Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Κάθε αρχή και δύσκολη

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
veriotis
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

Κάθε αρχή και δύσκολη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κάθε αρχή και δύσκολη   Κάθε αρχή και δύσκολη Icon_minitimeΔευ Μαρ 01, 2010 10:54 pm

kalispera kyries kai kyrioi.skeftomai na ginw kai egw enas apo esas Very Happy .tha sas fanei parakseno alla agapw tis melisses kai genika tin koinwnia tous apo mikro paidi.epireasmenos kai apo ena filo ,erasitexnh melissokomo,apofasisa na arxisw kai egw me skopo afou apokthsw thn analogi peira na asxolithw epaggelmatika.etsi kai arxisa na diavazw vivlia kai na apoktw thewritikes gnwseis sto antikeimeno.skeftomai na exw ta melissia mou stathera stin perioxi tou olimpou kai sigekrimena sto litohoro mias kai i xlwrida einai katallili symfwna me osa exw diavasei(yparxei elato rigani thimari kai ryki).tin alli vdomada tha topothetisw tis kipseles sto meros mou kai elpizw na aporofw gnwseis apo tis syzhthseis sas.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Από εδώ έχουμε...

καλησπέρα κυριες και κύριοι.σκέφτομαι να γίνω και εγώ ένας από εσάς Very Happy .θα σας φανεί παράξενο αλλα αγαπώ τις μέλισσες και γενικά την κοινωνία τους από μικρό παιδί.επηρεασμένος και από ένα φίλο ,ερασιτέχνη μελισσοκόμο,αποφάσισα να αρχίσω και εγώ με σκοπό αφού αποκτήσω την ανάλογη πείρα να ασχοληθώ επαγγελματικά.έτσι και άρχισα να διαβάζω βιβλία και να αποκτώ θεωρητικές γνώσεις στο αντικείμενο.σκέφτομαι να έχω τα "μελισσια" μου σταθερά στην περιοχή του ολύμπου και συγκεκριμένα στο λιτόχωρο μιας και η χλωρήδα είναι κατάλληλη σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει(υπάρχει έλατο ρίγανη θυμάρι και ρείκι).την άλλη βδομάδα θα τοποθετήσω τις κυψέλες στο μέρος μου και ελπίζω να απορροφώ γνώσεις από τις συζητήσεις σας.

Παρακαλώ όλους να γράφουν στα ελληνικά... τα Greeklish δυσκολεύουν πολύ και είναι κουραστικά.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Melissologia στις Τρι Μαρ 02, 2010 9:34 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Μετάφραση Greeklish-Ελληνικά)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
parosbees
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 262

Κάθε αρχή και δύσκολη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάθε αρχή και δύσκολη   Κάθε αρχή και δύσκολη Icon_minitimeΤρι Μαρ 02, 2010 6:06 am

Kαλώς τον.Γιατί δεν γράφεις Ελληνικά;Είναι κουραστικό για τους άλλους.
Μήπως το μελισσοκομείο σου θα είναι σε μεγάλο υψόμετρο και έχεις πρόβλημμα ψύχους;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
veriotis
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

Κάθε αρχή και δύσκολη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: apanthsh   Κάθε αρχή και δύσκολη Icon_minitimeΤρι Μαρ 02, 2010 1:26 pm

de grafo file mou sta ellinika giati to pc mou den exei ellinika.sygnomi gi ayto.kai egw misw to greeklish pistepse me.apo savvato tha eimai ksana ellada kai tha douleyw me to diko mou.opote zito tin katanoisi sas gia liges meres akoma.oson afora to ipsometro einai gyrw sta 200 metra kai epeidi exw spiti ekei mporo na po oti o xeimonas einai pio ipios sxetika me tin veria pou meno.dyskola i thermokrasia peftei kato apo miden.apla to mono provlima pou yparxei ekei isos einai oi dynatoi aerides.kai epeidh opos egrapsa prin to psaxno kairo na asxolitho paratirisa oti se ayti tin perioxi den iparxoun melissia kai genika melissokomoi.elpizo na einai tyxaio kai oxi giati i perioxi den eynoei ti melissokomia.ean kapoios gnorizei sxetika me tin perioxi litohorou leptokarias eas enimerosei parakalo.eyxaristo kai zito signomi gia ta greeklish ksana

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Επειδή έχεις προβλημμα με το pc....

δε γράφω φιλε μου στα ελληνικά γιατί το pc μου δεν έχει ελληνικά.συγγνώμη γι αυτό.και εγώ μισώ το greeklish πίστεψε me.apo σάββατο θα είμαι ξανά ελλάδα και θα δουλεύω με το δικό μου.οποτε ζητω την κατανόηση σας για λίγες μέρες ακόμα.όσον αφορά το υψόμετρο είναι γύρω στα 200 μετρα και επειδή έχω σπίτι εκεί μπορώ να πω ότι ο χειμώνας είναι πιο ήπιος σχετικά με την βέροια που μένω.δύσκολα η θερμοκρασία πέφτει κάτω από μηδέν.απλά το μονο πρόβλημα που υπάρχει εκεί ίσος είναι οι δυνατοί αέρηδες.και επειδή όπως έγραψα πριν το ψάχνω καιρό να ασχοληθώ παρατήρησα ότι σε αυτή την περιοχή δεν υπάρχουν "μελισσια" και γενικά μελισσοκόμοι.ελπίζω να είναι τυχαίο και όχι γιατί η περιοχή δεν ευνοεί τι μελισσοκομία.εάν κάποιος γνωρίζει σχετικά με την περιοχή λιτοχώρου λεπτοκαρυάς εας ενημερώσει παρακαλώ.ευχάριστο και ζητω συγγνώμη για τα greeklish ξανά


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Melissologia στις Τετ Μαρ 03, 2010 2:25 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Μετάφραση Greeklish-Ελληνικά)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroseva
Μέλος
Μέλος
spyroseva


Αριθμός μηνυμάτων : 238

Κάθε αρχή και δύσκολη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάθε αρχή και δύσκολη   Κάθε αρχή και δύσκολη Icon_minitimeΤρι Μαρ 02, 2010 6:37 pm

Γεια σου veriotis,
εισαι τυχερος που εχεις σπιτι στο λιτοχωρο και καλα θα κανεις να ασχοληθεις ειτε ερασιτεχνικα ειτε επαγγελματικα.

Σπυρος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
veriotis
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

Κάθε αρχή και δύσκολη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ty   Κάθε αρχή και δύσκολη Icon_minitimeΤρι Μαρ 02, 2010 9:11 pm

na sai kala spyro kai eyxaristo gia to kouragio pou mou dineis.elpizw na exw perissoteres apopseis apo atoma pou kseroun tin perioxi

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

να σαι καλά σπύρο και ευχάριστο για το κουράγιο που μου δίνεις.ελπίζω να έχω περισσότερες απόψεις από άτομα που ξέρουν την περιοχή

Για δοκίμασε Μετάφραση Greeklish-Ελληνικά


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Melissologia στις Τετ Μαρ 03, 2010 2:27 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Μετάφραση Greeklish-Ελληνικά)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
veriotis
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

Κάθε αρχή και δύσκολη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: y   Κάθε αρχή και δύσκολη Icon_minitimeΤετ Μαρ 03, 2010 9:09 pm

na sai kala file apo tin patra.kalos sas vrika.kai kali xronia file maikpigasos kai fysika se olous
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dias
Μέλος
Μέλος
Dias


Αριθμός μηνυμάτων : 233

Κάθε αρχή και δύσκολη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάθε αρχή και δύσκολη   Κάθε αρχή και δύσκολη Icon_minitimeΔευ Απρ 19, 2010 11:22 pm

πάνε στον Πίνακα ελέγχου, μετά στο τοπικές ρυθμίσεις και ρυθμίσεις γλώσσας, και μετά επιλέγεις την καρτέλα πληκτρολόγια και γλώσσες.μετά πάτα εγκατάσταση/κατάργηση γλωσσών και πρόσθεσε τα Ελληνικά.αυτό ήταν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Κάθε αρχή και δύσκολη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κάθε αρχή και δύσκολη   Κάθε αρχή και δύσκολη Icon_minitimeΤρι Απρ 20, 2010 9:17 am

Καλώς τον Βεροιώτη! Very Happy Είναι σαν να καλοσωρίζω συγγενή γιατί έχω συγγενείς στη Βέροια!

Εύχομαι ότι καλύτερο για το ξεκίνημά σου, και με το καλό να τα πούμε κι από κοντά!

Δεν είναι παράξενο που αγαπάς την μέλισσα από παιδί! Είναι τόσο συναρπαστική που όποιος την γνωρίσει δεν την βγάζει από την ψυχή του!!!

Καλή επιτυχία!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κάθε αρχή και δύσκολη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Κάθε αρχή και δύσκολη
» Κάθε αρχή και δύσκολη !
» Καλως σας βρηκα
» Καλή Χρονιά & κάθε καλό σε όλους!
» Τα πρώτα μου μελίσσια - κάθε αρχή και δύσκολη (τάισμα)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: