Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Χαιρετώ το πλήθος!

Πήγαινε κάτω 
+5
captain
lingistis
panos_patra
MILIBEE
beezy
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2011 6:06 pm

Γειά σας, το όνομα μου είναι Κώστας και πριν απο μερικούς μήνες πήρα την μεγάλη απόφαση να εγκαταλείψω (μετά χαράς) την Αθήνα και να εγκατασταθώ μόνιμα στο χωριό μου, λίγο έξω από την Κόρινθο.

Μεταξύ άλλων αγροτικών κατα κύριο λόγο ενασχολήσεων εδώ στην επαρχία, ένας από τους βασικότερους μου στόχους είναι η μελισσοκομία, με την οποία θα ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά.

Από επίπεδο γνώσεων, έχω παρακολουθήσει τα σεμινάρια/μαθήματα μελισσοκομίας του ΙΓΕ (τάξη α' εξάμηνο 2010) και συνεχίζω να διαβάζω και να ενημερώνομαι συνεχώς γύρω από το θέμα.

Σε ότι αφορά στα κορίτσια, απέκτησα πρόσφατα 5 κυψέλες στις οποίες ήδη έχω τοποθετήσει δεύτερο όροφο και προς τα τέλη του Μάη θα προστεθούν στο μελισσοκομίο μου άλλες 5 νέες μονές κυψέλες. Στόχος σε αυτό το αρχικό στάδιο δεν είναι τόσο η παραγωγή μελιού και μελισσοκομικών προϊόντων, όσο το "αυγάτισμα" των κυψελών.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!

υ.γ. To forum είναι άψογο, συγχαρητήρια στους δημιουργούς, τους συντελεστές, τους moderators και φυσικά σε όσους συμμετέχουν και το κρατούν τόσο ζωντανό.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2011 8:35 pm

Kαλως ηρθες στην μελισσοπαρεα. cheers
Καλη αρχη στο νεο σου ξεκινημα. Χαιρομαι που καταφερες να φυγεις απο την Αθηνα.
Ευχομαι να πετυχεις ολους σου τους στοχους Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panos_patra
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
panos_patra


Αριθμός μηνυμάτων : 31

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2011 9:54 pm

Very Happy Kαλως ηρθες στην μελισσοπαρεα
Καλη αρχη στο νεο σου ξεκινημα. melissologia H.B.F.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lingistis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
lingistis


Αριθμός μηνυμάτων : 957

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2011 11:47 pm

Καλώς ήρθες στην παρέα του Melissologia cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2011 12:56 am

καλως ηρθες Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimys
Μέλος
Μέλος
jimys


Αριθμός μηνυμάτων : 88

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2011 10:48 am

καλωσηρθες αλλα εχω μια απορια. χαιρετω το πληθος !!!!και κωστας??? δεν πιστευω να εισαι ο γνωστος πρωταθλητης του pro στο play station??? lol! htipieme
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2011 4:55 pm

jimys έγραψε:
καλωσηρθες αλλα εχω μια απορια. χαιρετω το πληθος !!!!και κωστας??? δεν πιστευω να εισαι ο γνωστος πρωταθλητης του pro στο play station??? lol! htipieme


Μαλλον με μπερδευεις με αλλον...εγω στο pro τρωω 5 μπαλακια στο πιο χαμηλο επιπεδο δυσκολιας... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sprs
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
sprs


Αριθμός μηνυμάτων : 11

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2011 6:41 pm

καλωσόρισες Κώστα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΠεμ Απρ 14, 2011 12:48 pm

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Κώστα!!! Σ' ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!!!

Είσαι από τους πιο ευτυχισμένους και τυχερούς που παρατάς την πόλη για την ύπαιθρο! Εύχομαι κι άλλα ευχάριστα στη ζωή σου και κάθε επιτυχία σε ότι κάνεις!

Καλή διαμονή στο φόρουμ!!!

melissologia H.B.F.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dim
Μέλος
Μέλος
dim


Αριθμός μηνυμάτων : 181

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΠεμ Απρ 14, 2011 6:16 pm

Γειά σου φίλε Κώστα.. Very Happy Very Happy
Και εγω στην ίδια φάση είμαι.. Με διώχνουνε απο την δουλειά τέλος του μήνα και No ..... μετά απο πολύυυυυ σκέψη.. pale ... επιστροφή στα πάτρια.. cheers
Βασικά λεω οτι είμαι ο πιο χαρούμενος απολυμένος αφου με στέλνουνε τώρα που είναι ανοιξη και οχι τέλος καλοκαιριού που το υπολόγιζα..
Καλή αρχή λοιπόν και να χαίρεσε τα μελισσάκια σου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΠεμ Απρ 14, 2011 8:20 pm

Σας ευχαριστώ όλους για το θερμό καλωσόρισμα!

@dim: Φίλε μου και εγώ έτσι πήρα την απόφαση, λόγω προβλημάτων με τη δουλειά. Τσακώθηκα με έναν αρχικομπλεξικό προϊστάμενο και με απέλυσαν. Στην αρχή έσκασα, στεναχωρήθηκα, απογοητεύτηκα και ήθελα να πιάσω τον προϊστάμενο μου εκτός δουλειάς και να τον πασαλείψω στο πεζοδρόμιο με φάπες και κλωτσίδια. Τώρα όμως που βρίσκομαι εκτός τσιμεντοχαβούζας, χωρίς stress, τα βλέπω όλα πιο καθαρά. Αν δεν γινόταν το "ατυχές περιστατικό" στη δουλειά, θα ήμουν ακόμη Αθήνα να ανέχομαι τον κάθε βλάκα (παντού υπαρχει ένας και είναι ανίκητος!!!) να βαράω κάρτα, να πήζω στην κίνηση και να τρέχω σαν παλαβός ακόμη και τις ώρες που υποτίθεται ότι χαλάρωνα, λόγω κεκτημένης ταχύτητας. Και θα πέρναγαν οι μέρες και οι μήνες και τα χρόνια, κάνοντας κάτι που δεν μου άρεσε, φοβούμενος να τολμήσω κάτι άλλο λόγω μιας λανθάνουσας επίφασης ασφάλειας...

Μετά από τρεις μήνες στο χωριό, ειλικρινά θέλω να στείλω ευχαριστήρια κάρτα στον πρώην προϊστάμενο μου για το καλό που μου έκανε! Μη μασάς, η ποιότητα της ζωής σου θα βελτιωθεί σε απίστευτο βαθμό! Σου εύχομαι ότι καλύτερο στο νέο σου ξεκίνημα!

sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dim
Μέλος
Μέλος
dim


Αριθμός μηνυμάτων : 181

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΠεμ Απρ 14, 2011 10:54 pm

Δεν λεω τίποτα.. Τα είπες όλα ακριβώς όπως είναι.. sostos sostos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΣαβ Απρ 16, 2011 1:07 pm

beezy έγραψε:
..... κάθε βλάκα (παντού υπαρχει ένας και είναι ανίκητος!!!)

έτσι έτσι!

κι όπως λέει το ρητό "ποτέ μην τα βάλεις μ' έναν βλάκα, θα πέσεις στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο πείρας"!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

Χαιρετώ το πλήθος!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαιρετώ το πλήθος!    Χαιρετώ το πλήθος!  Icon_minitimeΣαβ Απρ 16, 2011 2:48 pm

καλοοοοο!!
Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Χαιρετώ το πλήθος!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» πληθος συλλεκτριων
» Χαιρετώ σας
» χαιρετώ
» Χαιρετώ σας!
» Σας χαιρετω

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: