Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

  Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

 Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ    Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Icon_minitimeΚυρ Ιαν 23, 2011 12:11 am

Θα παρευρεθει κανεις?

http://www.hssas.gr/index.php?act=viewProd&productId=40
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gemininea
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 135

 Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ    Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Icon_minitimeΚυρ Ιαν 23, 2011 12:53 pm

Εμενα που τώρα ξεκινάω θα με βοηθήσει σε κάτι ή δεν θα καταλάβω τίποτα?
Κοστίζει κατι η συμμετοχή?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

 Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ    Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 9:47 pm

Οχι δεν κοστιζει κατι η συμμετοχη.
Τωρα για το αν θα σε ωφελησει μια ημεριδα που αφορα την μελισσοκομια ενω θελεις ν ασχοληθεις μ αυτην? scratch
Εσυ τι λες? Smile

Θα παει κανεις αραγε ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gemininea
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 135

 Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ    Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 10:08 pm

Καλησπέρα δεν ειπα "αν θα με ωφελήσει "

αλλα "Εμενα που τώρα ξεκινάω θα με βοηθήσει σε κάτι ή δεν θα καταλάβω τίποτα?"
Και νομίζω ότι είναι λογική ερώτηση, από έναν πολύ νέο μελισσοκόμο, που ακόμα και κάποια post του φαίνονται αλαμπουρνέζικα, να ρωτάει αν η ημερίδα είναι για το επίπεδό του.

Υ.Γ. στην πρώτη δημοτικού δεν διδάσκουν τργωνομετρία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lingistis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
lingistis


Αριθμός μηνυμάτων : 957

 Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ    Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Icon_minitimeΤρι Ιαν 25, 2011 12:43 am

Το θέμα της ημερίδας είναι ‘‘Τελευταίες επιστημονικές εξελίξεις στη Μελισσοκομία στην Ελλάδα και διεθνώς‘‘ και το βασικό πρόγραμμα έχει ως...

12.20-12.30 Το μετάξι στη διεθνή αγορά και την Ελλάδα

12.30-12.40 Συμβολή της επιστημονικής έρευνας στην ανάδειξη του ελληνικού μελιού και στη διαμόρφωση της νομοθεσίας

12.40-13.00 Ποιότητα και ταυτότητα των προϊόντων κυψέλης

13.00-13.15 Ποιοτικός έλεγχος μελισσοκομικών προϊόντων

13.15-13.30 Φλαβονοειδή σε Ελληνικά μέλια – Ποιοτική και ποσοτική διακύμανση μεταξύ πευκόμελων διαφορετικών γεωγραφικών περιοχών της Ελλάδας

14.30-14.45 Αντιμετώπιση του Κηρόσκορου με Φυσικά Μέσα

14.45-15.00 Aντιμετώπιση των ασθενειών των μελισσών χωρίς φαρμακευτική αγωγή

15.00-15.15 ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΩΝ ΑΚΡΑΙΩΝ ΟΡΩΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΕΛΙΟΥ Η Μελισσοκομική, Μαθηματική και Φιλοσοφική προσέγγιση

16.00-16.30 Προβολή του ντοκυμαντέρ «Ο πλανευτής του Γράμμου» του Β. Ευθυμίου

16.30-16.45 Επιπτώσεις των κεραιών κινητής τηλεφωνίας στην αφθονία εντόμων επικονιαστών

16.45-17.00 Επικαλυπτικά σπόρων και σχετιζόμενοι κίνδυνοι: εκτίμηση επικινδυνότητας και διαχείριση του κινδύνου για τις μέλισσες

17.00-17.15 Η Μελισσοθεραπεία στον 21ο αιώνα

17.15-17.30 Ένας άγνωστος τύπος αρχαίου καπακιού κυψελών και τα εθνογραφικά του παράλληλα

Πιο αναλυτικά εδώ: (βγένει ένα κουτί... πατάτε ο.κ. και κλεινετε το παράθυρο Wink )
http://www.hssas.gr/files/uploads/abstracts_final.doc

Δεν είναι σεμινάριο... οπότε λογικά δεν θα αναφερθούν θέματα εκτός του προγράμματος. Κάποια είναι δύσκολα θέματα και κάποια πιο βατά. Ακόμα και ένας αρχάριος θα ακούσει και θα δει κάτι που θα καταλάβει... δεν το θεωρώ χάσιμο χρόνου για κανέναν.... και το πιο σημαντικό...





Ναι θα είμαι και εγώ εκεί!!! he he he
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

 Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ    Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Icon_minitimeΤρι Ιαν 25, 2011 8:35 am

gemininea έγραψε:
Καλησπέρα δεν ειπα "αν θα με ωφελήσει "

αλλα "Εμενα που τώρα ξεκινάω θα με βοηθήσει σε κάτι ή δεν θα καταλάβω τίποτα?"
Και νομίζω ότι είναι λογική ερώτηση, από έναν πολύ νέο μελισσοκόμο, που ακόμα και κάποια post του φαίνονται αλαμπουρνέζικα, να ρωτάει αν η ημερίδα είναι για το επίπεδό του.

Υ.Γ. στην πρώτη δημοτικού δεν διδάσκουν τργωνομετρία

kala poli gelio Καλο.
Ελα να παρεις μια πρωτη γευση απο τριγωνομετριαkala poli gelio ( και τα ποστ σου μια χαρα ειναι)
Πλακα κανω.
Εστω και αν δεν τα καταλαβουμε ολα , κατι θα παρουμε .
Και αυτο να μην γινει , τουλαχιστο θα γνωριστουμε (οσοι ερθουν απο εδω) μεταξυ μας. Ουτε αυτο πιανει? lol!

Ε τοτε θα παιξω το τελευταιο δυνατο μου χαρτι........................θα ειναι και ο lingistis.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gemininea
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 135

 Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ    Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Icon_minitimeΤρι Ιαν 25, 2011 3:39 pm

he he he θα είμαι...θα ειμαι....θα ειμαι....


παρεμπιπτώντος θα ειναι και ο BeeHappy(Σπύρος) και ο Μελισσοκομία Μαραθώνα-Κώστας (γείτονες και φίλοι πλέων)


Άρα ερχεται πακέτο ολόκληρο sostos


χρειάζεται να ενημερώσουμε η να κλείσουμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αποστολος Β.
Μέλος
Μέλος
Αποστολος Β.


Αριθμός μηνυμάτων : 296

 Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ    Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Icon_minitimeΣαβ Φεβ 05, 2011 7:35 pm

Επρεπε ηδη να εχουμε τα πρωτα νεα ! τι εγινε μας ξεχασατε ?javascript:emoticonp('Sad')
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gemininea
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 135

 Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ    Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Icon_minitimeΣαβ Φεβ 05, 2011 7:52 pm

εχω ηδη κάνει ανάρτηση στο blog μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

 Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ    Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ Icon_minitimeΣαβ Φεβ 05, 2011 11:28 pm

Λοιπον..........
Μολις επεστρεψα ..............και φυσικα δεν τελειωσε τωρα η ημεριδα , απλα την συνεχισαμε Wink
Το παρον εδωσαν lingistis , LOBE , granazis,arsarrig, makfrag, marianos,ΣΠΥΡΕΤΟ,περης, ελπιζω να μην ξεχασα κανενα.
Η συμμετοχη ηταν μεγαλη και το αμφιθεατρο της αιθουσας Φραγκοπουλου ηταν καταμεστο. Θεση καταφερα να βρω μετα το 2ο διαλειμμα.
Να φανταστειτε οτι οι φακελοι με τα ενημερωτικα για την ημεριδα ειχαν εξαντληθει ,οταν εφτασα με σχεδον 45 λεπτα καθυστερηση.
Μετα ακολουθησε φαγοποτι σε κοντινο ψαρομεζεδοπωλειο.
Φωτο και περισσοτερες λεπτομερεις αυριο γιατι το ¨πλωμαρι¨ μου θωλωσε τον ματι

kala poli gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ημερίδα Μελισσοκομίας - ΓΠΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ημερίδα Μελισσοκομίας 13-11-2015 Ηράκλειο Κρήτης
» Ημερίδα Μέλισσας & Περιβάλλοντος του Ινστιτούτου Μελισσοκομίας ΕΘ.Ι.ΑΓ.Ε.
» Ημερίδα Μελισσοκομίας 25-05-2015 Ηράκλειο Κρήτης
» Farmerexpo - Ημερίδα Μελισσοκομίας στην Αθήνα στις 30/5/2015
» 18 Φεβρουαρίου 2012 - Ημερίδα της Ελληνική Επιστημονική Εταιρεία Μελισσοκομίας – Σηροτροφίας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Διάφορα :: ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ - Σεμινάρια Μελισσοκομίας - Οι φορείς και τα νέα τους-
Μετάβαση σε: