Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Μελίσσια εφορία

Πήγαινε κάτω 
+3
psath
monarchis
pnikolas
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pnikolas
Μέλος
Μέλος
pnikolas


Αριθμός μηνυμάτων : 186

Μελίσσια εφορία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μελίσσια εφορία   Μελίσσια εφορία Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 14, 2016 4:37 pm

Από πόσα μελίσσια και πάνω υποχρεούται κανείς να κάνει φορολογική δήλωση που να τα δηλώνει? 50? 100? 200? ...?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Μελίσσια εφορία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελίσσια εφορία   Μελίσσια εφορία Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 14, 2016 8:51 pm

Θεωρητικά από 1 είτε έχεις αρνητικό πρόσημο (ζημιά) είτε θετικό. Συμβουλεύσου έναν φοροτεχνικό. Πλέον στην εφορία δεν δηλώνεις αριθμό μελισσιών αλλά εισόδημα. Αυτό με των αριθμό των κυψελών και την χρέωση ανά κυψέλη (13? ήταν αν θυμάμαι καλά ήταν στο παρελθόν) δεν ισχύει πλέον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pnikolas
Μέλος
Μέλος
pnikolas


Αριθμός μηνυμάτων : 186

Μελίσσια εφορία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελίσσια εφορία   Μελίσσια εφορία Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 15, 2016 12:04 am

Ok σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι θυμάμαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
psath
BeeForce
BeeForce
psath


Αριθμός μηνυμάτων : 1223

Μελίσσια εφορία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελίσσια εφορία   Μελίσσια εφορία Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 15, 2016 9:39 am

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Ας υποθέσουμε ότι έχω 150 μελίσσια. Με συμφέρει να δηλώσω αυτά που εισπράττω ή να δηλώσω λιγότερα (ή τίποτα) για να αποφύγω τα χαράτσια;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
olomelia
BeeForce
BeeForce
olomelia


Αριθμός μηνυμάτων : 544

Μελίσσια εφορία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελίσσια εφορία   Μελίσσια εφορία Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 15, 2016 3:57 pm

psath έγραψε:
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Ας υποθέσουμε ότι έχω 150 μελίσσια. Με συμφέρει να δηλώσω αυτά που εισπράττω ή να δηλώσω λιγότερα (ή τίποτα) για να αποφύγω τα χαράτσια;

μάλλον κανείς δεν μπορεί να απαντήσει ενυπόγραφα, μα η σωστή απάντηση φαίνεται προφανής...

htipieme
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

Μελίσσια εφορία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελίσσια εφορία   Μελίσσια εφορία Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16, 2016 12:37 am

olomelia έγραψε:
psath έγραψε:
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Ας υποθέσουμε ότι έχω 150 μελίσσια. Με συμφέρει να δηλώσω αυτά που εισπράττω ή να δηλώσω λιγότερα (ή τίποτα) για να αποφύγω τα χαράτσια;

μάλλον κανείς δεν μπορεί να απαντήσει ενυπόγραφα, μα η σωστή απάντηση φαίνεται προφανής...  

htipieme

εμπρός στο δρόμο που χάραξε ο Μήτσος....
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

Μελίσσια εφορία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελίσσια εφορία   Μελίσσια εφορία Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16, 2016 2:52 pm

psath έγραψε:
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Ας υποθέσουμε ότι έχω 150 μελίσσια. Με συμφέρει να δηλώσω αυτά που εισπράττω ή να δηλώσω λιγότερα (ή τίποτα) για να αποφύγω τα χαράτσια;

Εχω την εντυπωση πως αν δεν τα δηλωσεις , δεν εχεις το δικαιωμα να πουλησεις σε μαγαζια , αλλα μονο πορτα πορτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Μελίσσια εφορία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελίσσια εφορία   Μελίσσια εφορία Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16, 2016 9:48 pm

ethnic69 έγραψε:
psath έγραψε:
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Ας υποθέσουμε ότι έχω 150 μελίσσια. Με συμφέρει να δηλώσω αυτά που εισπράττω ή να δηλώσω λιγότερα (ή τίποτα) για να αποφύγω τα χαράτσια;

Εχω την εντυπωση πως αν δεν τα δηλωσεις , δεν εχεις το δικαιωμα να πουλησεις σε μαγαζια , αλλα μονο πορτα πορτα

Μια χαρα μπορεις να πουλησεις σου κοβουν τιμολογιο αυτοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μελίσσια εφορία
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Σχετικά με την Εφορία
» δήλωση στην εφορία των μελισσιών
» δήλωση κυψελων στην εφορία Ε1 ως "μη κατ' επάγγελμα αγρότης"
» Τι νέα από τα μελίσσια μας;
» Μελίσσια στη δρυ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Τα άλλα κόλπα-
Μετάβαση σε: