Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος

Πήγαινε κάτω 
+9
psath
2nios
agroths melissas
priamos1980
manospsari
ΜπαμπηςΚαστορια
mpampis13
monarchis
Mactas
13 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Mactas
Μέλος
Μέλος
Mactas


Αριθμός μηνυμάτων : 98

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΔευ Ιαν 05, 2015 4:48 pm

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους της μελισσοκομίας. Εδώ και καιρό μου έχει μπει η ιδέα να ασχοληθώ ερασιτεχνικά με τη μελισσοκομία, αλλά τις τελευταίες ημέρες έχω πάρει την οριστική απόφαση να ξεκινήσω. Προς το παρόν αυτό που μπορώ να κάνω ώστε να προετοιμαστώ όσο καλύτερα γίνεται μέχρι την άνοιξη που θα πάρω τα πρώτα μου μελίσσια, είναι να μελετάω όσο περισσότερο μπορώ. Αυτές τις μέρες έχω διαβάσει όσο δεν έχω διαβάσει την υπόλοιπη ζωή μου και έχω δει άπειρα βιντεάκια στο you tube.
Επόμενη κίνηση θα είναι να πάω σε ένα δύο φίλους μελισσοκόμους που έχω στο Ηράκλειο και να παρακολουθήσω από κοντά και στην πράξη αυτά που τόσο καιρό μελετάω και βλέπω στα βιντεάκια. Μετά, πρώτα ο θεός, θα πάρω τα πρώτα μου μελισσάκια και θα κάνω κι εγώ το δικό μου ξεκίνημα με τους δικούς μου χειρισμούς και τα δικά μου λάθη. Λέω να ξεκινήσω με 4 μελίσσια για πρώτη φορά με κύριο στόχο να μάθω και να μπορέσω να ανταπεξέλθω καλύτερα την επόμενη χρονιά. Τώρα αν καταφέρω να βγάλω και 2-3 κιλά μελάκι δικό μου από την πρώτη σεζόν δεν θα με χαλάσει.
Σίγουρα θα χρειαστώ τη βοήθεια σας και τις συμβουλές σας, οπότε πιστεύω ότι θα τα λέμε αρκετά συχνά.

Υ.Γ. υπάρχουν φίλοι μελισσοκόμοι στο φόρουμ από Ηράκλειο Κρήτης; (θα χαρώ πολύ να γνωρίσω κάποιους)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΔευ Ιαν 05, 2015 5:29 pm

Παρών. Καλωσόρισες. Ότι χρειαστείς είμαστε-είμαι εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΔευ Ιαν 05, 2015 6:25 pm

Καλή χρόνια με υγεία πατριωτακι,εύχομαι να πραγματοποιηθούν οι σκέψεις σου.
Από Ηράκλειο και εγώ αλλά μένω Αθήνα.απο μέσα από το Ηράκλειο είσαι;...αν επιτρέπετε η ερώτηση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mactas
Μέλος
Μέλος
Mactas


Αριθμός μηνυμάτων : 98

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΔευ Ιαν 05, 2015 6:35 pm

mpampis13 έγραψε:
Καλή χρόνια με υγεία πατριωτακι,εύχομαι να πραγματοποιηθούν οι σκέψεις σου.
Από Ηράκλειο και εγώ αλλά μένω Αθήνα.απο μέσα από το Ηράκλειο είσαι;...αν επιτρέπετε η ερώτηση...

Καλώς σας βρήκα φιλαράκι. Βασικά η καταγωγή μου είναι από τη Ρόδο, αλλά μένω μόνιμα εδώ και 20 χρόνια μέσα στο Ηράκλειο. Στον Αϊ Γιάννη στην Κνωσού.
Εσύ έχεις τα μελίσσια σου στην Αθήνα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜπαμπηςΚαστορια
Μέλος
Μέλος
ΜπαμπηςΚαστορια


Αριθμός μηνυμάτων : 119

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΔευ Ιαν 05, 2015 6:48 pm

Γεια σου και καλως ορισες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
manospsari
Μέλος
Μέλος
manospsari


Αριθμός μηνυμάτων : 76

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΔευ Ιαν 05, 2015 7:01 pm

Καλωστον αντε με το καλο να ξεκινησεις htipieme Basketball Basketball
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΔευ Ιαν 05, 2015 7:01 pm

Ναι φιλε μου στην νοτιοανατολικη αττικη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
priamos1980
Μέλος
Μέλος
priamos1980


Αριθμός μηνυμάτων : 204

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΤρι Ιαν 06, 2015 8:46 am

καλοσορισες και καλη χρονια, ψαξε μεσα στο φορυμ θα βρεις πολλα topic που θα σε βοηθησουν για να κατατοπιστεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
agroths melissas
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 12

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΤρι Ιαν 06, 2015 3:08 pm

καλο ξεκινημα να εχεις.καλη χρονια να πω και σε ολους με υγεια.!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
2nios
Μέλος
Μέλος
2nios


Αριθμός μηνυμάτων : 61

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΤρι Ιαν 06, 2015 9:30 pm

Χρόνια πολλά καλή χρόνια. Καλώς όρισες στην παρέα και καλή αρχή μιας και το πήρες απόφαση. melissoula
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
psath
BeeForce
BeeForce
psath


Αριθμός μηνυμάτων : 1223

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΤρι Ιαν 06, 2015 10:26 pm

Καλώς ήρθες και καλή χρονιά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
menelaos46
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 17

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΤετ Ιαν 07, 2015 8:17 pm

Καλώς τον!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...και νιουφης ειμαι...   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΚυρ Μαρ 15, 2015 10:21 pm

Ειμαι και εγω νεος μελισσοκομος, με τα πρωτα 8 μελισσακια μου.
Καλως σας βρήκα
Περιοχη Θεσσαλιας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΚυρ Μαρ 15, 2015 10:26 pm

Γειά σου φίλε gio!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apissh
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
apissh


Αριθμός μηνυμάτων : 24

Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος   Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος Icon_minitimeΚυρ Μαρ 22, 2015 9:54 pm

arxigos kalos irthes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προσεχώς ερασιτέχνης μελισσοκόμος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» επίδοξος ερασιτέχνης μελισσοκόμος
» Εκκολαπτόμενος ερασιτέχνης
» Υποψήφιος Νέος ερασιτέχνης
» Νεος Μελισσοκομος!!!!!!!
» Μελισσοκόμος ετών 5 !!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: