Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ

Πήγαινε κάτω 
+17
yiorgos
spithoyras
Αρης
Μαρίνα
kaz
melissaris
elen
jokey
beespyros
newbee
NINAS
fotismeli8
japetus
spyroseva
milmos
vaso9
Αγγελής60
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Αγγελής60
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Αγγελής60


Αριθμός μηνυμάτων : 574

SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ   SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2012 12:28 pm

Καλημέρα. Φίλε Συντονιστή το νήμα το άνοιξα εγώ που αυτή τη στιγμή έχω περίπου 25 μελίσσια κάτοχος μελισσοκομικού βιβλιαρίου και πυροσφραγισμένα . Έκανα αίτηση στο ΟΓΑ για ασφάλιση περίπου πριν 1 με 1,5 μήνα . Μην περιμένεις αποτελέσματα μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα καθώς ή απάντηση έγκρισης ή απόρριψης στην καλύτερη των περιπτώσεων απαιτεί 6 έως 9 μήνες και στην χειρότερη που είναι και το πιθανότερο 1,5 χρόνο . Το τελευταίο χρονικό διάστημα ίσχυσε στην περίπτωση της αδερφής μου πριν περίπου 12 χρόνια όταν έκανε την εγγραφή της στον προαναφερόμενο οργανισμό αλλά και σε άλλους γνωστούς αγρότες που ξέρω όταν το ΟΓΑ έγινε υποχρεωτικό και εντάχθηκαν στο σύστημα. Υπομονή λοιπόν έχω ακόμα πολλά ψωμιά μπροστά μου. Ελπίζω όμως η απάντηση να είναι θετική γιατί πληρώ όλες τις προϋποθέσεις για αυτό. Ίδωμεν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaso9
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 374

SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ   SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2012 1:35 pm

Εγω εκανα την αιτηση εχοντας στην κατοχη μου 22 μελισσια απαντηση αν γινεται
δεκτη η αιτηση δεν μου ηρθε ποτε αλλα μετα απο ενα χρονο μου ηρθε να
πληρωσω για τον ενα αυτο χρονο αρχης γενομεμης απο τοτε που εκανα την
αιτηση
Μην περιμενεις απαντηση κατευθειαν ο λογαριασμος !!!!!
confused

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αγγελής60
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Αγγελής60


Αριθμός μηνυμάτων : 574

SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ   SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2012 4:16 pm

Καλησπέρα vaso9. Έτσι γίνεται συνήθως όταν η αίτηση εγκρίνεται σε διαφορετική περίπτωση σου στέλνουν την απόριψη για κάποιους δικούς τους λόγους. Τα λεφτά τα λεφτά τα μπικικίνια τα λεφτά λεφτά . Το έχεις ακούσει το τραγουδάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ   SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25, 2012 9:02 pm

Η φάση είναι Φέέέέέέέέέέέέέέέέέέτταααααα... No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
SOS. Πόσα μελίσσια για εγγραφή στον ΟΓΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» αναγκαστική εγγραφή σε σύλλογο?
» ποσα πλαισια?
» Ποσα πλαισια για αρχη;
» ποσα τσιμπίματα μπορεί να δεχτείς?
» Κάθε πόσα χρόνια δίνει το Έλατο;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Η βιβλιοθήκη :: Νομοθεσία - Επιδοτήσεις-
Μετάβαση σε: