Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Γεια χαρα σε όλους...

Πήγαινε κάτω 
+2
TEO
dim
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dim
Μέλος
Μέλος
dim


Αριθμός μηνυμάτων : 181

Γεια χαρα σε όλους... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γεια χαρα σε όλους...   Γεια χαρα σε όλους... Icon_minitimeΔευ Σεπ 20, 2010 6:22 pm

Ευτυχώς που βρίσκω παρεα με κοινα ενδιαφέροντα.
Κάνετε πολυ σπουαία δουλεια. Ενα μεγαλο μπράβο...
Είναι η πρώτη επαφή στο διαδύκτιο με άλλους μελισσοκόμους και ψάχνοντας σταματησα εδω και λεω να μείνω. Αν δεν σας πειραζει..??
Στην μελισσοκομία ειμαι απο μικρό παιδί κοντα στους γονείς μου οι οποίοι διατηρούσαν μελίσσια για χομπι περισσοτερο. Μεγαλώνοντας (και μετα τον χαμό του πατερα) κατάλαβα οτι οι μέλισσες είναι κατι παραπάνω απο χόμπι.
Έτσι διατηρώ 35 μελίσσια στο χωριο (αμφίκλεια) που πλέον είναι η απόδραση μου απο την καθημερινότητα. Είναι κουραστικό χόμπι γιατι είμαι εκει καθε σαββατοκύριακο, αλλά δεν συγκρίνετε με αυτά που σου προσφέρει.
Αυτά προς το παρόν και καλη συνέχεια..!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TEO
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 42

Γεια χαρα σε όλους... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια χαρα σε όλους...   Γεια χαρα σε όλους... Icon_minitimeΔευ Σεπ 20, 2010 9:33 pm

Η αληθεια ειναι οτι εχω σοβαρο προβλημα αλλα θα το ξεπερασω :lol: :lol: :lol:
Καλως ηρθες και να σαι καλα εσυ και τα κοριτσια σου cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Γεια χαρα σε όλους... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια χαρα σε όλους...   Γεια χαρα σε όλους... Icon_minitimeΤρι Σεπ 21, 2010 1:54 am

Καλως ηρθες dim στην μελισσοπαρεα μας και καλα να περνας.
cheers cheers
Χαιρομαι που οι γονεις σου καταφεραν να σε "μελισσοκολλησουν" sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Γεια χαρα σε όλους... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια χαρα σε όλους...   Γεια χαρα σε όλους... Icon_minitimeΤρι Σεπ 21, 2010 9:31 am

Καλώς ήρθες στην παρέα μας dim!!! Very Happy

Φυσικά και σε θέλουμε και χαιρόμαστε πολύ που είσαι στην μελισσοπαρέα! Κι εγώ στο διαδίκτυο βρήκα το "συνάφι" μου!!! queen

Με τόσα κορίτσια που έχεις μάλλον λίγο ξέφυγες από το επίπεδο "χόμπι" και πας στο επίπεδο "ασχολούμαι σοβαρά".
Κούραση αλλά πολύ ομορφιά! Συναρπαστική ομορφιά!!!

Καλά να περνάμε και σύντομα εύχομαι να βρεθούμε σε κάποια συνάντηση!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dim
Μέλος
Μέλος
dim


Αριθμός μηνυμάτων : 181

Γεια χαρα σε όλους... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια χαρα σε όλους...   Γεια χαρα σε όλους... Icon_minitimeΤρι Σεπ 21, 2010 5:14 pm

Η αλήθεια είναι οτι μελισσοκολλήθηκα οταν ήμουν 4 που με φιλησε η πρώτη στην γλώσσα την ώρα που βγάζαμε μέλι. Πλάκα είχε. Με την γλώσσα τουμπανο μια εβδομάδα.
Πάντως χαίρομαι που βρήσκω το πιο όμορφο συναφι. Θα χαρώ πολύ να τα πούμε απο κοντα. Αν και ετσι όπως έχουμε γίνει, απο θέμα δουλειάς...
Καλή συνέχεια σε όλους..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Γεια χαρα σε όλους... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια χαρα σε όλους...   Γεια χαρα σε όλους... Icon_minitimeΤρι Σεπ 21, 2010 6:35 pm

Δεν εχεις παρα να ερθεις στην συναντηση του συναφιου μας Very Happy το Σαββατο.
Να σε περιμενουμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dim
Μέλος
Μέλος
dim


Αριθμός μηνυμάτων : 181

Γεια χαρα σε όλους... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια χαρα σε όλους...   Γεια χαρα σε όλους... Icon_minitimeΤρι Σεπ 21, 2010 9:41 pm

Έγραψα και στο θέμα της συνάντησης σχετικά. Λυπάμαι πραγματικά που δεν θα μπορέσω να έρθω γιατί είναι Σάββατο και είναι η μόνη μέρα που μπορώ να δω τις κοπελίτσες μου. Πρέπει να τις ετοιμάσω κιόλας και για το χειμώνα. Κατέβασμα πατώματα και τέτοια.. Ελπίζω να έχει καλό καιρό γιατί τις καλές μέρες τις ψάχνω από δω και πέρα.
Ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ για το θερμό καλωσόρισμα όλων και υπόσχομαι στην επόμενη συνάντηση θα είμαι από τους πρώτους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

Γεια χαρα σε όλους... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια χαρα σε όλους...   Γεια χαρα σε όλους... Icon_minitimeΤετ Σεπ 22, 2010 12:27 am

Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε μου..θα μάθουμε πολλά εδώ μέσα απτά παιδιά.. 🐝
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lingistis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
lingistis


Αριθμός μηνυμάτων : 957

Γεια χαρα σε όλους... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια χαρα σε όλους...   Γεια χαρα σε όλους... Icon_minitimeΠεμ Σεπ 30, 2010 10:00 am

Καλώς μας ήρθες dim!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γεια χαρα σε όλους...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» γεια χαρά σε ολους
» Γεια χαρά σε όλους..!
» Γεια χαρα σε ολους καλως σας βρηκα !!!!
» Γεια κ χαρά σας
» Καλήσπερα σε όλους παιδιά!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: