Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Τεχνιτή σμηνουργία

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΗΦΑΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 1

Τεχνιτή σμηνουργία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τεχνιτή σμηνουργία   Τεχνιτή σμηνουργία Icon_minitimeΔευ Δεκ 13, 2010 4:22 pm

ΕΧΩ 4 ΜΕΛΊΣΣΙΑ ΚΑΙ ΘΈΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΆΣΩ ΜΕ ΤΕΧΝΙΤΗ ΣΜΗΝΟΥΡΓΊΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΊΝΕΤΑΙ Διαφορετικές ΤΕΧΝΙΚΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IxNiLaTiS
Μέλος
Μέλος
IxNiLaTiS


Αριθμός μηνυμάτων : 146

Τεχνιτή σμηνουργία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τεχνιτή σμηνουργία   Τεχνιτή σμηνουργία Icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 5:43 pm

Γεια να σου δώσει κάποιος μιά αξιοπρεπή απάντηση στο απαίτημά σου θα πρέπει να πληκτρολογήσει πολλές σελίδες και να αναρτήσει πολλές εικόνες.

Οι τεχνικές της ανάπτυξης με διαίρεση του μελισσιού (τεχνητή σμηνουργία) είναι αρκετές και αποτελούν ολόκληρο κεφάλαιο στην μελισσοκομία. Μάλλον θα πρέπει να διαβάσεις κάποιο βιβλίο.

Σε συμβουλεύω να διαβάσεις το "Μάνα δεν είναι μόνον μία" του Μπίκου, ή το "Σύγχρονες μέθοδοι εντατικής εκμετάλλευσης" του Νικολαΐδη.

καλή δύναμη και καλές γιορτές Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΠΥΡΕΤΟ
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
ΣΠΥΡΕΤΟ


Αριθμός μηνυμάτων : 230

Τεχνιτή σμηνουργία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τεχνιτή σμηνουργία   Τεχνιτή σμηνουργία Icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 8:09 pm

Έχεις 4 μελίσσια , τι δυναμικότητα έχουν;
Πότε θέλεις να τα πολλαπλασιάσεις;
Ποιές τεχνικές έχεις ακούσει ή σκεφθεί;

Δώσε μας αυτά τα στοιχεία ώστε να πιθανολογήσουμε τις μεθόδους που θα μπορούσες να εφαρμόσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τεχνιτή σμηνουργία
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» σμηνουργια ;
» Πιάσιμο αφεσμού.
» ΣΜΗΝΟΥΡΓΙΑ ;;;
» Σμηνουργία
» Προβλημα με σμηνουργια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: