Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Στολή- φόρμα νέου τυπου

Πήγαινε κάτω 
+11
Ar_lo
priamos1980
NikTheGreek
olomelia
vassilis
monarchis
kir
Themis
nikos37
Throubee
mpampis13
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 12:27 am

Καλησπέρα μια και είχα χτες τς γενέθλια μου το έτερο ήμισυ μου πήρε μια φόρμα μελισσοκομίας. Βλέπετε είχε βαρεθεί να ακούει για τα οποία κυνηγητα και δαγκώματα είχα φαει.
Να σας πω την αληθεια δεν μου είπε απο που την πήρε και εγω δεν ρώτησα. Όμως εγω προσωπικά δεν την είχα ξαναδεί.(μέσω ΝΕΤ εγινε η αγορά οξω απο την Αθηνα)
Μονο ένα ίδιο μπουφάν είχα δει που είχε φέρει γνωστή μεγάλο εταιρεία που εδρεύει στην Αθηνα με υποκατάστημα Θεσσαλονίκη.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Σημερα εγινε η πρώτη  δοκιμή.
Αεριζόμενο σε 5 σημεία κλειδιά. Πλάτη,στήθος, χέρια
Δίπλα ενισχυμένη με αφρολέξ σε αυτά τα σημεία.
Ενισχυμένη στους ώμους και πάνω απο τον αεραγωγό στην πλάτη ωςτε να μην κολαει πάνω σου απο τον ιδρώτα και τρως τσιμπιές.
Πρακτικές τσεπες.
Τα πλην. Χοντρό ύφασμα γενικός. Άβολος και κακός σχεδιασμός των φερμουάρ με αποτέλεσμα να βγάζεις δύσκολα προσωρινά την κουκούλα.
Ειδικά στις αρχές μέχρι να δουλεύτει,αισθάνεσαι ρομπότ.
Εγω τωρα την δουλεια μου την εκανα σχετικά εύκολα. Αισθανόμουν πραγματικά αδιαπεραστος. Δεν με ενδιέφερε που ηταν και τι εκαναν οι κύριες.
Για τα χρήματα της,65 ευρώ, μια χαρά.
Εγω προσωπικά θα την ξαναπέρνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 8:20 am

Χρόνια πολλά και καλά! flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos37
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 280

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 9:12 am

μεγιες-μεγιες.και του χρονου cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 10:05 am

Πολύχρονος!!
Πρακτική φαίνεται.
Σε ζεστή μέρα πως ήταν; Επίσης μπορείς να γράψεις τη μάρκα;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Themis στις Δευ Απρ 11, 2016 10:29 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kir
BeeForce
BeeForce
kir


Αριθμός μηνυμάτων : 602

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 10:18 am

πολυχρονος !!! να χαίρεσαι τα κορίτσια σου και το έτερο ήμισυ !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 11:43 am

Μπάμπη Χρόνια Πολλά.

Ήταν η πρώτη μου φόρμα. Σχεδόν κανένα τσίμπημα αλλά το καλοκαίρι από την πολλή ζέστη ήθελα να βγάλω τις σάρκες μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 1:26 pm

Σας ευχαριστω ολους για τις ευχές.
Μάρκα και τα σχετικά δεν α ξερω. Δεν γράφει και κατι απο οτι είδα. Θα ξανατσεκαρω όμως και θα σας πω. Τωρα απο που την πήραν ρωτάω και σε π. Μ. Σας το λέω και αυτο.
Χτες δεν ηταν και πολυ ζέστη η ημέρα. Με ένα φανελάκι απο μεσα ήμουν μια χαρά. Αλλα σε μεγάλες θερμοκρασίες την βλέπω την υπόθεση θα λιώνω.
Γιώργη λες ηταν η πρώτη σου φόρμα. Άρα υπήρχε. Εγω δεν την είχα ξαναδεί και σε σχετική ερωτηση για το μπουφάν (με την στάμπα της μεγαλοεταιρείας) μου είπαν οτι ειναι νεα παραλαβή και νέο προϊόν.
Επίσης αν ηταν η πρώτη τωρα υπαρχει και δεύτερη .... Καλύτερη απο αυτη;.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 2:53 pm

Μετά από αυτή ακολούθησαν άλλες 2 και έχω καταλήξει στην καλύτερη δυνατόν επιλογή για τα δεδομένα που υπάρχουν στην Ελλάδα (εξαιρείται UltraBreeze και EcoKeeper-θα τις τεστάρω όταν θα μου τις στείλει ένας φίλος από US).
Φοράω στρατιωτικό παντελόνι με πλάγιες τσέπες με λεπτό ύφασμα χειμώνα καλοκαίρι. Παπούτσια στρατιωτικά desert και μπουφάν τύπου αστροναύτη. Όπως καταλαβαίνεις Μπάμπη κάθε φορά που πηγαίνω στις μέλισσες είναι σαν να κάνω καταδρομική...
Από εκείνη τη φορά που ένα κορίτσι τρύπωσε μέσα στη μάσκα από το κενό που άφηναν τα δύο φερμουάρ προσπαθώ να κάνω όσο πιο μελισσοστεγανό τουλάχιστον το πρόσωπο.
Σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να με δει κάποιος συνεργάτης μου με πρησμένο μάτι ή χείλη σαν να έχω παίξει ξύλο. Άντε να εξηγείς τι έχει γίνει... htipieme
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 3:52 pm

Για την ακρίβεια την είχα αγοράσει το 2012
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kir
BeeForce
BeeForce
kir


Αριθμός μηνυμάτων : 602

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 4:38 pm

Γιώργο αυτο το ...
Κώδικας:
Σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να με δει κάποιος συνεργάτης μου με πρησμένο μάτι ή χείλη σαν να έχω παίξει ξύλο. Άντε να εξηγείς τι έχει γίνει...
τι το ήθελες Very Happy
Σήμερα είμαι με πρησμένο μάτι , και το ωραίο είναι ότι δεν έγινε στην επιθεώρηση αλλά μετά από 2-3 ώρες που πήγα να ποτίσω κάτι πορτοκαλιές στα 5ο μέτρα από το μελισσοκομείο
lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 4:56 pm

Ναι αυτο το προβλημα με τα φερμουάρ το εχει ακομα. Απλα πριν τα κλείσω τέλειος βάζω ένα κομμάτι ναύλον απο σακούλα αναμεςα και ετσι η τρύπα βουλωνει.
Μωρε εγω θα είχα πάρει απο Κίνα φόρμα τυπου ultrabreez με 50 ευρώ να την δοκιμάσω. Ιδια ακριβως αλλα κινεζια με δωρεάν μεταφορικά. Αλλα λογο καπιταλ κοντρόλ δεν τα κατάφερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
vassilis


Αριθμός μηνυμάτων : 673

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 5:20 pm

Χρόνια Πολλά και Καλά Μπάμπη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 5:45 pm

Μπάμπη το πρόβλημα με το φερμουάρ το έλυσα με λευκοπλάστ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 7:32 pm

Βασίλη μου σε ευχαριστω πολυ.
Γιωργη τι εννοείς. Πως το έβαζες το λευκοπλαστ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
olomelia
BeeForce
BeeForce
olomelia


Αριθμός μηνυμάτων : 544

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 10:27 pm

Έτσι βάζεις το λευκοπλάστ!

η στολή Μπάμπης13 στον τελικό του μελισσοκομικού Γουϊμπλεντον... lol!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Κρόνια πολλά Babis!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 10:44 pm

trolomelia Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 10:46 pm

Μπάμπη λευκοπλάστ πάνω από το φερμουάρ. Έχει δυνατή κόλλα και στεγανοποιεί το σημείο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikTheGreek
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
NikTheGreek


Αριθμός μηνυμάτων : 336

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΔευ Απρ 11, 2016 10:55 pm

Throubee έγραψε:
trolomelia Razz

+ 100000,000000000 !!!!

lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2016 12:07 am

Χαχαχαχα τρελές ιδέες μου δίνεις θα κοιτάξω να γίνουν πράξεις.
Γιώργη θα το δοκιμάσω σε ευχαριστω πολυ.
Ευχαριστω ολους για τα χρονια πολλα να είσαστε ολοι καλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
priamos1980
Μέλος
Μέλος
priamos1980


Αριθμός μηνυμάτων : 204

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2016 2:28 am

1)μπαμπη χρονια πολλα πες μου απο που την πηρες δεν με πειραζουν τα τσιμπηματα τρωω κανα 10 την φορα αλλα απο ζεστη εχχω πεθανει δως μου λινκ σε π.μ αν και για μπουφανακι τετοιου τυπου ενδιαφερομαι.

2)ολομελια κορυφη το ποστ σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kir
BeeForce
BeeForce
kir


Αριθμός μηνυμάτων : 602

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2016 12:05 pm

Κώδικας:
Μωρε εγω θα είχα πάρει απο Κίνα φόρμα τυπου ultrabreez με 50 ευρώ να την δοκιμάσω. Ιδια ακριβως αλλα κινεζια με δωρεάν μεταφορικά. Αλλα λογο καπιταλ κοντρόλ δεν τα κατάφερα.

Αν θέλετε να πάρετε κάτι από ebay μπορείτε αν έχετε ήδη χρήματα σε paypal οπού μπορεί να σας στείλει ένας φίλος σας ή εσείς ο ίδιος από δεύτερο λογαριασμό
lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ar_lo
Μέλος
Μέλος
Ar_lo


Αριθμός μηνυμάτων : 78

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2016 4:36 pm

χρόνια πολλά μπαμπη..
εγω φέτος αποφάσισα και πηρα την EcoKeeper απο ebay.
Άτρωτη φόρμα δεν υπάρχει, την πρώτη φορά που την έβαλα τα κατάφερα και έφαγα μια κάτω απο το σαγόνι.(τον πόνο που τράβηξα δεν μπορώ να σας τον περιγράψω)
μετα έλαβα τα μέτρα μου και μέχρι τωρα δεν εχω φάει αλλη εκτός απο τα χέρια.
τα φερμουάρ στην κουκούλα πανε σταυρωτά και δεν αφήνει κενό να περάσει τίποτα.

το μειονέκτημα είναι οτι έχει κουκούλα , και η σήτα που εχει μπροστά εύκολα σου πάει κάτω απο το σαγόνι η το λαιμό, οπότε λογικό ειναι , οι φονιάδες περιμένουν την ευκαιρία και δεν την χάνουν.
άλλο ενα μειονέκτημα για μένα είναι το βάρος της. (είχα συνηθίσει με την πάνινη που ήταν πούπουλο).

στην ζέστη δεν έχω πρόβλημα μιας και μπορείς να την βάλεις και με φανελάκι και σορτσάκι.

και τέλος... εχα κάνει παραγγελία στην Κίνα με paypal.
αν δεν μπορείς μέσα απο κάποια σελίδα, στέλνεις μαιλ του λες τι θέλεις σου λεει πόσο κοστίζει με τα μεταφορικά, σου δινει κωδικό του paypal που εχει εκείνος, του βάζεις εσυ τα χρήματα και στα στέλνει. Τόσο απλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Melissologia
Διαχείριση
Melissologia


Αριθμός μηνυμάτων : 682

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2016 11:06 pm

Χρόνια πολλά Μπάμπη cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΤετ Απρ 13, 2016 12:28 am

Melissologia έγραψε:
Χρόνια πολλά Μπάμπη cheers
Ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Στολή- φόρμα νέου τυπου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στολή- φόρμα νέου τυπου   Στολή- φόρμα νέου τυπου Icon_minitimeΤετ Απρ 13, 2016 12:33 am

Να ακομα ένα ελάττωμα της.
Φοράει και αυτη την ιδια άθλο κουκούλα με το ίδιο ακριβως προβλημα.
Ειναι η πρώτη φορα που άρπαξα τσιμπιά στο πιγούνι. Ποτε δεν είχα συμπαθήσει αυτο τον τύπο της κουκούλας.
Στο σχετικό μπουφάν της μεγαλοεταιρείας μεσα σου εχει και ανταλλακτική κουκούλα τυπου καπέλο.
Τωρα όσο αφορά τα χρωστούμενα για λεπτόμερειες αύριο θα τα ξεχρεωσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Στολή- φόρμα νέου τυπου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» τυπου ζεντερ
» Γονωφωλια κλειστου τυπου
» Αυτοφερόμενη κυψέλη τύπου Άλφα
» Στολη Eco-Keeper Vented Bee Suit
» η σωστή στολή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: