Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 επιλογη και τιμες ζαχαροζυμαρου κ.τ.λ.

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
BASILISP
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 407

επιλογη και τιμες ζαχαροζυμαρου κ.τ.λ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: επιλογη και τιμες ζαχαροζυμαρου κ.τ.λ.   επιλογη και τιμες ζαχαροζυμαρου κ.τ.λ. Icon_minitimeΤρι Ιουλ 31, 2012 3:11 pm

Αποφασισα να αγορασω ζαχαροζυμαρο (για τον χειμωνα) και κατεληξα στην γνωστη apifonda και στο neopoll (με γυρη) . Πηρα τηλεφωνο και η συζητηση ηταν η παρακατω:
-Το neopoll εχει 43 ευρω τα 12,5 κιλα ,το apifonda 25 ευρω για την ιδια ποσοτητα...
- ...
-Κυριε μ'ακουτε;
-...Ναι...
-Επισης τα μεταφορικα ειναι ...
-Θα σας ξαναπαρω,ευχαριστω πολυ

Μου ειπαν οτι οι τιμες εκτοξευθηκαν λογω τις αυξησης στην τιμη της ζαχαρης.
Το θεμα ειναι οτι θα ηθελα να αφηνω στα μελισσια μου αυτο που τους αναλογει αλλα ειδικοτερα σε ενα,λογω αμερικανικης σηψιγονιας,δεν εχει καθολου τροφη. Απο του χρονου θα δοκιμασω να φτιαξω λιγες γυρεοπιτες και ζαχαροζυμαρα για ασφαλεια.
Απο οτι διαβασα σε αλλη ερωτηση στο φορουμ,η βανιλια μπορει να δοθει και αντι σιροπιου. Η γυρεοπιτα συνηθως την ανοιξη (θα ηθελα να βαλω τωρα σε παραφυαδες) και το ζαχαροζυμαρο τον χειμωνα.
Με αυτες τις τιμες θα παρω κατι αλλο και μαλλον καταληγω να παρω ετοιμο ζαχαροζυμαρο και γυρεοπιτα/υποκαταστατο απο γνωστο μαγαζι στην μιση τιμη. Εσεις τι λετε; Μπορειτε να προτεινετε καποια; Εστω και με πμ... Ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gianhs8
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 147

επιλογη και τιμες ζαχαροζυμαρου κ.τ.λ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη και τιμες ζαχαροζυμαρου κ.τ.λ.   επιλογη και τιμες ζαχαροζυμαρου κ.τ.λ. Icon_minitimeΤρι Ιουλ 31, 2012 3:59 pm

επειδη με ενδιαφερει και εμενα για γυρεοπιτα αν ξερει καποιως ας μας πει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Φώτης
Μέλος
Μέλος
Φώτης


Αριθμός μηνυμάτων : 158

επιλογη και τιμες ζαχαροζυμαρου κ.τ.λ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: επιλογη και τιμες ζαχαροζυμαρου κ.τ.λ.   επιλογη και τιμες ζαχαροζυμαρου κ.τ.λ. Icon_minitimeΤρι Ιουλ 31, 2012 4:30 pm

Δοκίμασε την παρακάτω συνταγή. Δουλεύει σαν γυρεόπιττα. Καποιοι από το φόρουμ είδαν αποτελέσματα. Εγώ την έφτιαξα την Κυριακή και λογικά θα ξέρω την επόμενη Κυριακή αν δούλεψε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
επιλογη και τιμες ζαχαροζυμαρου κ.τ.λ.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» τιμες γυρης
» περι ζαχαροζυμαρου
» ΚΟΣΤΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΖΑΧΑΡΟΖΥΜΑΡΟΥ
» τοποθετηση ζαχαροζυμαρου
» ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΖΑΧΑΡΟΖΥΜΑΡΟΥ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Τροφοδοσία μελισσών-
Μετάβαση σε: