Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Στολή- φόρμα νέου τυπου

Πήγαινε κάτω 
+11
Ar_lo
priamos1980
NikTheGreek
olomelia
vassilis
monarchis
kir
Themis
nikos37
Throubee
mpampis13
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
stratos
Μέλος
Μέλος
stratos


Αριθμός μηνυμάτων : 126

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 13, 2016 12:53 am

Καταρχάς Χρόνια Πολλά !!!!!
Δεύτερον , έχει πρόβλημα αυτό το καπέλο ?? εγώ έχω το κλασικό καπέλο και έχω πρόβλημα όταν φυσάει και ήθελα να πάρω αυτήν την στολή ( αν και σχεδόν κατέληξα από που θα την πάρω ,  μπορείς να μου στείλεις σε πμ μπας και ... )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 13, 2016 1:11 am

Εννοείς τη ιδια ακριβως στολή ;
Όσο για το καπέλο ..... Κοιτά εχει δυο ελαττώματα.
Πρωτο κολαει κάτω απο κάποιες συνθήκες,οχι δυσκολες, πάνω στο πηγούνι και την τρως χαλαρά. Την τρως βέβαια μια και εισαι πολυ χαλαρές λογο του οτι η στολή ειναι πανοπλΙα. Όποτε αφαίρεσε και δεν προσεχείς. Το αλλο ειναι οτι κολαει πισω στο σβέρκο με το σκύψιμο.
Εμενα με βόλεψε πολυ το κλασικό καπέλο. Νομίζω οτι ολα ειναι θέμα συνήθειας.
Εννοειτε οτι μεσα απο την κουκούλα φοράω (και φόραγε) καπέλο τζόκευ. Και για να μαζεύει τον ιδρώτα αλλα και γιατί με το παλιό καπέλο τη έτρωγα στο κούτελο όταν ίδρωνα.
Αύριο θα σου στείλω μυνημα απο που
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 14, 2016 12:13 pm

Οποίο περιμένατε πως και τι για την στολή σας εχω στείλει π.μ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BASILISP
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 407

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 04, 2016 7:35 pm

Στην Αυστραλια εχει την ιδια ακριβως στολη με 65 ευρω περιπου.
πχ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Εμενα παντως δεν με ψηνει... Επισης σε διαφορα ξενα σαιτ , η παρομοια στολη δεν εχει πολυ καλα σχολια. Ελπιζω εσυ να εισαι ευχαριστημενος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 05, 2016 1:23 am

Μου φαίνεται οτι οι εδω "μεταπωλητές" αφαιρούνε την 2 μάσκα- καπέλο. Το πουλάνε ξεχωριστά.
Οχι στο μπουφάν που το πουλάει γνωστή μελισσοκομικη μεγαλοεταιρεία η οποία εχει και τα δυο.
Μετα απο πολλές χρήσεις της σας δίνω τα τελικά συμπεράσματα μου.
Ελλατωμα στη μάσκα. Αυτός ο τύπος αστροναύτη ειναι άθλιος και σύγχρονος δύσχρηστος.
Εχω φαει 3 στο πιγούνι μεσα σε ένα μήνα που δεν είχα φαει καμία μεσα σε 3 χρονια.
Αυτη η χαζομάρα όπως σκύβεις πάνω απο την Κυψέλη κολαει πάνω στο πιγούνι με αποτέλεσμα να την τρως αμεσα.
Έπειτα , που λεει και ο Αλέφαντος, απορώ πως δεν την εχω φαει ακομα σε κάποιο σημείο των αυτιών μου. Μαλον κατα τυχη.
Αυτός ο τύπος κολαει πάνω στα αυτιά , και τα εχω και μικρά... Φανταστείτε να τα έχετε μεγάλα....., με αποτέλεσμα όπως γυρνάνε τριγύρω στη μάσκα να χτυπάνε εξωτερικά.
Επίσης κακή ορατότητα γενικός αν και αυτο το εχω με κάθε τυπου μάσκα σε αυτη ειναι λιγο λιγο χειρότερη.
Το υπόλοιπο..... Άρμα δεν την τρως πουθενά ΕΚΤΟΣ!!!!!!!!!!!!
Στις μασχάλες. Αυτός που σχεδίασε την φόρμα προφανώς δεν την δοκίμασε ποτε σε πραγματικές συνθήκες.
Όπως βλέπετε και στις φωτο μπροστά αριστερά και δεξια στο ύψος του στήθους εχει τους "αεραγωγούς ".
Όπως λοιπόν κανεις την κίνηση σκύβοντας μπροστά και κάτω προς την Κυψέλη εγκλωβίζονται μελισσες ανάμεσα στο ύφασμα του μανικιού ψηλά στην μαςχαλη και στο Αεραγωγό που λογο της εσωτερικής ενισχύσεις με χοντρό αφρολέξ δεν μαζεύει και μένει ίσιο.
Εκει λοιπόν την τρως. Εχω φαει 7 στο ίδιο πάντα σημείο και αριστερά και δεξια.
Πουθενά άλλου κανένα θέμα. Είχα και τσαμπουκάδες αρκετούς.
Η κίνηση του αερα μεσα στην φόρμα πολυ καλή όμως το χοντρό ύφασμα σε ζεστάνει αρκετά.
Τελικό συμπέρασμα ............. Αν μπορούσα να γυρίσω το χρονο πισω και χωρίς την δύσκολια των συναλλαγών με το εξωτερικό ΔΕΝ θα την αγόραζα.
Θα δοκίμαζα την κινεζική εκδοχή της τριπλής επένδυσης πληρως αεριζόμενους φόρμας. Θα έδινα μια ευκαιρία στους φίλους κινέζους. Άλλωστε ολοι οι μεταπωλητές απο εκει περνούν τα πάντα. Η τιμή εχει τεράστια διαφορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 09, 2016 12:53 am

Μια ευχή σε αυτόν που σκέφτηκε-έραψε και έβγαλε στην αγορά αυτη την φόρμα.
Του εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου για ολο το μήνα Μαι και Ιούνη να βρίσκει ολα τα φανάρια κόκκινα.
Να πέρνει πάντα τρύπια καλαμάκια, να πιάνει τον φρεντο και να του χύνεται στο πάτωμα.
Να του καεί το βιντεο(αν εχει ακομα)και το dvd Blue ray που εχει.
Ολα τα φλασάκια του να κανουν μόνα τους format.
Το κινητό του να crashΑρι κάθε μερα 3 φορές.
Το gps του να τον πηγαίνει πάντα λαθος και 3 χλμ μακριά απο τον προορισμο του.
Το μηχάνημα της Αττικης οδού να μην αναγνωρίζεται ποτε και να κανει μπρος πιςω συνεχώς.
Να χάνει οποίο στοίχημα παίζει στο 3 λεπτό των καθυστερήσεων για τους επόμενους 4 μήνες. Μεσα και το euro.
Ολα αυτά , και λίγα ειναι , για τις 19 τσιμπιές που έφαγα στα μπρατσα (κοντα στις μασχάλες). Όλες αυτες οι τσιμπιές απείχαν το πολυ 5 χιλιοστά η μια απο την αλλη και το πολυ 5 εκατοστά η πιο μακριές.
Και για να τελειώνουμε ο άνθρωπος ειναι απλα ΗΛΙΘΙΟΣ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BASILISP
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 407

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 09, 2016 7:00 am

Μου αρεσαν πολυ οι ευχες σου... Ελπιζω να εισαι καλα και μαλον δεν σε βλεπω να την ξαναχρησιμοποιεις. 19 κεντρισματα , ολα στο ιδιο σημειο ;;;; Περαστικα βρε μπαμπη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 09, 2016 8:31 am

Μπάμπη μη με βρίσεις... Μήπως είχες βάλει έντονο αποσμητικό? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
olomelia
BeeForce
BeeForce
olomelia


Αριθμός μηνυμάτων : 544

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 09, 2016 8:38 am

mpampis13 έγραψε:
Μια ευχή σε αυτόν που σκέφτηκε-έραψε και έβγαλε στην αγορά αυτη την φόρμα.
Του εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου για ολο το μήνα Μαι και Ιούνη να βρίσκει ολα τα φανάρια κόκκινα.
Να πέρνει πάντα τρύπια καλαμάκια, να πιάνει τον φρεντο και να του χύνεται στο πάτωμα.
Να του καεί το βιντεο(αν εχει ακομα)και  το dvd Blue ray που εχει.
Ολα τα φλασάκια του να κανουν μόνα τους format.
Το κινητό του να crashΑρι κάθε μερα 3 φορές.
Το gps του να τον πηγαίνει πάντα λαθος και 3 χλμ μακριά απο τον προορισμο του.
Το μηχάνημα της Αττικης οδού να μην αναγνωρίζεται ποτε και να κανει μπρος πιςω συνεχώς.
Να χάνει οποίο στοίχημα παίζει στο 3 λεπτό των καθυστερήσεων για τους επόμενους 4 μήνες. Μεσα και το euro.

Μπάμπη, σε βλέπω στο διαφημιστικό σποτάκι της στολής :
"Να κι άλλος ένας ικανοποιημένος πελάτης μας!"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 09, 2016 10:49 am

Σε μια νεα καταμέτρηση ( σημερα φαίνονται καλύτερα) τα βρήκα 21.!!!!!!
Λοιπόν σοβαρά τωρα. Χτες γενικότερα ηταν ολα τα μελισσακια με πολλα νευρα. Πολλα όμως.....
Για τα τόσα νεύρα και τους τσαμπουκάδες αλλα και για την δουλεια που εκανα η στολή τα πήγε πολυ καλα.
ΟΜΩΣ εχει ένα απίστευτο ελλατωμα σε εκείνο το σημείο.
όπως δουλεύεις εγκλωβιζεις μελισσες με αποτέλεσμα να σε χτυπάνε. Το τυπάκι που έκανε το σχέδιασμο θα έπρεπε μπροστα να κανει αλλο σχέδιο σε αυτόν τον πολυ σκληρό και άκαμπτο αεραγωγό.
Οποτε μαλον θα ενισχύσω με χοντρό υλικό αυτο το ελλατωματικο σημείο και ΑΝΑΓΚΣΤΙΚΑ θα την δουλέψω.
Υ. Γ. Γιώργη με αυτο το αποσμητικό πέφτουν άγγελοι στη γη.........
Υ. Γ. 1 μια χαρά ειμαι αν εξαιρέσετε οτι σε κάποια σημεία μελάνιασα απο τα πολλα και γειτονικά τσιμπήματα, πηρα ένα αντισταμινικο έβαλα και 2 φορές κορτιζονούχα κρέμα και ολα καλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 09, 2016 10:53 am

Και στα σημεία που τις έφαγες, πονάνε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 09, 2016 11:12 am

Και τσουζειειειειειει flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ergon
Μέλος
Μέλος
ergon


Αριθμός μηνυμάτων : 58

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 21, 2016 6:18 pm

Καλημέρα σε όλους, έχω παρόμοια στολή σε μπουφάν τύπου αστροναύτη που λένε, την στολή την έχω 3 μήνες και δεν έχω φάει ούτε τσιμπιά. Συγκεκριμένα για να μην κολλάει η σίτα στο πηγούνι έχει 2 χρατσ ένα για να σκεπάσει τα φερμουάρ και να μην μπαίνουν μέλισσες και ένα χρατσ από πάνω μακρύτερο για να τεντώνει την σίτα μπροστά και να μην κολλάει στο πηγούνι. Όσοι την χρησιμοποιείται δοκιμάστε να τεντώσετε την σίτα με το μακρύ χρατσ και θα με θυμηθείτε. Για μένα είναι η καλύτερη στολή πού είχα σε σχέση με το κλασικό καπέλο που το καλοκαίρι με τον ιδρώτα κολλούσε και άρπαζες μια τσιμπιά στο μέτωπο. Άσε που με αυτό τον τύπο καπέλου το κεφάλι είναι ελεύθερο και μπορείς να γυρνάς χωρίς να γυρίζει και η στολή μαζί. Τέλος πάντων ο καθένας όπως βολεύεται, καλά μέλια σε όλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 22, 2016 5:13 pm

Δεν υπαρχει τέτοιο σκρατς που περιγράφεις.
Ένα εχει που σκεπάζει τα φερμουάρ. Επίσης το θέμα με το πιγούνι το λύνεις το θέμα με τα μπράτσα αν δεν ενισχύσεις το σημείο δεν λύνεται.
Τέλος ο συγκεκριμένος τύπος καπέλου όταν σκύβεις πάνω απο την Κυψέλη κολαει στο σβέρκο .... Με τις οποίες συνέπειες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Στολή- φόρμα νέου τυπου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» τυπου ζεντερ
» Στολή UltraBreeze μια mini παρουσίαση.
» Αυτοφερόμενη κυψέλη τύπου Άλφα
» η σωστή στολή
» Στολη αεριζομενη

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: