Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
thanasis1949
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 22

μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων   μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων Icon_minitimeΠεμ Ιαν 02, 2014 9:47 am

πολυ νεοι συναδελφοι συνεχως με ρωτανε που μπορουν να προμηθευτουν διαφορα μελισσομικα ειδη [το ευκολο], αυτο που δεν ξερω και εγω και το θεορω πρωτογνωρο ειναι ,Εαν πουλιουνται ετοιμες φουσκομενες κηρηθρες χωρις βεβαια μελι γονο,γυρη,για μπουν κατευθεια στα νεα μελισσια. Εαν γνωριζετε κατι θα ηθελα γνωμες.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΟ ΞΕΧΕΙΜΟΝΙΑΣΜΑ ΣΤΑ ΜΕΛΙΣΙΑ ΜΑΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pointerst
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
pointerst


Αριθμός μηνυμάτων : 692

μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων   μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων Icon_minitimeΠεμ Ιαν 02, 2014 12:00 pm

Καλή χρονιά!Φουσκωμένες εννοείς τις χτισμένες κερήθρες?Αν ναι,τότε στα μαγαζιά δεν βρίσκεις τέτοια πράγματα.Μια πιθανότητα να βρεις είναι να αγοράσεις από κάποιον μελισσοκόμο,αν τυχόν σου δώσει...εγώ θα προτιμούσα να τις χτίσεις μόνος σου.Είναι το δύσκολο κομμάτι όταν ξεκινάς την μελισσοκομία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilis74
Μέλος
Μέλος
vasilis74


Αριθμός μηνυμάτων : 60

μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων   μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων Icon_minitimeΠαρ Ιαν 03, 2014 1:35 am

Καλή χρονιά, είναι απίθανο να βρεις φίλε μου (φαντάζομαι και εγώ ότι εννοείς χτισμένες κερύθρες). Σε μαγαζιά δεν υπάρχει περιπτώση, μελισσοκόμος αν έχει γιατί να τις πουλάει; τι κέρδος να βγάλει κάποιος...αλλά ακόμα και αν μπορούσα να βρω προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ, όλα τα "κακά" μέσα στα κεριά είναι, από υπολείμματα φαρμάκων μέχρι σπόρια ασθενειών που παραμένουν στα κεριά για αρκετά χρόνια. Χτίσε μόνος σου και να τις ανανεώνεις συχνά, καινούριες κερύθρες μπορεί να είναι μια μικρή καθυστέρηση αλλά είναι και υγεία για το μελίσσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων   μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων Icon_minitimeΤετ Ιαν 08, 2014 10:47 pm

thanasi1949 Μην το κάνεις φιλε μου ποτέ από υπολείμματα φαρμάκων μέχρι σπόρια ασθενειών που παραμένουν στα κεριά θάχεις θέμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
μελισσοκομικοι χειρισμοι αρχαριων
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μελισσοκομικοί χειρισμοί
» ΙΟΥΝΙΟΣ, Εποχιακοί Μελισσοκομικοί Χειρισμοί - από www.melinet.gr
» ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ, Εποχιακοί Μελισσοκομικοί Χειρισμοί - από www.melinet.gr
» ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ, Εποχιακοί Μελισσοκομικοί Χειρισμοί - από www.melinet.gr
» ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ, Εποχιακοί Μελισσοκομικοί Χειρισμοί - από www.melinet.gr

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Μελισσοκομικοί Χειρισμοί-
Μετάβαση σε: