Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Γύρη/Από ποιο φυτό..

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
wasp13
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
wasp13


Αριθμός μηνυμάτων : 28

Γύρη/Από ποιο φυτό..  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γύρη/Από ποιο φυτό..    Γύρη/Από ποιο φυτό..  Icon_minitimeΚυρ Φεβ 16, 2014 8:18 pm

Καλησπέρα σε όλους/ες....
Μήπως γνωρίζει κάποιος από ποιο φυτό προέρχεται η γύρη που "κουβαλάνε" οι μέλισσες στις παρακάτω φωτογραφίες; Το μελισσοκομείο βρίσκεται σε κάμπο..  

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Johnniebee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Johnniebee


Αριθμός μηνυμάτων : 300

Γύρη/Από ποιο φυτό..  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γύρη/Από ποιο φυτό..    Γύρη/Από ποιο φυτό..  Icon_minitimeΚυρ Φεβ 16, 2014 11:14 pm

Αν σου πω οτι δεν βλέπω σε καμία μέλισσα γύρη, τι θα πείς??? Μόνο σε 1 νομίζω βλέπω κάτι αλλα δεν είμαι σίγουρος!! είναι μπέζ;;;;;

Κι εγω δεν ξέρω που βρίσκανε την γύρη που έφερναν σήμερα τα κορίτσια μου... Οι δικές μου έφερναν κίτρινο πολύ κίτρινο χρώμα αλλα δεν μπόρεσα να εντοπίσω από που έρχονταν... Και οι 7 στις 10 μέλισσες είχαν γύρη όταν έμπαιναν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wasp13
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
wasp13


Αριθμός μηνυμάτων : 28

Γύρη/Από ποιο φυτό..  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γύρη/Από ποιο φυτό..    Γύρη/Από ποιο φυτό..  Icon_minitimeΔευ Φεβ 17, 2014 12:28 am

Σωστά,δεν είναι πολλές... Απλώς μου έκανε εντύπωση, ότι αυτές που μετέφεραν την συγκεκριμένη γύρη ήταν καλυμμένες με αυτήν. Είδα και εγώ μέλισσες με κίτρινη γύρη...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γύρη/Από ποιο φυτό..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μαυρη γυρη, απο ποιο φυτο ειναι ?
» Φυτό Αγγελική
» Μελισσοκομικό φυτό
» Φυτο-δεντρο
» Τι φυτο ειναι?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομικό περιβάλλον :: Τα μελισσοκομικά φυτά-
Μετάβαση σε: