Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Γεια σας και χαρά σας!!!

Πήγαινε κάτω 
+3
olomelia
NikTheGreek
spyridoula
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
spyridoula
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 2

Γεια σας και χαρά σας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γεια σας και χαρά σας!!!   Γεια σας και χαρά σας!!! Icon_minitimeΣαβ Σεπ 10, 2016 6:45 pm

Καλησπέρα σε όλους σας ..!! Το όνομα μου εδώ είναι spyridoula και χαίρομαι πολύ που ήρθα σε μια τόσο μεγάλη και δημιουργική παρέα!
Αγαπώ πολύ το μέλι και τις μέλισσες ...καθώς είμαι κόρη μελισσοπαραγωγού...!
Φέτος ζήτησε τη βοήθεια μου ...μια που τώρα μόλις τελείωσα τη σχολή μου και με τις φοιτητικές μου υποχρεώσεις.!
Θέλω να αναλάβω το διαδικτυακό κομμάτι που είναι ένα ισχυρό μέσο πληροφόρησης και ο μπαμπάς μου δε το κατέχει καθόλου ..
Κυρίως ενδιαφέρομαι για υπάρχουσες νομοθεσίες και οτιδήποτε αφορά μελισσοκόμους που είναι νέοι στο επάγγελμα!
Μου τράβηξε το ενδιαφέρον το σαιτ αυτό διότι είδα αξιόλογες απαντήσεις , εύκολες όσον αφορά τη κατανόηση τους και ευχάριστες!
Είμαστε από τη πανέμορφη ορεινή Χαλκιδική και ανυπομονώ να ξεκινήσω και εγώ τη συμμετοχή μου στη παρέα αυτή !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikTheGreek
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
NikTheGreek


Αριθμός μηνυμάτων : 336

Γεια σας και χαρά σας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας και χαρά σας!!!   Γεια σας και χαρά σας!!! Icon_minitimeΣαβ Σεπ 10, 2016 8:37 pm

pareitsa  kalos irthes  pareitsa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
olomelia
BeeForce
BeeForce
olomelia


Αριθμός μηνυμάτων : 544

Γεια σας και χαρά σας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας και χαρά σας!!!   Γεια σας και χαρά σας!!! Icon_minitimeΣαβ Σεπ 10, 2016 8:56 pm

ωωω!
οι κυρίες είναι πάντα ιδιαίτερα ευπρόσδεκτες!

καλή διασκέδαση...

Γεια σας και χαρά σας!!! 24zxczn
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Γεια σας και χαρά σας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας και χαρά σας!!!   Γεια σας και χαρά σας!!! Icon_minitimeΣαβ Σεπ 10, 2016 9:10 pm

Καλώς όρισες στην παρέα μας spyridoula. Μίλησε μας λίγο για τις μέλισσες σας. Έχεις εμπειρία πας στις μελισσες με τον,πατέρα σου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyridoula
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 2

Γεια σας και χαρά σας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας και χαρά σας!!!   Γεια σας και χαρά σας!!! Icon_minitimeΚυρ Σεπ 11, 2016 5:05 pm

monarchis έγραψε:
Καλώς όρισες στην παρέα μας spyridoula. Μίλησε μας λίγο για τις μέλισσες σας. Έχεις εμπειρία πας στις μελισσες με τον,πατέρα σου;


Καλώς σας βρήκα !!!

Λοιπόόν , έχουμε γύρω στα 300 μελίσσια ...τα οποία είναι του μπαμπά μου και του συνεργάτη του ..
Μέχρι τώρα δεν είχα την ευκαιρία να γνωρίσω τη απασχόληση αυτή από κοντά (Λόγω σπουδών) ούτε μου ζήτησαν την βοήθεια μου.
Έχω βοηθήσει σε έναν τρύγο που βγάλαμε ένα δασόμελο με πολύ ωραίο άρωμα ..
και μία φορά πήγαμε να βρούμε το μέρος που θα τα μετακινούσανε αργότερα.. και εκτέλεσα χρέη φωτογράφου afro

Παράγουμε επίσης μέλι από πεύκο ... σουσούρα και κούμαρο !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Γεια σας και χαρά σας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας και χαρά σας!!!   Γεια σας και χαρά σας!!! Icon_minitimeΚυρ Σεπ 11, 2016 5:33 pm

spyridoula έγραψε:
monarchis έγραψε:
Καλώς όρισες στην παρέα μας spyridoula. Μίλησε μας λίγο για τις μέλισσες σας. Έχεις εμπειρία πας στις μελισσες με τον,πατέρα σου;


Καλώς σας βρήκα !!!

Λοιπόόν , έχουμε γύρω στα 300 μελίσσια ...τα οποία είναι του μπαμπά μου και του συνεργάτη του ..
Μέχρι τώρα δεν είχα την ευκαιρία να γνωρίσω τη απασχόληση αυτή από κοντά (Λόγω σπουδών) ούτε μου ζήτησαν την βοήθεια μου.
Έχω βοηθήσει σε έναν τρύγο που βγάλαμε ένα δασόμελο με πολύ ωραίο άρωμα ..
και μία φορά πήγαμε να βρούμε το μέρος που θα τα μετακινούσανε αργότερα.. και εκτέλεσα χρέη φωτογράφου afro

Παράγουμε επίσης μέλι από πεύκο ... σουσούρα και κούμαρο !!!

cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kir
BeeForce
BeeForce
kir


Αριθμός μηνυμάτων : 602

Γεια σας και χαρά σας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας και χαρά σας!!!   Γεια σας και χαρά σας!!! Icon_minitimeΔευ Σεπ 12, 2016 9:51 am

kalos irthes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
psath
BeeForce
BeeForce
psath


Αριθμός μηνυμάτων : 1223

Γεια σας και χαρά σας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας και χαρά σας!!!   Γεια σας και χαρά σας!!! Icon_minitimeΔευ Σεπ 12, 2016 12:32 pm

Καλώς ήρθες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
queen master
Μέλος
Μέλος
queen master


Αριθμός μηνυμάτων : 205

Γεια σας και χαρά σας!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας και χαρά σας!!!   Γεια σας και χαρά σας!!! Icon_minitimeΔευ Σεπ 12, 2016 8:06 pm

Καλος ορισες στονμαγικο κοσμο της μελισσας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γεια σας και χαρά σας!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Γεια χαρά
» Maikpigasos, καλώς όρισες!
» Γεια κ χαρά σας
» Γεια σας και χαρα σας
» Γεια χαρά!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: