Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 To ωραριο ενος μελισσοκομου!

Πήγαινε κάτω 
+9
Φώτης
kosmas
nikos27
Αγγελής60
βελουχι
mpampis13
beezy
pointerst
johnlar
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kosmas
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
kosmas


Αριθμός μηνυμάτων : 378

To ωραριο ενος μελισσοκομου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To ωραριο ενος μελισσοκομου!   To ωραριο ενος μελισσοκομου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25, 2013 3:35 pm

500 τα μελισσια, 70-80 τα βασικα εργαλεια, πλαισια, κερια,τροφοδοτες τροφες σουξου μουξου πας ανετα στα 700 και μηπως λεω και λιγα. Μετα ενα ή δυο καλα βιβλια αλλα 50. Αν πας και κανα σεμιναριο που το θεωρω απαραιτητο πας στο 1000ρικο με το καλημερα.
Αν ξεχασα κατι ας το συμπληρωσετε. Χρωματα κτλ πες μεσα και αυτα για να μη λεμε οτι τα χοντραινουμε. Και οσο δε πιανουν τα χερια σου τοσο πληρωνεις.
Μια συσκευη συρματωματος ή ετοιμα συρματωμενα, βαλιτσακι μεταφορας, πατεντες, βασεις για τις κυψελες και αλλα που βγαινουν στη πορεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spithoyras
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
spithoyras


Αριθμός μηνυμάτων : 565

To ωραριο ενος μελισσοκομου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To ωραριο ενος μελισσοκομου!   To ωραριο ενος μελισσοκομου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25, 2013 6:57 pm

απραιτητο να χεις καμια αποθηκουλα και τρειλερ για τις μεταφορες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

To ωραριο ενος μελισσοκομου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To ωραριο ενος μελισσοκομου!   To ωραριο ενος μελισσοκομου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 26, 2013 12:54 am

φιλε johnlar λογο του οτι ειμαι νεος στο χωρο θα σου πω τιμες..
η κυψελη καινουργη (2οροφη με 20 πλαισια) 42 ευρω μαζι με μεντεσεδες κομπλε,κερια 0,70 με 0,80 για καλα,αν πιανουν τα χερακια σου αντι για κανα 80 αρι για συσκευη συρματοματος θα κατεβεις στα 25 ευρω,στολη μπουφαν και οχι ολοκληρη 25 ευρω,γαντια αεριζομενα κανα 15αρι,καπνιστηρι απλο κανα 12,ξεστρο γυρω στα 5 με 7.
Οι παραφυαδες (5 πλαισα με γονο και μελισσες)γυρω στα 40 και κανα 12 η βασιλισσα.
το κιλο η βελατουρα νερου 12 ευρω και καπου τοσα η ριπουλινι(σε αλλο τοπικ εχω κανει αναλυση πληρης τι μου στοιχισε η καθε κυψελη για βαψιμο).βαλε γυαλοχαρτα,στοκους λινελαια,στεγνωτικα,νεφτια κανα 30αρι...αυτα για μια ας πουμε μετρια αρχη..και για 5 κυψελες.
Τωρα για σεμιναρια εγω εδωσα 180 ευρω και στο τελος μου εδωσαν δωρο μια παραφυαδα 5 πλαισιων(αυτη που εχω) καπου εκει κανουν ολα τα σεμιναρια(για εμενα απαραιτητο).βιβλια κανα 25 αρι το καθενα(στο νετ μπορει να τα βρεις και κανα 15 με 18).
τωρα για τα λοιπα στην πορεια.ολα αυτα ειναι τιμες νετ που δεν διαφερουν πολυ απο τιμες μαγαζιων.
Βεβαια αν ψαξεις με υπομονη σε αγγελιες θα βρεις ευκαιριες.εγω ας πουμε βρηκα σε πολυ καλες τιμες απο παλικαρι που τα εδινε μια και σταματαγε να ασχολητε και κερια και πλαισια σε μιση τιμη αγορας και ειναι καινουργια.βρηκα ας πουμε ολοκληρο μελισσι με 80 ευρω(2οροφο με 20 πλαισια φουλ)μαζι με την κυψελη ηταν ομως μακρια και δεν με συμφερε...γενικα μια και ακομα εχεις αρκετα να ψαξεις να βρεις και να μαθεις εχεις την πολυτελεια να κανεις αργες και σωστες οικονομικα κινησης,εκτος αν τον φυσας τον παρα και δεν σε νοιαζε το οικονομικο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
johnlar
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 26

To ωραριο ενος μελισσοκομου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To ωραριο ενος μελισσοκομου!   To ωραριο ενος μελισσοκομου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 26, 2013 3:03 pm

εχετεε δικιοο!!!!Πρωτα θα κανω την εξεταση να δω βασικα εαν ειμαι αλλεργικοςςς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

To ωραριο ενος μελισσοκομου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To ωραριο ενος μελισσοκομου!   To ωραριο ενος μελισσοκομου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 26, 2013 5:20 pm

Μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα πάρε και κανά βιβλίο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ναστια
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

To ωραριο ενος μελισσοκομου! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: To ωραριο ενος μελισσοκομου!   To ωραριο ενος μελισσοκομου! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 11, 2013 10:27 pm

δικιο έχουν όλοι οι φίλοι. Το μελίσσι είναι έρωτας, ξεκούραση, ανάταση ψυχής.
και γω καινούργια είμαι αλλά κάθε μέρα τα αγαπάω περισσότερο και ας με λένε οι φίλοι μου τρελή. δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω αλλά στη ζωή μου έμαθα πως ότι έκανα με αγάπη μου έδωσε μόνον χαρές!!!!
Αγαπησε τα λοιπον και θα δεις θα μετρας τις ωρες για να πας κοντα τους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
To ωραριο ενος μελισσοκομου!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Απορίες ενός νέου
» Το μελισσοκομείο ενός νέου...
» πειραματα ενος απειρου...lol
» Το τεφτέρι του Μελισσοκόμου.
» o 50άλογος του Μελισσοκόμου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Οι αρχάριοι... τα νέα παιδιά-
Μετάβαση σε: