Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Αποστολος Β.
Μέλος
Μέλος
Αποστολος Β.


Αριθμός μηνυμάτων : 296

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΔευ Ιαν 10, 2011 7:59 pm

ο.κ. ας μιλησουμε για αρχιτεκτονικη τοπιου, ενα παρεξηγημενο επάγγελμα στη χωρα μας οπως λεει και ο φιλος john 78. δουλεψα πανω σ αυτο το αντικειμενο για καποια χρονια στη γερμανια και στη γαλλια, χωρες με κουλτουρα στον κηπο. οταν ηρθα στη χωρα μου ηρθα αντιμετωπος με την νοοτροπια, α] κανε μου ενα διαδρομο ριξε μου λιγο χωμα, και θα βαλω κατι τριανταφυλιες που πηρα απο τη γιαγια μου, η, β] κοιταξε καλα θελω ενα κηπο που να εχει οτι δεν εχει κανενας αλλος στη γειτονια. δεν μπορεσα να συμβιβαστω με κανεναν απο τους δυο τροπους, γιατι για μενα ο καθε κηπος ειναι το παιδι μου. εχει την μοναδικοτητα του εχει την δικια του ομορφια και μεγαλωνει μαζι σου, που ειναι το πιο βασικο για να εισαι παντα ευχαριστημενος μαζι του. π.χ. ενα δεντρο που οταν μεγαλωσει θα σου κρυψει τη θεα η ενας θαμνος με μικρα φυλλα κοντα σε μια λιμνουλα που θα τη "βρωμιζει" συχνα, ειναι ενας κηπος κουραστικος για σενα αρα αποτυχια για μενα. ετσι λοιπον ο τροπος που αποφασισα να δουλευω με τα παιδια μου ειναι ο εξης. πρωτα κουβεντουλα με τον ιδιοκτητη, Τι θελεις, ειναι σωστο αυτο που θελεις? παντα με σεβασμο στην ντοπια φυση, οχι πευκο θιβετ στο καρπενησι και φοινικα στην κοζανη !!!!!!!! και βασικος κανονας παντα καποιο ανθισμενο φυτο στον κηπο, ακομα και οταν χιονιζει η η θερμοκρασια ειναι 45 βαθμοι. στη χωρα μας δεν εχουμε αναγκη να ακολουθησουμε κανονες οπως......κηπος αγγλικος....γερμανικος....η ..βερσαλιων. η φυση στη χωρα μας δειχνει το σχεδιο που πρεπει να ακολουθησουμε, πολλα ανθοφορα, κατι για σκια, πολλα εποχιακα και αρρωματικα και άπλα για τα τραπεζωματα. ενας κηπος οπως η ψυχη του καθε ελληνα.αυτο το μοτιβο ακολουθω σε καθε κηπο μου, απο τον οικονομικοτερο εως τον ακριβοτερο και πιστεψτε με, καθε πελατης ειναι και μια ισχυρη φιλια. α και κατι ακομα. ο κηπος δεν ειναι ακριβος στην κατασκευη του. καποιοι επιτειδιοι και μαλλον ανιδεοι τελικα φορτωνουν τους κηπους με φυτα με ηχηρα ονοματα, και μεγαλης ηλικιας για να σας κανουν να νιωθετε μοναδικοι και να τα κονομανε. στα φυτωρια βρισκεις φυτα που πριν απο 20 χρονια δεν υπηρχαν πουθενα [υβριδια] η καποια φυτα απο τον καναδα η την βραζιλια. Τι να το κανεις πες μου. σε χαλαει το πυξαρι η μελια ο σορβος η κουμαρια και θελεις γυνεριο πινους μουγκο η αμπιενς αραμπιατα? αυτα τα ολιγα για σημερα να μη σας κουραζω αλλο, ειναι και μια κουβεντα που δεν μπορεις να κανεις σκετη, θελει το κρασακι της. παντος οποιος θελησει δινω τα λιγα φωτα μου αφιλοκερδως. Αντε καλα με λιγα τσιπουρα !!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΤρι Ιαν 11, 2011 1:48 am

Τελικα εκτος απο το μελισσοχτυπημα υπαρχουν πολλα κοινα ενδιαφεροντα εδω μεσα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 12:01 pm

Γειά στο στόμα σου Απόστολέ μου!!!

Τα είπες πολύ σωστά! Γεμίσαμε με τροπικά που σκάμε γιατί δεν "κρατάνε", έλεος πια!

Και ξέρω κάποια που πριν 10- 15 χρόνια πλήρωσε 4 εκατομ. για να της φτιάξουν τον κήπο και τον επόμενο χρόνο είχαν καταστραφεί όλα από την παγωνιά. Και ξέρεις που; Κάπου σε ορεινό χωριό του Ν. Δράμας! νισάφι πιά!!

Εγώ πάντως προσπαθώ σιγά σιγά να φτιάξω έναν κήπο .... παρτέρι θα έλεγα, στην άκρη του αμπελιού μου. Δεν είναι να μιλάμε για αρχιτεκτονική σε ένα παρτέρι μισού μέτρου και 50 μέτρων μήκος, αλλά με ενδιαφέρει ο σωστός συνδυασμός των κατάλληλων φυτών, να υπάρχει πάντα κάτι ανθισμένο, να φυτεύω με τον τρόπο της συγκαλλιέργειας κ.α.

Βέβαια αν έχουμε και συμβουλές ... θα τις "βρέξουμε" με κρασάκι ή τσιπουράκι
(παραγωγός γαρ Cool )
Έτσι είναι .. το 'να χέρι νίβει τ' άλλο Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 4:05 pm

Φτου........... να μην παραγω κρασι ή τσιπουρο, εστω λιγο λαδι βρε παιδι μου.
Α το βρηκα...........αυγα απο τις κοτες μου μας κανουν?
lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αποστολος Β.
Μέλος
Μέλος
Αποστολος Β.


Αριθμός μηνυμάτων : 296

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 4:36 pm

Ωραια. καλα αρχισαμε. Βρηκαμε κρασακι, αυγα οποτε η αρχιτεκτονικη τοπιου αποκτα αλλο ενδιαφερων. παρακαλω να συνεχιστουν οι προσφορες [υλικες και πνευματικες ] για να γινουν τα παρτερακια τελεια. για να ζεστανω το θεμα προσφερω τα αρωμματικα [λεβαντες, δεντρολιβανα,] των παρτεριων και μερικα κιλα πανσετουλες.α
Αν ειναι καλες οι προσφορες σας θα προσθεσω και καλλωπιστικους θαμνους. ΚΑΙ..... ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ μπορω να φτασω εως τετραμετρα δεντρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΠεμ Ιαν 13, 2011 11:37 am

Α, μπράβο! έτσι έτσι δίνε μας θάρρος ... πόσο νομίσεις ότι θέλουμε; lol!

πω πω ... πότε θα γίνει; να βρεθούμε ... να τα πιούμε ... να τα πούμε ... και να τις τσιμπήσουμε sevasmos

Είδες Αίμη που στεναχωριόσουν; πάντα κάτι υπάρχει όταν υπάρχει καλή θέληση, κι εσύ έχεις μπόλικη cheers
κι όταν δεν υπάρχει τίποτα υπάρχουν οι φίλοι να σε καλύψουν Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΠεμ Ιαν 13, 2011 1:23 pm

kala poli gelio kala poli gelio Ειστε απιστευτοι.
Παιδια τωρα που κοιταζα τις αποστασεις ,δεδομενης της θελησης, μού φαινονται κοντινες Wink

Αποστολε στα αρωματικα να προσθεσουμε ματζουρανα , θυμαρι , δικταμο , μυρτια, αρμπαροριζα και μια σειρα αλλων φυτων.
Αν και στον κηπο προσπαθησα να κρατησω μια συνοχη , βρισκοντας ενα σωρο φυτα τελικα επεσε παρα πολυ σκαψιμο (εμπρος καλα μου χερια ) και τελικα δεν ξερω τι καταφερα.
Τουλαχιστο εχω μια μεγαλη ποικιλια απο δεντρα και φυτα και σιγουρα ειναι καλυτερη η κατασταση απο το παρατημενο οικπεδο που ηταν οταν το πηραμε.
Αyla οταν μαζευονται πολλοι -φιλοι με καλη διαθεση ο ενας καλυπτει τον αλλον , αυτα ειναι τα ωραια της παρεας - συνεργασιας Very Happy

Παντως βρε παιδια αν βρεθουμε, οι συζητησεις πρεπει να γινουν προ κρασοτσιπουρου γιατι μετα δεν ξερω τι θα μπορουμε να καταλαβουμε kala poli gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΠεμ Ιαν 13, 2011 2:17 pm

MILIBEE έγραψε:
...... οι συζητησεις πρεπει να γινουν προ κρασοτσιπουρου γιατι μετα δεν ξερω τι θα μπορουμε να καταλαβουμε kala poli gelio
... ναι ... με την προϋπόθεση να μπορούμε να τα πούμε!!!

Ναι, ναι, καλύτερα πριν γιατί μετά εγγυήσεις δεν υπάρχουν! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αποστολος Β.
Μέλος
Μέλος
Αποστολος Β.


Αριθμός μηνυμάτων : 296

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΠεμ Ιαν 13, 2011 2:26 pm

θυμαρι και μυρτια, δυστυχώς, δεν κανουν για την περιοχη σου, αλλα εχω αλλους ασσους στο μανικι μου, οπως ριγανη, μεντα, τσαι βουνου, μελισσοχορτο !!! και αλλα πολλα. Α και κατι ακομα, εδω και πολλα χρονια σταματαω στο πρωτο ποτηρι αλκοολ, οποτε πρεπει να με μεθυσετε με τα θεματα της κουβεντας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΠεμ Ιαν 13, 2011 7:13 pm

Kαλε τι εχει η περιοχη μου?(εκτος απο τα μαυρα της τα χαλια?)Το θυμαρι οντως δεν πολυπροχωραει, η μυρτια την παλευει, η ριγανη ,δυο ειδη, παει μια χαρα, το φασκομηλο πηγαινε καλα μεχρι που δεν ξερω γιατι αλλα σταματησα να το συμπαθω , μαλλον το καταλαβε και ξεραθηκε Smile και το μελισσοχορτο οντως τα παει μια χαρα.
Οσο για την μεντα εκανα προσπαθεια αλλα επειδη δεν μ αρεσει η μυρωδια της ..............το καταλαβε και αυτη και.......
Παρα πολυ ωραια ειναι η λεβαντα που κανει εδαφοκαλυψη , δεν ανθιζει ειναι πολυ ανθεκτικη και πιανει ευκολα.

Τελικα το θεμα επρεπε να το βαφτισουμε "πρασσινη γωνια"
Very Happy

Εχω εγκαταληψει περιπου 2 χρονια τον κηπο λογω ελλειψης χρονου .
Τωρα ο χρονος υπαρχει και μετα απο τις συζητησεις μας θα παρω παλι μπρος νομιζω Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΠαρ Ιαν 14, 2011 10:56 am

Εγώ σαν να μπήκα σε μια σειρά για το θέμα των φυτών. Υπάρχει μια καλή ισορροπία ... πιστεύω, αλλά κι εμείς δεν έχουμε πολύ χρόνο για το κηποπαρτέρι! Όλο χορταριασμένο είναι το καημένο! Ήμαστε και στην μέση του κάμπου οπότε οι σπόροι από αγριόχορτα πάνε ... "σύννεφο".

Αυτό όμως που θα ήθελα είναι να φτιάξω ένα μικρό μέρος με κάκτους που να μην παγώνουν τον χειμώνα. Βρήκα ένα δυο ονόματα αλλά ακόμα δεν το πήρα πολύ ζεστά.

Έχουμε και την σειρά με τα αρωματικά (λόγο αμπελιού ότι χώρος μένει είναι σε σειρά Razz ) βάλαμε μερικά ... αλλά τώρα δεν θυμάμαι τι. Πάντως δυόσμο και μελισσόχορτο έχουμε εδώ και χρόνια.

Απόστολε με την κουβέντα μπορούμε να μεθύσουμε σίγουρα, κι εγώ δεν πίνω πολύ. Από τότε που πρωτομέθυσα τόσο ώστε γελούσα χωρίς λόγο, λέω άλλο ρεζίλεμα δεν παίρνει, και πίνω όσο να μην ζαλιστώ. Άλλες φορές μόνο ένα ποτήρι, αλλά έτυχα και να πιώ ένα μπουκάλι κρασί και να ζαλιστώ πολύ λίγο! ... καλέ επαγγελματίας σουράκλας είμαι! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΠαρ Ιαν 14, 2011 2:55 pm

Καλα βρε δεν ειπαμε να αντιγραψουμε τον Ορεστη Μακρη με την μπουκαλα στο χερι kala poli gelio


Κακτους ε? Μια αντιπαθεια τους ειχα ανεκαθεν, αλλα τωρα μεσω αλλου ατομου καταφερα να τους βλεπω με συμπαθεια. Εξυπηρετουν για καποιες δυσκολες και ανυδρες γωνιες.
Φιλεναδα μην ξεχνας και την φραγκοσυκια , ανθεκτικη ωραιο λουλουδι ,φραχτης ασφαλειας
Wink (αριστο κτηνοτροφικο προιον )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αποστολος Β.
Μέλος
Μέλος
Αποστολος Β.


Αριθμός μηνυμάτων : 296

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΠαρ Ιαν 14, 2011 4:19 pm

αντε παλι με του κηπους, και σταγονα κρασι ακομα δεν ειδαμε !! φραγκοσυκια στη δραμα γιοκ.- εγω συνιστω Αγαυη [αθανατος] και Αλοη την ferox και οχι την γνωστη vera γιατι ειναι πιο ανθεκτικη. οτι αλλο θελεις απο κακτο μεσα τον χειμωνα η να του βαλεις ζακετα. αν και αν το πω στη μανα μου θα του πλεξει σιγουρα μια. η δρακαινα ειναι ανθεκτικη επισης αλλα αν σε τρυπησει ενα φύλο της μπορει να παθεις εως και αλεργικο σοκ. Φραγκοσυκια θα πρεπει να πηγαινουμε πιο νοτια για να την θαυμασουμε, εκει στον Ορεστη Μακρη εεεεε...συγνωμη στην MILIBEE
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΠαρ Ιαν 14, 2011 11:19 pm

Αλλοι ειναι παραγωγοι, σε αλλους βγαινει τ ονομα.
Μα τι κατασταση ειναι αυτη? α πα πα
kala poli gelio kala poli gelio
Ολο υποσχεσεις ειστε ,θα ,θα ,θα
Κανενα προσχεδιο προς υλοποιηση υπαρχει? Αντε αμα ειναι να ξεκινησουμε καμμια καλη μαζωξη πανελλαδικη, αλλιως δεν βλεπω φως στο τουνελ (ουτε με την Αγγελικη Razz )

Αγαυη ε? καλα μια συμπαθεια ειπα, απεκτησα στους κακτους μολις ειδα τον ογκο της αγαυης αρχισε να μου περναει Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου   Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου Icon_minitimeΣαβ Ιαν 15, 2011 9:27 am

Φιλενάδα δεν θα γίνουμε κι Ορέστης όπως είπες, αλλά εμένα η μάνα μου με λέει μπεκροκανάτα γιατί μου αρέσει να πίνω, ενώ εκείνη πίνει μισό ποτηράκι τα Χριστούγεννα και λέει "πω πω μέθυσα!" kala poli gelio

Φραγκοσυκιές έχουμε σε κάνα δυο σημεία, αλλά δεν ξέρω αν είναι γιοκ. Πάντως ζαρώνουν λίγο με τα κρύα και τον πάγο κι επανέρχονται με την πρώτη ζεστούλα. Έχω κι εγώ μια σε γλάστρα, έχει γίνει σαν νάνος και με τόσες ρυτίδες ... σαν ξερό δαμάσκηνο. Razz
Δεν ήξερα όμως ότι είναι κτηνοτροφικό φυτό και μάλιστα άριστο! Πως το τρώνε τα ζώα με τόσα ψιλά αγκαθάκια;

Απόστολε έχεις δίκιο λέμε λέμε αλλά τίποτα δεν κανονίζουμε. Θα ανοίξω θέμα για συνάντηση κι εκεί θα βρούμε κοινό χρόνο και τόπο ... ελπίζω να συνεννοηθούμε εφέτος kala poli gelio

Για την Αγαυγή και την Αλόη ξέρω. Φυτέψαμε αλόη αλλά πάγωσε κι αναρωτιόμασταν το γιατί! Από ότι λες δεν ήταν η κατάλληλη ποικιλία! Θα την βρούμε την άκρη!
Εκείνη την δράκαινα ... δεν ξέρω ποιό φυτό είναι μιας και πολλά λένε δράκαινα, αλλά δεν χρειάζεται να την μάθω, έχω παιδιά, και το ένα είναι αλλεργικό!

Από κάκτο λες τίποτα άλλο, κι όμως υπάρχουν κάκτοι που μεγάλωσαν σε μπαλκόνια και αυλές ακόμα χωρίς να παγώσουν! Μια γειτόνισσα έχει στην αυλή της έναν κάκτο σαν φραγκοσυκιά μόνο που οι "γλώσσες" του είναι τεράστιες!!! Του βάζει ένα απλό νάιλον το χειμώνα και τίποτα άλλο, το βλέπω πάντα υγιέστατο!!!

Μια άλλη κοπέλα έχει κάκτους σε γλάστρες εδώ και πολλά χρόνια (πως μεγάλωσαν!!!!) και το χειμώνα απλά τα βάζει κάτω από το μπαλκόνι ενώ την άνοιξη κανονικά έξω στην αυλή. Δεν είμαστε και Νευροκόπι! Για τον κάμπο της Δράμας σου μιλάω, το φθινόπωρο - χειμώνα μέσα στην υγρασία (ε, καλά έχουμε και μέρες με παγετό ) και άνοιξη - καλοκαίρι μέσα στο λιοπύρι!

Να σου πω όμως και ζακετάκι να χρειαστούν κανένα πρόβλημα ... μέχρι και κουβερτούλα πλέκω Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Aς μιλήσουμε για αρχιτεκτονική τοπίου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» αρχιτεκτονική της κυψέλης- διαταξη πλαισιων
» Διετής φοιτηση Φυτοτεχνικών Επιχειρήσεων - Αρχιτεκτονικής Τοπίου. Δωρεαν

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομικό περιβάλλον :: Οικολογικές ανησυχίες-
Μετάβαση σε: