Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 κυψελη βασιλοτροφιας q8

Πήγαινε κάτω 
+3
mpampis13
xunilz
manolisreth
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
manolisreth
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 17

κυψελη βασιλοτροφιας q8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κυψελη βασιλοτροφιας q8   κυψελη βασιλοτροφιας q8 Icon_minitimeΤετ Μαρ 16, 2016 9:47 am

εχει δοκιμασει κανεις σας τη κυψελη q8 της technoset? μου φαινεται ευκολος τροπος για δημιουργια παραφυαδων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xunilz
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

κυψελη βασιλοτροφιας q8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελη βασιλοτροφιας q8   κυψελη βασιλοτροφιας q8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 17, 2016 12:49 am

Δεν ειναι για να κανεις παραφυάδες το Q8 αλλα να βάλεις μανες να γονιμοποιήθουνε μέσα κελια ή να συντηρήσεις για μικρό δίαστημα τις μάνες εκει μέσα μεχρι να τις πας σε παραφυάδες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

κυψελη βασιλοτροφιας q8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελη βασιλοτροφιας q8   κυψελη βασιλοτροφιας q8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 17, 2016 11:59 am

Πολυ καλή και έξυπνη Κυψέλη αλλα και 130 ευρώ ......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
doctor11
Μέλος
Μέλος
doctor11


Αριθμός μηνυμάτων : 68

κυψελη βασιλοτροφιας q8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελη βασιλοτροφιας q8   κυψελη βασιλοτροφιας q8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 17, 2016 5:07 pm

Νομίζω θα γίνει της ΄΄παραπλανησης΄΄....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
manolisreth
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 17

κυψελη βασιλοτροφιας q8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελη βασιλοτροφιας q8   κυψελη βασιλοτροφιας q8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 17, 2016 6:17 pm

αν βαλουμε μεσα ενα πλαισιο πλυθησμο με γονο ημερας δε θα μπορεσουμε να βγαλουμε βασιλισσα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xunilz
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

κυψελη βασιλοτροφιας q8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελη βασιλοτροφιας q8   κυψελη βασιλοτροφιας q8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 17, 2016 7:12 pm

Η ποιοτητα της βασσιλισας ποια θα είναι που θα βγεί απο εκει είναι το θέμα αν το κάνεις αυτό με γόνο ημέρας !!! Η συγκεκριμένη κυψέλη είναι για βασσιλοτροφους κατα την άποψη μου , εύκολος τρόπος εκκόλαψης των κελιών και εν συνεχεία γονιμοποιήσης τους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thoma.sbees
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 298

κυψελη βασιλοτροφιας q8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελη βασιλοτροφιας q8   κυψελη βασιλοτροφιας q8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 17, 2016 8:59 pm

τη χρησιμοποιει φίλος και μου εχει πει καλα λόγια
οποιος ενδιαφερεται ας τον ρωτησει
παρακατω ειναι το λινκ με την αναρτηση του


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
olomelia
BeeForce
BeeForce
olomelia


Αριθμός μηνυμάτων : 544

κυψελη βασιλοτροφιας q8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελη βασιλοτροφιας q8   κυψελη βασιλοτροφιας q8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 17, 2016 9:19 pm

manolisreth έγραψε:
αν βαλουμε μεσα ενα πλαισιο πλυθησμο με γονο ημερας δε θα μπορεσουμε να βγαλουμε βασιλισσα?

Μανώλη, ένα πλαίσιο μέλισσες θα προσπαθήσουν με κάθε φιλοτιμία, μα δεν αρκούν να θρέψουν 5-10 βασ.κελιά που από τη φύση τους θα χτίσουν... πιθανότατα το αποτέλεσμα θα σε απογοητεύσει. Καλύτερα μην το προσπαθήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

κυψελη βασιλοτροφιας q8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελη βασιλοτροφιας q8   κυψελη βασιλοτροφιας q8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 17, 2016 10:19 pm

Νομίζω οτι κάνετε ένα λαθος. Εκει αν δεν κανω λαθος και εγω, βάζουμε τα Βκ έτοιμα για να βγει η βασίλισσα να τραφεί και να ζευγαρώσει. Αυτο και μονο. Παραπλάνηση δεν γίνεται μια και υπαρχουν διαφορετικές είσοδοι σε διαφορετικά ύψη σε όλες τις πλευρές σε διαφορετικά χρώματα. Το μονο μείον ειναι η τιμη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stratos
Μέλος
Μέλος
stratos


Αριθμός μηνυμάτων : 126

κυψελη βασιλοτροφιας q8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελη βασιλοτροφιας q8   κυψελη βασιλοτροφιας q8 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 17, 2016 11:02 pm

Και το "προϊόν" πετρελαίου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
κυψελη βασιλοτροφιας q8
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΒΑΣΙΛΟΤΡΟΦΙΑΣ
» DVD βασιλοτροφίας
» Περί βασιλοτροφίας
» τρόποι βασιλοτροφίας
» βέργα βασιλοτροφίας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Βασίλισσες, Βασιλοτροφία & Παραφυάδες-
Μετάβαση σε: