Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Τι συμφέρει καλύτερα???

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
melisaki7
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
melisaki7


Αριθμός μηνυμάτων : 45

Τι συμφέρει καλύτερα??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι συμφέρει καλύτερα???   Τι συμφέρει καλύτερα??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 18, 2012 5:02 pm

Από ένα μελίσσι που έχω τώρα τον Μάιο θα αγοράσω και άλλα 3-4 εσείς τι προτείνεται για τότε να πάρω 5άρια ή 10άρια έτσι ώστε να προλάβω να πάρω και λίγο μελάκι το καλοκαίρι??
αν λάβουμε υπόψην ότι ότι και να πάρω δεν θα είναι όλα τα πλαίσια με γόνο...
ξέρετε τι τιμές παίζουν περίπου στις 2 κατηγορίες??

και ακόμα να αν έχει να μου προτείνει κάποιος κανέναν καλό και αξιόπιστο για να αγοράσω ή υπάρχει και κανένας εδώ μέσα που πουλάει πείτε μου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lingistis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
lingistis


Αριθμός μηνυμάτων : 957

Τι συμφέρει καλύτερα??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι συμφέρει καλύτερα???   Τι συμφέρει καλύτερα??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 18, 2012 10:34 pm

Νομίζω με πενταράκια συμφέρει περισσότερο...

Τώρα για την αγορά δεν είναι τόσο θέμα αξιοπιστιας ατόμου... δηλαδή πας βλεπεις τα μελίσσια, τα επιθεωρείς, τα αξιολογείς και αν σου κάνουν και τα βρειτε και στην τιμη τα αγοράζεις... αλλιώς πας και βλέπεις και αλλού. Για αρχή γιατί δεν βάζεις μια αγγελία;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stevebee06
Μέλος
Μέλος
stevebee06


Αριθμός μηνυμάτων : 129

Τι συμφέρει καλύτερα??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι συμφέρει καλύτερα???   Τι συμφέρει καλύτερα??? Icon_minitimeΠεμ Ιαν 19, 2012 8:40 am

Μπορείς ακόμα αυτό το ένα μελίσσι που κατέχεις, αρχές Απριλίου να το κόψεις σε παραφυάδες και προσθέτοντας ΝΕΕΣ ΒΑΣΙΛΙΣΣΕΣ της αρεσκείας σου να έχεις το καλύτερο επιθυμητό αποτέλεσμα με ελάχιστο κόστος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melisaki7
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
melisaki7


Αριθμός μηνυμάτων : 45

Τι συμφέρει καλύτερα??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι συμφέρει καλύτερα???   Τι συμφέρει καλύτερα??? Icon_minitimeΠεμ Ιαν 19, 2012 9:12 am

εδώ στο νησί και γενικά στα υπόλοιπα έχουμε το πρόβλημα πως δεν είναι εύκολο να τα πας τα δεις επομένως μπορεί να σου στείλουν ότι θέλουν δυστυχώς θα δούμε πως θα πάει αυτό..

για να κόψω ένα μελίσσι σε παραφυάδες θα πρέπει το ένα και μοναδικό που έχω να το κόψω και να δημιουργήσω μετά αλλά λογικά δεν θα προλάβω να τρυγήσω μετά το καλοκαίρι θα είναι μικρά σωστός είμαι??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι συμφέρει καλύτερα???
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» πολυ μουχλα
» μεταφορα τι ωρα ειναι καλυτερα?
» Τα καλύτερα μέλια που έχω δοκιμάσει....
» Επιθετικό μελίσσι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Οι αρχάριοι... τα νέα παιδιά-
Μετάβαση σε: