτό αποκτά και δηλώνει αρμοδίως γεωργικό εισόδημα από οποιαδήποτε γεωργική δραστηριότητα.

Για τη χορήγηση της άδεια κυκλοφορίας από τις αρμόδιες υπηρεσίας Μεταφορών και Επικοινωνιών των Νομαρχιακών Αυτοδιοικήσεων της χώρας, ο ενδιαφερόμενος πρέπει να:
-προσκομίσει το εκκαθαριστικό σημείωμα του φόρου εισοδήματος του προηγούμενου έτους, από το οποίο να προκύπτει η δήλωση γεωργικού εισοδήματος (μελισσοσμηνών)
Εδώ δεν ξέρω αν μπορείς να δήλωσης εισόδημα απο οποιαδήποτε αριθμό(π.χ 7 ) μελισσοσμηνων στην δήλωση του 2010 και μετά αφού αποκτησης πάνω από 10 να βγαλης και τα άλλα χαρτιά. (Εγγραφή στο Μητρώο Αγροτών και Αγροτικών εκμεταλλεύσεων Βιβλιάριο ΟΓΑ)
- υποβάλλει υπεύθυνη δήλωση του Ν।1599/86 ότι δεν έχει αποκτήσει αυτοκίνητο της κατηγορίας αυτής
- καταβάλλει ολόκληρη την υπέρ του δημοσίου εισφορά εφάπαξ, όπως ισχύει κάθε φορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
newbee
Μέλος
Μέλος
newbee


Αριθμός μηνυμάτων : 280

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 09, 2012 2:34 pm

Για άδεια κοτσαδούρας και τρέιλορ γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει γιατί η χαδιάρα στο μηχανολογικό βαριόταν να εξηγήσει...

Θέλω να βάλω κοτσαδούρα στο αυτοκίνητο μου και να την δηλώσω, τρέιλορ έχω του αδερφού μου ο οποίος έχει κανονικά κοτσαδούρα και τρέιλορ στο αυτοκινητό του με τον ίδιο αριθμό κυκλοφορίας.

Μπορώ να δηλώσω μόνο την κοτσαδούρα και να βάζω το τρέιλορ του αδερφού μου η πρέπει να υπάρχει τρέιλορ μόνο για το αυτοκινητό μου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
granazis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 619

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 09, 2012 3:45 pm

ΟΧΙ... το πρεηλερ ..η ..την μπαγκαζιερα ...η.. το τροχοσπιτο δηλωνεις... και μαζι με αυτο και το οχημα που θα το ελκει.... και αφου παρεις την αδεια για τα παραπανω.... σου δινει το ΔΙΚΑΙΩΜΑ... να βαλεις κοτσαδορο στο οχημα.. ο οποιος θα ειναι αποσπομενος και θα τον βαζεις μονο οταν θελεις να ελξεις ...πχ στις διακοπες με τροχοσπιτο.... η.. το τρεηλερ στις μεταφορες μελισσιων... Τον υπολιπο χρονο θα το εχεις βγαλει γιατι το προστιμο ειναι σοβαρο και εχει και αφαιρεση πινακιδων...
Αυτα για το τυπικο της υποθεσης........ γιατι Ελλαδα μενουμε...... για την ωρα τουλαχιστον..!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
newbee
Μέλος
Μέλος
newbee


Αριθμός μηνυμάτων : 280

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 10, 2012 10:19 pm

Πήγα σήμερα με ότι χαρτιά απο αυτοκίνητο κ τρέιλορ είχα αλλά τίποτα, το τρέιλερ πάει μαζί με το αυτοκίνητο. Δέν μπορώ να δανείζομαι άλλο τρέιλορ, αναγκαστικά πρέπει να έχεις δικό σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
granazis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 619

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 10, 2012 11:55 pm

sostos he he he he he he klama klama
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lpapggia
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 58

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2013 2:46 pm

Για να μην ανοιξω νεα θέμα θα υποβάλλω εδώ το ερώτημά μου.

Ψάχνω να αγοράσω όχημα για μεταφορά κυψελών.
Από οικονομικής άποψης και κατανάλωσης κλπ μάλλον οδηγούμε προς κάποιο αγροτικό του στυλ vw caddy, fiat strada χρονολογίας περίπου 2000.
Έχει κανείς άποψη για τα αυτοκίνητα αυτά? ζημιές συντήρηση κλπ?
Και το σημαντικότερο πόσες κυψέλες χωράνε γιατί στο διαδίκτυο βρίσκω μόνο για διαστάσεις για τα νέα μοντέλα.
Ιδανικά θα ήθελα πετρέλαιο αλλά δυστυχώς μένω στην Αθήνα και η κυκλοφορία προ euro 5 απαγορεύεται. Μία άλλη εναλλακτική είναι το τρέϊλερ αλλα το έψαξα και δεν με εξυπηρετεί.
Επίσης δεν ξέρω αν έχετε δει και έχετε άποψη για το Piaggio Porter Maxxi. (πρωην Daihatsu Hijet).
Έχει μικρές εξωτερικές διαστάσεις όπως ένα μέσο ΙΧ. μικρή κατανάλωση περίπου 5 λίτρα και σηκώνει 1100 κιλά ωφέλιμο με φλατ καρότσα που με τις διαστάσεις που δίνουν (1.500 x 2.817), χωράει 12 η στρώση άνετα. Έχει και παραπέτια σπαστά.
Δεν βρίσκω παραπάνω πληροφορίες απο ιδιοκτήτες και δεν ξέρω πως πηγαίνει αν το φορτώσεις.

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 12, 2013 12:21 am

Ολα αυτά που ρωτάς ειναι σχετικά φίλε.ποσα μελισσια έχεις;πόσες μεταφορές κανείς τον χρόνο;πόσο μακριά τα πηγαίνεις;ποσα λεφτα διαθετεισ;αν γνωρίζουμε αυτά ίσως σε βοηθήσουμε.οχι fiat πολύ μικρή καρότσα δε κάνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lpapggia
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 58

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 12, 2013 6:48 am

Εχετε δίκιο. Ηταν γενική η ερώτηση.
Έχω 20 μελισσια.
Για το fiat το οτι δεν κάνει είναι λόγω μεγέθους καρότσας ή ότι είναι ζημιάρικα?
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beespyros
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 294

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 12, 2013 8:22 am

Ωραιο αυτο το piaggio δεν το ηξερα ρε φιλε, ιδιαιτερα το 4Χ4 το απλο porter, οχι το maxi, μου αρεσε. Μηπως γνωριζεις ποσο κανει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 12, 2013 8:30 am

Το είχα ψάξει κι εγώ παλιότερα για το porter. Κάπου είχα διαβάσει για 7.000 - 8000?. Δεν θυμάμαι όμως για πιο μοντέλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 12, 2013 8:35 am

lpapggia έγραψε:
Εχετε δίκιο. Ηταν γενική η ερώτηση.
Έχω 20 μελισσια.
Για το fiat το οτι δεν κάνει είναι λόγω μεγέθους καρότσας ή ότι είναι ζημιάρικα?
Ευχαριστώ
Το φιατ έχει πολύ μικρή καρότσα κ για αυτό δεν κάνει.για εμένα βρες έναν αγρότη
Πετρέλαιο μονοκαμπινο.οι επιλογές σου για εκει ειναι πολλές κ αξιόπιστες με πρώτη κ καλύτερη το Toyota.piaggio αμάξι δεν θα έπαιρνα για κανέναν λογο χίλιες φορές το dyna
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 12, 2013 10:48 am

Για τιμές piaggio εδώ:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Στο κάτω μέρος της σελίδας έχει άρθρα για επιπλέον πληροφορίες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beespyros
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 294

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 12, 2013 1:57 pm

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Εχοντας οδηγηση παραπολα αυτοκινητα νομιζω τελικα αυτο που μενει - ενδιαφερει περισσοτερο εναν οδηγο ειναι το κοστος αγορας η καταναλωση και η ευχρηστια του μοντελου, κατι που φενεται οτι αυτο το αυτοκινητακι τα εχει. Γιατι να δωσω 30+ χιλιαδες για ενα αγροτικο που χωρα 7 8 κυψελες στην στρωση (αντι για 12) και να σκεφτομαι μετα την καταναλωση του πετρελαιου που σε αυτα τα αμαξια ειναι τεραστια. Οσο για την Toyota τι να πω; καθε μηνα και μια ανακλυση οχηματος κανουν, εχει καταντησει η χειροτερη εταιρια, κριμα γιατι ειχε και τα ακριβοτερα μοντελα με την δικαιολογια οτι δεν σπαει δεν χαλαει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 12, 2013 3:35 pm

Φίλε μου δικά σου τα γενια δικά σου κ τα χτενια.αν είχαμε όλοι τα ίδια γούστα
Θα κυκλοφορούσε μόνο μια μάρκα.παντως για την ιστορία
μονοκαμπινος αγρότης χωράει πάνω απο 8 κ συγκεκριμένα 12 κ μερικοί 13
Απλα κάποιοι με κλειστή πόρτα άλλοι πάλι με λίγο ανοιχτή.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lpapggia
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 58

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 12, 2013 5:46 pm

δυστυχως πετρέλαιο μονοκάμπινο στην Αθήνα μονο Euro 5 και ανω μπορεί να κυκλοφορήσει. Οπότε το κόστος κτήσης είναι απαγορευτικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aigagros
Μέλος
Μέλος
Aigagros


Αριθμός μηνυμάτων : 59

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 10, 2013 7:29 pm

newbee έγραψε:
Πήγα σήμερα με ότι χαρτιά απο αυτοκίνητο κ τρέιλορ είχα αλλά τίποτα, το τρέιλερ πάει μαζί με το αυτοκίνητο. Δέν μπορώ να δανείζομαι άλλο τρέιλορ, αναγκαστικά πρέπει να έχεις δικό σου.
Λίγο παλιό το θέμα αλλά... κάλλιο αργά παρά ποτέ.
Ένα όχημα μπορεί να έλκει το τρέιλερ οποιουδήποτε (εφόσον φυσικά έχει τις ανάλογες προδιαγραφές).
Για να εκδοθεί το σημείωμα ρυμούλκησης, ως δικαιολογητικά προσκομίζεις την άδεια κυκλοφορίας του αυτοκινήτου σου, ένα αντίγραφο του σημειώματος ρυμούλκησης του ιδιοκτήτη του και μία υπεύθυνη δήλωσή του, με την οποία σου παραχωρεί το δικαίωμα χρήσης και από εσένα.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
newbee
Μέλος
Μέλος
newbee


Αριθμός μηνυμάτων : 280

μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;   μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 10, 2013 9:18 pm

Ευχαριστούμε, πολύ χρήσιμη αυτή η πληροφορία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
μελισσοκομικο οχημα, τι το θελουμε;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» μελισσοκομικο οχημα
» γνωμες για το καταλληλο μελισσοκομικο οχημα
» Τι κάνουμε αν θέλουμε να μαζέψουμε ανθόμελο ?
» ΜΕΣΑΙΟ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΕΊΟ-ΟΧΗΜΑ
» ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΟΧΗΜΑ ΚΑΙ ΠΩΛΗΣΗ ΜΕΛΙΟΥ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: