Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 κυψελες πολυστερινης

Πήγαινε κάτω 
+3
Throubee
nikos37
john82
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
john82
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 14

κυψελες πολυστερινης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κυψελες πολυστερινης   κυψελες πολυστερινης Icon_minitimeΠαρ Αυγ 26, 2016 11:02 pm

Καλησπέρα σε όλους!
Ετοιμάζομαι για αγορά της συγκεκριμένης κυψέλης να την δοκιμάσω μιας που από ότι είδα στο εξωτερικό έχει πολύ καλά και θετικά σχόλια.
Την δοκιμάσει κάποιος από εδώ να πει την εμπειρία του πάνω στην πολυστερινη?
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos37
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 280

κυψελες πολυστερινης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελες πολυστερινης   κυψελες πολυστερινης Icon_minitimeΣαβ Αυγ 27, 2016 10:22 pm

Καλησπέρα φίλε, έχω πάρει και εγώ δύο τέτοιες. Αν και πολλα υποσχόμενες τελικά στο μόνο που υπερέχουν είναι ή ρύθμιση της θερμοκρασίας, το οποίο το υποθέτω γιατί δεν είδα διαφορά στην ανάπτυξη από τις ξύλινες.
Είναι ευθραυστοτατες σε σχέση με τις ξυλινες,ακριβοτερες,πιανουν πιο πολύ τόπο στο φορτηγό και άμα μπεί μέσα ή πεταλούδα θα στις κάνει σουρωτηρι για τα μακαρονια. Πολύ φασαρία για το τίποτα.
Το μόνο καλό είναι ότι μου έμειναν δύο γαματα ψυγειακια για το κάμπινγκ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

κυψελες πολυστερινης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελες πολυστερινης   κυψελες πολυστερινης Icon_minitimeΚυρ Αυγ 28, 2016 10:17 am

Ευτυχώς δε κατέχω ούτε μία..πάντως..
Συμφωνώ με τον Νίκ για το ψυγείο.. lol! να προσθέσω στα μειονεκτήματα, πανάκριβη + ότι δεν μπορείς να κάνεις απολύμνση με φωτιά όπως στις ξύλινες.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Throubee στις Κυρ Αυγ 28, 2016 2:50 pm, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

κυψελες πολυστερινης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελες πολυστερινης   κυψελες πολυστερινης Icon_minitimeΚυρ Αυγ 28, 2016 11:05 am

Νίκο καλή ιδέα! Έχω μιά στην αποθήκη. Στην επόμενη μεταφορά ή τρύγο θα την γεμίσω πάγο, μπύρες, Red Bull!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kir
BeeForce
BeeForce
kir


Αριθμός μηνυμάτων : 602

κυψελες πολυστερινης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελες πολυστερινης   κυψελες πολυστερινης Icon_minitimeΚυρ Αυγ 28, 2016 8:30 pm

Γιώργο στην επόμενη μεταφορά αν θες βοήθεια φώναξε Very Happy .... ελπίζω να έχεις γεμάτη την κυψέλη ε!!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fotis lympe
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 12

κυψελες πολυστερινης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κυψελες πολυστερινης   κυψελες πολυστερινης Icon_minitimeΚυρ Αυγ 28, 2016 9:56 pm

παιδια καλησπερα.εχω την εντυπωση οτι ψαχετε ψυγειο και οχι κυψελη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
olomelia
BeeForce
BeeForce
olomelia


Αριθμός μηνυμάτων : 544

κυψελες πολυστερινης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελες πολυστερινης   κυψελες πολυστερινης Icon_minitimeΔευ Αυγ 29, 2016 12:23 am

nikos37 έγραψε:
Καλησπέρα φίλε, έχω πάρει και εγώ δύο τέτοιες. Αν και πολλα υποσχόμενες τελικά στο μόνο που υπερέχουν είναι ή ρύθμιση της θερμοκρασίας, το οποίο το υποθέτω γιατί δεν είδα διαφορά στην ανάπτυξη από τις ξύλινες.
Είναι ευθραυστοτατες σε σχέση με τις ξυλινες,ακριβοτερες,πιανουν πιο πολύ τόπο στο φορτηγό και άμα μπεί μέσα ή πεταλούδα θα στις κάνει σουρωτηρι για τα μακαρονια. Πολύ φασαρία για το τίποτα.
Το μόνο καλό είναι ότι μου έμειναν δύο γαματα ψυγειακια για το κάμπινγκ!

μη σου πω ότι ακόμα κ κοράκια μπορούν να τις ραμφίσουν και να τις κάνουν θρύψαλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

κυψελες πολυστερινης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελες πολυστερινης   κυψελες πολυστερινης Icon_minitimeΔευ Αυγ 29, 2016 12:28 am

kir μέσα! gia mas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos37
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 280

κυψελες πολυστερινης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελες πολυστερινης   κυψελες πολυστερινης Icon_minitimeΔευ Αυγ 29, 2016 8:23 am

fotis lympe έγραψε:
παιδια καλησπερα.εχω την εντυπωση οτι ψαχετε ψυγειο και οχι κυψελη

πλακα κάνεις?ξερεις τι βασανο ειναι να ψαχνεις για παγο στη μεση του πουθενα? htipieme
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
κυψελες πολυστερινης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Κυψέλες Πολυστερίνης
» ΑΓΟΡΑ ΚΥΨΕΛΩΝ
» Παλιές κυψέλες
» Κυψέλες Top Bar
» Παραφινιρισμενες κυψελες η οχι?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: