Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 ΠΡΟΛΗΨΗ...

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

ΠΡΟΛΗΨΗ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΟΛΗΨΗ...   ΠΡΟΛΗΨΗ... Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2019 6:11 pm

Όχι σμηνουργίας. Από τον άλλο μήνα.
Οι κλοπές δείχνουν να είναι σε έξαρση και πλέον σηκώνουν ολόκληρα μελισσοκομία.
Οπότε καλό είναι να φυλάμε τα ρούχα μας όσο μπορούμε από τους άχρηστους μακρυχέρηδες...

Αρχικά, για μένα τουλάχιστον, 2 gps και δύο κάμερες καταγραφής κρίνονται απαραίτητα.
Θα προτιμούσα με αυτά τα λεφτά να πάρω μια ζυγαριά αλλά άμα μου σηκώσουν, τα μελίσσια τι να την κάνω.

Εκτός από τη Suntec HC300, χρησιμοποιεί κανείς άλλη κάμερα;
Θέλω να είναι εύκολη στον προγραμματισμό, δεν με ενδιαφέρει να στέλνει μηνύματα, αρκεί να καταγράφει. Τα βρίσκουμε μετά με τον άχρηστο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
psath
BeeForce
BeeForce
psath


Αριθμός μηνυμάτων : 1223

ΠΡΟΛΗΨΗ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΛΗΨΗ...   ΠΡΟΛΗΨΗ... Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2019 10:01 pm

Έχω στο σπίτι 2 κάμερες εσωτερικού χώρου τοποθετημένες στη βεράντα σε μέρος που δε βρέχονται και δεν είναι εκτεθειμένες. Μου στέλνουν μηνύματα στο email μόλις ανιχνεύσουν κίνηση. Έχουν πολύ πρακτικό λογισμικό και βλέπω το αρχείο κίνησης με ειδική επισήμανση. Είναι και ρομποτικές με κόστος 40? περίπου.
Αυτή έχω:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Την πήρα προσφορά στα 40?.

Η Suntec HC300 βάσει χαρακτηριστικών φαίνεται καλή και σε προσιτή τιμή. Βέβαια δεν είναι ip65. Καλή φαίνεται. Αφού στέλνει και sms μπορεί να σε ειδοποιήσει σε κάθε περίπτωση. Επιπλέον έχει και ηλιακό πάνελ για συνεχή τροφοδοσία με 30?.
2 κάμερες + το πάνελ έχουν κόστος 200?. Καλά είναι.

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα, ψάχνω για σετ καταγραφικού με κάμερες για το σπίτι - μελισσοκομείο (είναι στον ίδιο χτήμα) θα το ψάξω περισσότερο. Πάντως αν βρεις κάτι κράτα μας ενήμερους.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

ΠΡΟΛΗΨΗ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΛΗΨΗ...   ΠΡΟΛΗΨΗ... Icon_minitimeΤετ Μαρ 27, 2019 3:17 pm

Psath η 300Μ είναι 2g.
Αν θέλεις 3g, είναι η σειρά με κατάληξη G. Η 4g έχει την κατάληξη LTE.
Νομίζω πως το 2g μας τελειώνει.
Αυτά για κάμερες αυτόνομες με κάρτα SIM.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

ΠΡΟΛΗΨΗ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΛΗΨΗ...   ΠΡΟΛΗΨΗ... Icon_minitimeΠεμ Μάης 02, 2019 2:09 pm

psath έγραψε:
Έχω στο σπίτι 2 κάμερες εσωτερικού χώρου τοποθετημένες στη βεράντα σε μέρος που δε βρέχονται και δεν είναι εκτεθειμένες. Μου στέλνουν μηνύματα στο email μόλις ανιχνεύσουν κίνηση. Έχουν πολύ πρακτικό λογισμικό και βλέπω το αρχείο κίνησης με ειδική επισήμανση. Είναι και ρομποτικές με κόστος 40? περίπου.
Αυτή έχω:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Την πήρα προσφορά στα 40?.

Η Suntec HC300 βάσει χαρακτηριστικών φαίνεται καλή και σε προσιτή τιμή. Βέβαια δεν είναι ip65. Καλή φαίνεται. Αφού στέλνει και sms μπορεί να σε ειδοποιήσει σε κάθε περίπτωση.  Επιπλέον έχει και ηλιακό πάνελ για συνεχή τροφοδοσία με 30?.
2 κάμερες + το πάνελ έχουν κόστος 200?. Καλά είναι.  

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα, ψάχνω για σετ καταγραφικού με κάμερες για το σπίτι - μελισσοκομείο (είναι στον ίδιο χτήμα)  θα το ψάξω περισσότερο. Πάντως αν βρεις κάτι κράτα μας ενήμερους.


Πήρα μια κάμερα από το Amazon που καταγράφει εικόνα (δεν στέλνει email-mms). Σχετικά φτηνή, 86? με τα μεταφορικά.

Έχω καταλήξει και σε gps που θα βάλω σε δύο κυψέλες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
psath
BeeForce
BeeForce
psath


Αριθμός μηνυμάτων : 1223

ΠΡΟΛΗΨΗ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΛΗΨΗ...   ΠΡΟΛΗΨΗ... Icon_minitimeΠεμ Μάης 02, 2019 10:19 pm

Ποια είναι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

ΠΡΟΛΗΨΗ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΛΗΨΗ...   ΠΡΟΛΗΨΗ... Icon_minitimeΠαρ Μάης 03, 2019 10:22 am

psath έγραψε:
Ποια είναι;

AKASO λέγεται.
Δοκιμές κάνω ακόμα. Εύκολο menu. Τίμια για τα λεφτά της. Όταν τη βάλω σε νομή, θα ανεβάσω εικόνες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΡΟΛΗΨΗ...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πρόληψη σμηνουργίας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: