Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!!

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
melissonas
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
melissonas


Αριθμός μηνυμάτων : 42

ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!!   ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!! Icon_minitimeΔευ Μάης 31, 2010 2:32 pm

Έγινε και αυτό!!!!!
Κάποιοι αετονύχηδες πήγαν και πούλησαν τα μελίσσια του φίλου μου του Γιώργη, με πυροσφραγισμένο κωδικό EL 54 196 επάνω στης κυψέλες , σε έναν (αφελή παππού που έδωσε λεφτά χωρίς να έχει πάρει τα μελίσσια!!!!
χωρίς να γνωρίζει καν το όνομα αυτού που του τα πούλησε!!!!!
Χωρίς να ζήτηση να δει το μελισσοκομικό βιβλιάριο σε ποιον ανήκει , αν ο κωδικός είναι ίδιος με τον πυροσφραγισμένο στης κυψέλες που του έκανε προξενιό για αγορά.)
Βέβαια καλή τιμή δεν λέω, (100ευρω με κυψέλη) και αρκετές κυψέλες από της 250 ήταν και διώροφες.
Το Σάββατο νωρίς, νωρίς στης 6.μ.μ πάει ο παππούς να βρει της πόρτες , και το πως θα φορτώσει της κυψέλες για να της μεταφέρει.
Ευτυχώς, και λέω ευτυχώς για το φιλαράκι μου είχε τύχη βουνό, γιατί ήταν έτοιμος να φυγει από το μελισσοκομείο του, και βλέπει ξαφνικά ένα φορτηγό να έρχεται με 2 άτομα προς το μέρος του, τον οδηγό και ένα παππού, και το ωραίο είναι ότι τον ρώτησε ο παππούς τι κάνεις εκεί στα μελίσσια μου, μου, τι λες ρε παππού, κάτσε καλά, ποια μελίσσια σου, από ποιον τα αγόρασες πως τον λένε, που είναι τα χαρτιά σου ότι τα αγόρασες, σε πούλησα μελίσσια και δεν θυμάμαι.
Έγινε καταγγελία στο αστυνομικό τμήμα Νιγρίτας Σερρών από τον παππού για εξαπάτηση , από αγνώστους , αλλά αλλά και τρις αλλά!!!!!
Ποιον να πιστέψεις και ΤΙ?
Και ειδικά στης μέρες που ζούμε ?
Προσοχή στους νέους και τίμιους μελισσοκόμους που θέλουν να αγοράσουν μελίσσια!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melissaris
Μέλος
Μέλος
melissaris


Αριθμός μηνυμάτων : 147

ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!!   ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!! Icon_minitimeΔευ Μάης 31, 2010 3:50 pm

Πολύ αφελής αυτός ο παππούς ... μήπως αυτός ήταν ο κλέφτης και όταν έπεσε πάνω στο νοικύρη πήγε να τα μπαλώσει???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!!   ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!! Icon_minitimeΔευ Μάης 31, 2010 4:06 pm

μα μου φαινετε ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
granazis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 619

ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!!   ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!! Icon_minitimeΔευ Μάης 31, 2010 4:28 pm

Χρηστο πολυ μεγαλη αφελια απο τον παππου !!!!!!!! Και δεν δικαιολογειτε με τιποτα στην ηλικια του .
Μηπως με τιποτε κλωτσιδια στα μουλοχτα κελαϊδησει και βρεις και τα δικα σου????? ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ!!!!!!!
Καλαματιανες πονηραδες θα μου πεις .!!!! Αλλα εγω τους μακεδονες τους εχω για πολυ πιο εξυπνους.!!!!!!!! Shocked Shocked Idea Idea cyclops cyclops alien alien
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!!   ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!! Icon_minitimeΔευ Μάης 31, 2010 4:46 pm

Συμφωνώ με το φίλο melissari...μήπως λαμόγιο ο παππούς?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
granazis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 619

ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!!   ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!! Icon_minitimeΔευ Μάης 31, 2010 5:29 pm

Maikpigasos έγραψε:
Συμφωνώ με το φίλο melissari...μήπως λαμόγιο ο παππούς?

ΣΙΓΟΥΡΑ ΛΑΜΟΓΙΟ !! Ο παππους!!!!!!!!!! Αλλα μεχρι και η αστυνομια την εφαγε !!!!!!!!!
Μονο με μαγκουρα στα πλευρα ο παππουστης θα χορεψει και θα πει και ποιηματακι απο εκεινα τα καλα που λενε ολη την ιστορια με λεπτομεριες!!!!! alien alien bounce bounce Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΦΤΕΣ!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΑΛΗΤΕΙΑΣ (κλοπή μελισσών - Άργος - EL 17-484)
» Κάτω οι κλέφτες!!!
» ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!
» Όμορφες κυψέλες
» Προσοχή νέος !!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Ειδικά θέματα :: Κάτω οι κλέφτες!!!-
Μετάβαση σε: