Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Αυτό ειναι φίλοι μου!!! Ηλεία: Βρήκαν τα μελίσσια που τους είχαν κλέψει!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cyber2li
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
cyber2li


Αριθμός μηνυμάτων : 317

Αυτό ειναι φίλοι μου!!! Ηλεία: Βρήκαν τα μελίσσια που τους είχαν κλέψει! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αυτό ειναι φίλοι μου!!! Ηλεία: Βρήκαν τα μελίσσια που τους είχαν κλέψει!   Αυτό ειναι φίλοι μου!!! Ηλεία: Βρήκαν τα μελίσσια που τους είχαν κλέψει! Icon_minitimeΠεμ Νοε 10, 2011 9:28 am

Μέχρι και συστήματα δορυφορικού εντοπισμού «επιστράτευσαν» οι μελισσοκόμοι της Ηλείας για να βρουν αυτόν που τους είχε ρημάξει τα μελίσσια...Η προσπάθεια αυτή είχε αποτέλεσμα και τελικά τα εντόπισαν, σε παραποτάμια περιοχή του Αλφειού από τα Καλυβάκια έως τα Μακρίσια.

Πριν λίγες ημέρες είχε αποκαλυφθεί η δράση ενός 40χρονου δημοσίου υπαλλήλου από τον Πύργο, ο οποίος είχε ομολογήσει την κλοπή μεγάλου αριθμού μελισσιών από παραγωγούς στην ευρύτερη περιοχή.

Τότε η Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Πύργου είχε εντοπίσει με τους μελισσοκόμους τα μελίσσια στο Στρέφι Αρχαίας Ολυμπίας, το Κατσικάρι Πύργου και τα Καλυβάκια Κρεστένων.

Σύμφωνα με το thebest.gr, ο μελισσοκόμος με τα κλεμμένα μελίσσια, φέρεται μετά τον εντοπισμό του να πέταξε δίπλα στο φράγμα του Αλφειού ποταμού δεκάδες μελίσσια. Αυτά δυστυχώς με αυτές τις συνθήκες δεν επιβίωσαν και οι παραγωγοί χθες το πρωί (09-11-2011) βρήκαν «νεκρά» τα περισσότερα. Οι μέλισσες έπεφταν νεκρές στο έδαφος από τα πλαίσια των μελισσιών. Όπως είπαν οι παραγωγοί η προσπάθεια τους θα συνεχιστεί για να εντοπίσουν ακόμα περισσότερα μελίσσια.

Θα πρέπει να σημειώσουμε πως οι μελισσοκόμοι στην Ηλεία δεν είναι η πρώτη φορά που βρίσκονται στο στόχαστρο, καθώς προ διετίας είχε εντοπιστεί αλλοδαπός που «φαρμάκωνε» και εξολόθρευε τα μελίσσια τους


Από:

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=105704&catid=6



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Melissologia στις Παρ Νοε 11, 2011 12:54 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Βελτίωση αναγνωσιμότητας)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αυτό ειναι φίλοι μου!!! Ηλεία: Βρήκαν τα μελίσσια που τους είχαν κλέψει!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» τι να ειναι αυτο?
» Τι ειναι αυτο?
» τι είναι αυτό?
» τι είναι αυτό το ζωίφιο;;;;
» Αυτό ειναι μέλι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Ειδικά θέματα :: Κάτω οι κλέφτες!!!-
Μετάβαση σε: