Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 ...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας...

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
protara
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 1

...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας...   ...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας... Icon_minitimeΠεμ Φεβ 23, 2012 1:38 am

...φίλοι μελισσοκόμοι...παρακαλώ μοιραστείτε την αγωνία μου και απαντήστε μου εάν μπορείτε...
εδώ και 10 μήνες είμαι μελισσοκόμος με 2 γλυκύτατες και υγιείς , για την ώρα, κυψέλες!!! Οι γνώσεις μου είναι εντελώς θεωρητικές αλλά η όρεξή μου τεράστια!!! Γνωρίζω λοιπόν ότι τον Δεκέμβριο θα έπρεπε να βάλω φάρμακο για το άκαρι. Ομως λαμβάνοντας υπόψη τις ιδιαίτερα χαμηλές θερμοκρασίες που επικρατούν στην βόρεια περιοχή που έχω τις κυψέλες, έβαλα το φάρμακο στις αρχές του Φλεβάρη. Είναι εγκληματικό;;;
ευχαριστώ για την προσοχή σας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας...   ...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας... Icon_minitimeΠεμ Φεβ 23, 2012 2:17 am

protara έγραψε:
Είναι εγκληματικό;;;

Συλλαμβάνεσαι.. affraid affraid affraid

Θέλει να έχει σχετικά καλή θερμοκρασία έξω τώρα αν είναι λάθος χειρισμός και μπορεί να επιφέρει κακό στα κορίτσια..ας απαντήσουν οι έμπειροι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΝΑΡΗΣ
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ΚΑΝΑΡΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 450

...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας...   ...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας... Icon_minitimeΠεμ Φεβ 23, 2012 10:07 am

protara έγραψε:
...φίλοι μελισσοκόμοι...παρακαλώ μοιραστείτε την αγωνία μου και απαντήστε μου εάν μπορείτε...
εδώ και 10 μήνες είμαι μελισσοκόμος με 2 γλυκύτατες και υγιείς , για την ώρα, κυψέλες!!! Οι γνώσεις μου είναι εντελώς θεωρητικές αλλά η όρεξή μου τεράστια!!! Γνωρίζω λοιπόν ότι τον Δεκέμβριο θα έπρεπε να βάλω φάρμακο για το άκαρι. Ομως λαμβάνοντας υπόψη τις ιδιαίτερα χαμηλές θερμοκρασίες που επικρατούν στην βόρεια περιοχή που έχω τις κυψέλες, έβαλα το φάρμακο στις αρχές του Φλεβάρη. Είναι εγκληματικό;;;
ευχαριστώ για την προσοχή σας

Η ερώτησή σου είναι ασαφής.
Τι φάρμακο;
Τι θερμοκρασίες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nopi
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 81

...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ..αφελης ερωτησεις πρωταρας   ...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας... Icon_minitimeΠεμ Φεβ 23, 2012 11:55 am

flower flower flower αν εχει βαλει το φαρμακο αρχες φεβρουαριο, πιστευω οτι μια βολτα στις μελισσουλες θα δειξει αν ηταν εγκληματικη η πραξη.... το πολυ το πολυ να μην εχει κανει κατι το ακαρεοκτονο μια που η θερμοκρασια για να δρασει ηταν πολυ χαμηλη και τα μελισσια ενωμενα μια μπαλιτσα. flower flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
target0
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
target0


Αριθμός μηνυμάτων : 45

...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας...   ...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας... Icon_minitimeΤετ Μαρ 21, 2012 11:42 pm

Maikpigasos έγραψε:

Συλλαμβάνεσαι.. affraid affraid affraid
afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
...αφελείς ερωτήσεις πρωτάρας...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μερικές ερωτήσεις
» Ερωτήσεις σε αλλεργιολόγο.
» Τρυγος - Ερωτήσεις
» ερωτήσεις για νέο μελισσοκόμο!
» Διάφορες ερωτήσεις αρχάριου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: