Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Αγορά πυροσφραγίδας

Πήγαινε κάτω 
+17
PIT
psath
fotis lympe
ΚΑΝΑΡΗΣ
spithoyras
sonaht
matteus
Γιώργος-Κόρινθος
ΣΠΥΡΕΤΟ
sourlis1
geobees
beezy
KENTRI
mpampis13
Maikpigasos
καρδιτσα76
newbee
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GREEN
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
GREEN


Αριθμός μηνυμάτων : 301

Αγορά πυροσφραγίδας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά πυροσφραγίδας   Αγορά πυροσφραγίδας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιαν 06, 2015 10:45 pm

Εχει δοκιμασει αλλος την ηλεκτρικη πυροσφραγιδα σε ξυλο να μας πει αν ειναι ικανοποιοιμενος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thoma.sbees
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 298

Αγορά πυροσφραγίδας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά πυροσφραγίδας   Αγορά πυροσφραγίδας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 07, 2015 9:57 am

καλημέρα και χρόνια πολλά
χρησιμοποιώ την ηλεκτρική σφραγίδα και κατά την άποψη μου είναι πιο πρακτική στη χρήση από την υγραερίου.
γράφει το ίδιο καλά και στο ξύλο. το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν μπορείς να πυροσφραγίσεις σε μελισσοκομείο μακρυά από ρεύμα αλλά πόσες φορές να χρειαστεί κάτι τέτοιο
εγώ προσωπικά δεν την αλλάζω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Αγορά πυροσφραγίδας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά πυροσφραγίδας   Αγορά πυροσφραγίδας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 07, 2015 11:56 am

Καλη χρονια και απο εμενα. Δεν εχω δουλεψει υγραεριου αλλα η ηλεκτρικη απαιτει αρκετη δυναμη και υπομονη. Αφου χτυπησεις 2 κυψελες θα πρεπει να περιμενεις να ξανα ζεσταθει καλα για να συνεχισεις. Το μεγαλο αρνητικο της ειναι τα χερουλακια της, ειναι μικρα σε μηκος και ακομα και οταν φορας γαντια καιγονται/ζεσταινονται τα χερια σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thoma.sbees
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 298

Αγορά πυροσφραγίδας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά πυροσφραγίδας   Αγορά πυροσφραγίδας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 07, 2015 11:04 pm

από πλευράς δύναμης απαιτείται η ίδια
ενδιάμεσα στάση για να ζεσταθεί δεν απαιτείται, αντύθετα θα έλεγα ότι συμβαίνει εγώ την αποσυνδέω από το ρεύμα για να κρυώσει λίγο
θα συμφωνήσω ότι επειδή έχουν κοντά χερούλια σε καίει λίγο το χέρι μετά από κάποια χρήση
όλα αυτά πάντα για την πυροσφραγίδα που έχω εγώ και την αγόρασα από την τεχνοσετ. Δεν ξέρω αν διαφέρουν οι διάφορες κατασκευές μεταξυ τους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγορά πυροσφραγίδας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
 Παρόμοια θέματα
-
» Αγορά μελιτοεξαγωγέα
» Αγορά κυψελών
» Αγορα βασιλισσων.
» αγορα βασιλισσας
» Αγορά γυρεοπαγήδας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: