Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Μελισσοκομεία και Καιρός

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ionis
Μέλος
Μέλος
ionis


Αριθμός μηνυμάτων : 207

Μελισσοκομεία και Καιρός Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μελισσοκομεία και Καιρός   Μελισσοκομεία και Καιρός Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19, 2009 10:30 pm

Έχω φτιάξει την ιστοσελίδα www.garbishoney.com αν θέλεται δώστε μια ματιά και όποια κριτική είναι ευπρόσδεκτη

σε σχέση με τη μελέτη του καιρού και την επίδραση του στα μελίσσια μας

Ο καιρός ΤΩΡΑ στη Σπαρτιά, Κεφαλονιά

Το περιεχόμανο της αρχικής ανάρτησης επεξεργάστηκε από Melissologia H.B.F.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
parosbees
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 262

Μελισσοκομεία και Καιρός Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελισσοκομεία και Καιρός   Μελισσοκομεία και Καιρός Icon_minitimeΣαβ Ιουν 20, 2009 5:23 pm

Δεν ξέρω κατά πόσο επιτρέπεται στο site η διαφήμηση για να πουλήσουμε το μέλι μας.Πράγματι με παρεξένεψε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ionis
Μέλος
Μέλος
ionis


Αριθμός μηνυμάτων : 207

Μελισσοκομεία και Καιρός Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μελισσοκομία και καιρός   Μελισσοκομεία και Καιρός Icon_minitimeΚυρ Ιουν 21, 2009 8:00 pm

Δεν είχα καμία πρόθεση να διαφημήσω το μέλι μου, και ειλικρινά ζητώ συγνώμη αν κάποιος το έλαβε έτσι.
Θα ήθελα μια κριτική σε σχέση με τη μελέτη του καιρου και την επίδραση του στα μελίσσια μας, όχι καμία διαφήμηση.
Σε αυτή την περίπτωση τότε κι εγώ ο ίδιος ζητώ από τον διαχειριστή να διαγράψει το παρόν θέμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Melissologia
Διαχείριση
Melissologia


Αριθμός μηνυμάτων : 682

Μελισσοκομεία και Καιρός Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελισσοκομεία και Καιρός   Μελισσοκομεία και Καιρός Icon_minitimeΔευ Ιουν 22, 2009 9:39 am

ionis έγραψε:
Δεν είχα καμία πρόθεση να διαφημήσω το μέλι μου, και ειλικρινά ζητώ συγνώμη αν κάποιος το έλαβε έτσι.

Όλα καλά...
πες μας όμως πως μπορούμε να δούμε τον καιρό ΤΩΡΑ και σε άλλα μέρη της Ελλάδας Wink

Το θέμα όμως μεταφέρεται στη αντίστοιχη θεματική κατηγορία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ionis
Μέλος
Μέλος
ionis


Αριθμός μηνυμάτων : 207

Μελισσοκομεία και Καιρός Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: μετεορολογια   Μελισσοκομεία και Καιρός Icon_minitimeΔευ Ιουν 22, 2009 6:43 pm

Κατά την προσωπική μου άποψη τον καλύτερο και πιο αξιοπιστο καιρό την δίνει η www.weatheronline.co.uk είναι λίγο χαοτική σελίδα και πρέπει να ψάξεις λίγο για να βρεις τον καιρό για την περιοχή που είσαι, πλιν όμως είναι πάρα πολύ αξιόπιστη
πχ για την κεφαλονιά η σελίδα είναι
http://www.weatheronline.co.uk/Greece/Kefallonia/Wind.htm

επήσης πάρα πολύ καλή πρόβλεψη δίνει η σελίδα του εθνικού αστεροσκοπείου διότι έχει και τα πιο εξελιγμένα μηχανήματα.
Από εκελι γίνονταν οι προβλέψεις κατά την Ολυμπιάδα. Ότι έχει σχέση με την ΕΜΥ δεν θεωρείται αξιόπιστ ούτε κι από τους ίδιους που είναι μέσα καθώς έχει μηχανήματα από την εποχή της χούντας όπου και συστήθηκε η υπηρεσία αυτή.

Ελπίζω να έγινα χρήσιμος και για όποια διευκρίνηση είμαι εδώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iwn
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 1

Μελισσοκομεία και Καιρός Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελισσοκομεία και Καιρός   Μελισσοκομεία και Καιρός Icon_minitimeΠαρ Μαρ 05, 2010 1:37 pm

Καλησπέρα παιδιά
Για οποιοδήποτε θέμα περι καιρού, για θέματα περιβάλλοντος και μετεωρολογικές προγνώσεις για όλο τον κόσμο, το kairos.gr σας παρέχει όλες τις πληροφορίες που ζητάτε.

http://www.kairos.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Μελισσοκομεία και Καιρός Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελισσοκομεία και Καιρός   Μελισσοκομεία και Καιρός Icon_minitimeΣαβ Μαρ 06, 2010 9:17 am

Αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο είναι που έχει και για τους σεισμούς! Η περιοχή μου "τρεμούλιασε" λιγάκι και φυσικά δεν το καταλάβαμε! Τώρα όμως το ξέρω!!!
Ευχαριστούμε iwn
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ionis
Μέλος
Μέλος
ionis


Αριθμός μηνυμάτων : 207

Μελισσοκομεία και Καιρός Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προβλεψη μελιτοφοριας 2015   Μελισσοκομεία και Καιρός Icon_minitimeΣαβ Απρ 18, 2015 11:05 am

Επανερχομε στο θεμα μετα απο τοσο καιρο και συλλογη και μελετεη μετεορολογικων στοιχειων μιας 5 ετιας.
Απο οτι προβλεπω εφετος για τα μελια ειναι οτι ο ελατος στη Κεφαλονια δεν θα δοσει καθως οι χαμηλες θερμοκρασιες στο βουνο θα παραμεινουν ολο το Μαιο. Προβλεπω ομως αρκετο ανοιξιατικο μελι και μπολικο θυμαρισιο.
Μενει να διαψευστω ή να επαληθευτω στο τελος αυτης της χρονιας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μελισσοκομεία και Καιρός
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μελισσοκομεία Ωρωπός, Χαλκούτσι, Δήλεσι, Συκάμινο
» ημερολογιο ανθοφοριας και καιρου
» Καιρός και Μέλισσες .
» Καιρος για ... κηρηθρες
» Είναι καιρός για πατωμα;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομικό περιβάλλον :: Οικολογικές ανησυχίες-
Μετάβαση σε: