Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 gps tracker-tk 102

Πήγαινε κάτω 
+8
beezna
PIT
golas
ethnic69
vaioskal
newbee
neos
nikosf13
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 16, 2012 3:51 pm

Παιδια εχει αγορασει κανενας το συγκεκριμενο gps?Το παρελαβα προσφατα απο ebay αλλα δεν μπορω να το κανω να μου στειλει συντεταγμενες.Ξερει κανενας να μου πει πως θα λειτουργησει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neos
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 129

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 16, 2012 4:29 pm

Το πιθανοτερο ειναι η καρτα σιμ να θελει τετραψηφιο κωδικο προσβασης, οπωσ τα κινητα.
Η καρτα σιμ που εχει πρεπει να εχει απενεργοποιημενο τον 4-ψηφιο κωδικο προσβασης. Με το την συσκευη gps δεν μπορει να γινει αυτο, ουτε να ελεγξεις αν υπαρχει κωδικος. πρεπει να την βαλεις πρωτα σε ενα κινητο τηλεφωνο και να απενεργοποησεις τον κωδικο, και μετα ξαναβαζεις την καρτα στο gps.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 16, 2012 8:22 pm

neos το εχω κανει ηδη αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
newbee
Μέλος
Μέλος
newbee


Αριθμός μηνυμάτων : 280

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 16, 2012 11:41 pm

Δέν σου είχε βιβλιαράκι μαζί με οδηγίες? Εκεί μέσα έχει τις εντολές που πρέπει να του στέλνεις για να σου στέλνει πληροφορίες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 16, 2012 11:54 pm

Oχι δεν μου ειχε.Εψαξα στο ιντερνετ και το κατεβασα το βιβλιαρακι,ακολουθησα τις οδηγιες,αλλα τιποτα.Δεν μου στελνει μηνυμα.Το μονο που κανει ειναι να απανταει οταν το καλεσω για αρκετη ωρα και ετσι να ακουω τον ηχο του περιβαλλοντος.Συντεταγμενες ομως....δεν στελνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neos
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 129

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΔευ Δεκ 17, 2012 12:51 am

Μηπως εχει υποδοχη για εξωτερικη κεραια ? Μπορει να μην εχει σημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΔευ Δεκ 17, 2012 1:13 am

Οχι εχει ενσωματωμενη κεραια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
newbee
Μέλος
Μέλος
newbee


Αριθμός μηνυμάτων : 280

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΔευ Δεκ 17, 2012 4:26 pm

Κάτι δεν κάνεις σωστά.

Πρέπει να είναι σε εξωτερικό χώρο να το βλέπει δορυφόρος και αφού γίνεις admin τότε θα σου στέλνει πληροφορίες. Δώσε link απο που το αγόρασες γιατί γίνεται ένας χαμός απο μοντέλα με αυτά τα κινέζικα.

Η κάρτα sim που του έχεις μέσα έχει μονάδες να σου στείλει μήνυμα???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaioskal
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 3

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΔευ Δεκ 17, 2012 6:28 pm

Πρέπει για αρχή να του στείλεις "begin 123456" και θα σου απαντήσει "begin ok". Το έκανες αυτό?
"123456" είναι ο εξ ορισμού κωδικός πρόσβασης.
Επίσης στείλε του "tracker 123456" για να αλλάξει mode.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΔευ Δεκ 17, 2012 7:56 pm

Newbee ναι εχει μοναδες η καρτα και παντα το προσπαθω σε εξωτερικο χωρο.Το link ειναι: http://www.ebay.com/itm/150942314383?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

vaioskal Το εχω στειλει και το μηνυμα με το begin αλλα δεν απανταει τιποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
newbee
Μέλος
Μέλος
newbee


Αριθμός μηνυμάτων : 280

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΔευ Δεκ 17, 2012 8:19 pm

Φίλε δέν ξέρω άν είναι τόσο άτυχος πάντως σύμφωνα με αυτά που γράφει παρακάτω(είναι απο το Link που μου έστειλες) δέν υποστηρίζει sms. Δηλαδή απο ότι κατάλαβα δεν του στέλνεις μήνυμα και σου στέλνει πληροφορίες.

Δεν ξέρω αν είναι αυτό πάντως δεν στέκει...


Kindly Note:
1) This product doesnʼt support SMS Position. It donʼt replay SMS about the location when you send SMS to the cell phone number in the device
2) If you need the information of longitude and latitude, Dial the cell phone number in the device get through for 10~15 seconds and hang up, automatically returns current position with longitude and latitude
3) Dial the cell phone number in the device get through for 55 seconds and NO hang up, it will automatically change to monitor mode
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaioskal
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 3

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΔευ Δεκ 17, 2012 8:46 pm

Ένα λαθάκι μου "begin123456" και "tracker123456" (χωρίς κενα)
Η sim που χρησιμοποιείς έχει υπόλοιπο για να στείλει sms? Την έχεις δοκιμάσει σε κάποιο κινητό για να δείς αν λειτουργεί καλά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΔευ Δεκ 17, 2012 11:43 pm

Newbee To διαβασα αυτο.Οντως δεν στεκει.Ακομα και ετσι να ηταν ομως θα επρεπε να μου τις στελνει με τις κλησεις που του κανω.Αλλα οταν το καλω ακουω απλα το μπιπ και οταν το κλεινω δεν στελνει.
vaioskal Ναι χωρις κενα το εστελνα και εγω αλλα τιποτα..Η sim εχει καρτα και λειτουργει κανονικα.Της εχω βγαλει και το pin οπως πρεπει αλλα και παλι...
Τελοσπαντων μαλλον πιαστηκα κοροιδο και θα ειναι καμια απομιμηση γιατι απο οτι εψαξα κυκλοφορουν και τετοια..Δεν μπορω να το εφηγησω αλλιως.Ευχαριστω παντως παιδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2012 11:59 am

Τελικα αυτο που εφταιγε και δεν εστελνε συντεταγμενες ηταν η sim.Για καποιο λογο δεν του εκαναν οι vodafone.Μολις εβαλα την cosmote μου τις εστειλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neos
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 129

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2012 3:09 pm

Ευχομαι φιλε μου να δουλευει παντα και οταν χρειαστει, να δωσει τις καταλληλες συντεταγμενες, να τις δωσει, και θα το κανει αρκει να εχει μπαταρια. Θα μας δωσεις λεπτομερειες για το που θα το τοποθετησεις μεσα στην κυψελη, αλλα και κυριως για την διαρκεια της μπαταριας του, πωσες μερες κραταει, και αν εχεις κανει καμια πατεντα να του βαλεις μεγαλυτερη μπαταρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaioskal
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 3

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2012 3:59 pm

Κατ' αρχήν χρόνια πολλά σε όλους για όλες τις ημέρες.
Σχετικά τώρα με την μπαταρία, όταν είναι καλά φορτισμένη κρατάει απο 3 έως 4 ημέρες... οπότε θα χρειαστείς κάτι σαν αυτό
Κώδικας:
http://www.ebay.co.uk/itm/GPS-Tracker-Hardwired-Powerline-Car-Charger-Adaptor-for-TK102-TK102-2-SALE-/121004190235?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item1c2c696a1b
το οποίο με 8 μπαταρίες ΑΑ (θα χρειαστείς και την αντίστοιχη θήκη) μπορεί να κρατήσει έως και 3 περίπου εβδομάδες.
Για το που θα το κρύψεις ... θέλει πολή συζήτηση. Ίσως θα πρέπει να φτιάξεις καπάκι με κρύπτη ή στο κάτω μέρος της κυψέλης. Πάντως κάπου που να μήν φαίνεται αλλά να έχεις εύκολη πρόσβαση για να αλλάζεις τις μπαταρίες.
Ελπίζω και σου εύχομαι πάντως να μην χρειαστείς τις υπηρεσίες του.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 28, 2012 3:20 pm


Καλό θα ήταν , όποιος έχει πάρει κάποιο gps tracker και είναι ευχαριστημένος, και το έχει βρει σε καλή τιμή , να μας πει μάρκα , και διεύθυνση από πού το πήρε , επίσης όσο αφόρα τις μπαταριες το ίδιο . Απ ότι κατάλαβα το θέμα του gps , ενδιαφέρει πολλούς ( μεταξύ αυτών και μένα ) , όμως οι περισσότεροι δεν ξέρουν από πού να το προμηθευτούν , και ποιο να πάρουν . Γιαυτο όσοι μπορείτε δώστε τα φώτα σας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 28, 2012 6:45 pm

Παιδια εγω δεν εχω προλαβει να το τεσταρω καθολου για να σας πω λεπτομερειες.Μολις το κανω θα σας ενημερωσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
golas
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 165

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΣαβ Απρ 26, 2014 10:55 pm

Το αγόρασα από ebay 22euro. Δυστηχώς η μπαταρία του 870mah κρατάει 4-5 ώρες.
Παρήγγηλα και μια 5000mah και έκανα πατέντα να φορτίζεται μόνιμα με αυτή. Τώρα κρατάει καμια μέρα..
Αποτέλεσμα είναι ότι καταναλώνει πάρα πολύ.
Η μόνη χρήση του είναι σε αμάξι με μόνιμη παροχή από τη μπαταρία αυτοκινήτου.και πάλι υπάρχει πρόβλημα να μην μείνεις από μπαταρία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΚυρ Απρ 27, 2014 11:09 am

golas εχει τις λειτουργιες οπως movement alert κτλ? Εγω αυτο που παρηγγειλα ηταν μουφα!Το μονο που εκανε ηταν αν το καλεις να απανταει και να ακους τον ηχο.Αν τις υποστηριζει τις λειτουργιες στειλε μηνυμα με την διευθυνση που το αγορασες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
golas
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 165

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΚυρ Απρ 27, 2014 5:38 pm

nikosf13 έγραψε:
golas εχει τις λειτουργιες οπως movement alert κτλ? Εγω αυτο που παρηγγειλα ηταν μουφα!Το μονο που εκανε ηταν αν το καλεις να απανταει και να ακους τον ηχο.Αν τις υποστηριζει τις λειτουργιες στειλε μηνυμα με την διευθυνση που το αγορασες.

λειτουργεί σε όλα,όπως περιγράφει,δοκιμασμένα με movement alert ,speed limit και άλλα.
Τι εννοείς μούφα? Αν εννοείς ότι δούλευε μόνο σαν ακουστικό,είναι επειδή πρέπει να του αλλάξεις mode.Δουλεύει είται σαν monitor (αυτό που λες-μόνο ακουστικό), είται ως tracker(για movement alert και όλα τα άλλα).
Για να αλλάξεις mode στέλνεις #monitor#password# και σου απανταει monitor ok
ή #tracker#password# και σου απανταει tracker ok

Δεν μπορείς να τα χρησιμοποιείς μαζί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΔευ Απρ 28, 2014 2:50 pm

golas οχι δεν εφταιγε αυτο.Το ανοιξα και ειδα τα ηλεκτρονικα του και δεν ειχε καν δεκτη gps.Γι'αυτο σε ρωταω την διευθυνση.Ενα αλλο που ειχα παραγγειλει απο αλλου λειτουργουσε κανονικα αλλα αυτος δεν πουλαει πλεον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
golas
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 165

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΔευ Απρ 28, 2014 2:59 pm

nikosf13 έγραψε:
golas οχι δεν εφταιγε αυτο.Το ανοιξα και ειδα τα ηλεκτρονικα του και δεν ειχε καν δεκτη gps.Γι'αυτο σε ρωταω την διευθυνση.Ενα αλλο που ειχα παραγγειλει απο αλλου λειτουργουσε κανονικα αλλα αυτος δεν πουλαει πλεον.

350877962961 -item number. Βάλτο στο search bar του ebay..

Με τις μπαταρίες τι σκέφτεσαι να κάνεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΔευ Απρ 28, 2014 3:39 pm

Δεν ξερω τι να κανω με τις μπαταριες δεν εχω καθολου γνωσεις στα ηλεκτρονικα.Επειδη τα μελισσια τα εχω κοντα μου αλλαζω την μπαταρια καθε 2 μερες.Αλλα ειναι προβλημα οντως..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PIT
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 47

gps tracker-tk 102 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 Icon_minitimeΤετ Σεπ 17, 2014 9:38 pm

Παιδιά εγώ έχω το tk 102B και η μπαταρία του (μαμά), κρατάει μέχρι και 8-9 μέρες. Ενεργοποιείστε την λειτουργεία deep sleep ώστε να κλείνει και τα δύο σηματα GPS και GSM.

Σε αυτήν την περίπτωση το χάνεις το gps (δηλαδή αν το κάνεις αναπάντητη φαίνεται κλειστό) και ενεργοποιείται (ξυπνάει) από sensor alarm όπου και σου στέλνει μνμ.

Απ' ότι είδα έχει βγει η νέα έκδοση tk106 με πιο γρήγορο chip και μικρότερη κατανάλωση.

Θα γίνει παραγγελεια κάποια στιγμή και από την καινούρια έκδοση για δοκιμή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
gps tracker-tk 102
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» gps tracker
» GPS Tracker
» GPS tracker-tk 102B πάνω από 30 ημέρες
» Συσκευή εντοπισμού (GPS tracker) κυψελών από Έλληνα (επιτέλους!!!).

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Ειδικά θέματα :: Κάτω οι κλέφτες!!!-
Μετάβαση σε: