Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 καψημο κυψελης

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
thodo
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 10

καψημο κυψελης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: καψημο κυψελης   καψημο κυψελης Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29, 2016 1:19 pm

Καλημερα, θελω να ρωρησω, οταν καιμε την κυψελη με το φλογηστρο για να στοκαρουμε μετα, την καιμε μεσα εξω παντου μεχρι να αλαξει χρωμα να μαυρισει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george kis
Μέλος
Μέλος
george kis


Αριθμός μηνυμάτων : 72

καψημο κυψελης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καψημο κυψελης   καψημο κυψελης Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29, 2016 5:10 pm

καλησπέρα, εγώ έκαψα μέσα πάντου και έξω όπου υπήρχαν χαραμάδες [μόρσα,ρόζους κλπ.] απλώς έξω όχι τόσο έντονα για να μην αδυνατήσει το σημείο. έπειτα έτριψα με συρματόβουτσα και τέλος ενα καλό πλύσιμο.... αν έχεις πιεστικό ακόμα καλύτερα. μαυρίζει πολύ εύκολα θες δεν θες,
Με σεβασμό φίλε μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

καψημο κυψελης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καψημο κυψελης   καψημο κυψελης Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29, 2016 7:03 pm

Αλλοι θα σου πουνε να καις τους ροζους. Εγω πιστευω οτι δεν κανει καλο το καψιμο του γιατι μετα απο λιγο καιρο παιζει να νεκρωθει-πεσει ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Milve
Μέλος
Μέλος
Milve


Αριθμός μηνυμάτων : 116

καψημο κυψελης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καψημο κυψελης   καψημο κυψελης Icon_minitimeΣαβ Ιαν 30, 2016 1:04 am

Γενικά καις τα σημεία που είναι πιο επίφοβα (γωνίες, ρόζους κλπ). Εγώ τα καίω και προς το παρών δεν έχουν πάθει τίποτα τα ξύλα. Όπως είπε και ο george μαυρίζει εύκολα, μην το παρακάνεις. Παρ' όλα αυτά πρόσφατα άκουσα ότι στο κάψιμο το ξύλο δημιουργεί πιο εύκολα μύκητες...scratch Τι να πω δεν βγάζεις άκρη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
καψημο κυψελης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» επισκευη κυψελης
» αρχιτεκτονική της κυψέλης- διαταξη πλαισιων
» Στοκαρισμα κυψελης
» Αλλαγη κυψελης
» Πάτος Κυψέλης

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Οι αρχάριοι... τα νέα παιδιά-
Μετάβαση σε: