Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Γειά σε όλους !!!

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
marios12335
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
marios12335


Αριθμός μηνυμάτων : 21

Γειά σε όλους !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γειά σε όλους !!!   Γειά σε όλους !!! Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 08, 2010 10:29 pm

επειδή δεν ξέρω πως να χειριστώ το σαιτ ακόμα..γράφω από την αρχή..(sorry αν κάνω κάποια ορθογραφικά λάθη)
Σας γράφω όλα αυτά γιατί ξέρω πως οι περισσότεροι αλλοδαποί ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ καλοδεχούμενοι στην Ελλάδα(Με το δίκιο!!!!!!)
Καταρχήν να σας πω πως δεν βρίσκομαι στην Ελλάδα εδώ και 8 μίνες..δυστυχώς!!!γιατί την Ελλάδα την θεωρό δεύτερη πατρίδα μου!!!όταν ήρθα στην Ελλάδα ήμουν 17..μεγάλωσα στην Ελλάδα!!!πήγα στα Τ.Ε.Ι Κοζάνης Διοίκηση επιχειρήσεων άλλα το δίπλωμα ακόμη την έχω κρεμασμένη πάνω από το κρεβάτι Very Happy
τα τελευταία 3 χρόνια δούλευα στην Θεσσαλονίκη στο ψητοπωλείο Κορυφή (www.koryfi.com.gr) Χαρίλαου...
για να μην σας κουράσω...εδώ και 3 μήνες έχω πάρει(μου τα χάρισαν)5 μελίσσια
τα έχω στο χωριό σε υψόμετρο 1.400μ...σκέφτομαι να τα πολλαπλασιάσω φέτος κ'ολας και να ασχοληθώ επαγγελματικά...
βοηθάω(ταυτόχρονα μαθαίνω) έναν γνωστό μου που έχει 1.200 μελίσσια(!)...
κάτι καλό θα βγει μάλλον...
Υ.Γ. είμαι Γεωργιανός (καθαρός)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dias
Μέλος
Μέλος
Dias


Αριθμός μηνυμάτων : 233

Γειά σε όλους !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά σε όλους !!!   Γειά σε όλους !!! Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 08, 2010 11:16 pm

marios12335 έγραψε:

Σας γράφω όλα αυτά γιατί ξέρω πως οι περισσότεροι αλλοδαποί ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ καλοδεχούμενοι στην Ελλάδα(Με το δίκιο!!!!!!)

Καλώς ήρθες. Αυτό που γράφεις όμως για τους αλλοδαπούς δεν ισχύει. Στην Ελλάδα, που είναι μια χώρα κατεξοχήν τουριστική, με επισκέπτες από όλο τον κόσμο, είναι όλοι καλοδεχούμενοι. Από αρχαιοτάτων χρόνων είχαμε τον ξένιο Δία, τον θεό προστάτη των φυλοξενουμένων. Ο αλλοδαπός, όπως τον αναφέρεις, πρέπει να σέβεται την χώρα που τον φιλοξενεί. Να σου πω για να το γνωρίζεις, εως τις αρχές της δεκαετίας του 1990 στην Ελλάδα δεν κλειδώναμε τις πόρτες και τα παιδιά μας έπαιζαν στους δρόμους εως αργά το βράδι. Τώρα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

Γειά σε όλους !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά σε όλους !!!   Γειά σε όλους !!! Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 09, 2010 1:55 am

Dias έγραψε:
Καλώς ήρθες. Αυτό που γράφεις όμως για τους αλλοδαπούς δεν ισχύει. Στην Ελλάδα, που είναι μια χώρα κατεξοχήν τουριστική, με επισκέπτες από όλο τον κόσμο, είναι όλοι καλοδεχούμενοι. Από αρχαιοτάτων χρόνων είχαμε τον ξένιο Δία, τον θεό προστάτη των φυλοξενουμένων. Ο αλλοδαπός, όπως τον αναφέρεις, πρέπει να σέβεται την χώρα που τον φιλοξενεί. Να σου πω για να το γνωρίζεις, εως τις αρχές της δεκαετίας του 1990 στην Ελλάδα δεν κλειδώναμε τις πόρτες και τα παιδιά μας έπαιζαν στους δρόμους εως αργά το βράδι. Τώρα;

cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marios12335
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
marios12335


Αριθμός μηνυμάτων : 21

Γειά σε όλους !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά σε όλους !!!   Γειά σε όλους !!! Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 09, 2010 7:54 am

Maikpigasos έγραψε:
. Ο αλλοδαπός, όπως τον αναφέρεις, πρέπει να σέβεται την χώρα που τον φιλοξενεί.

cheers cheers cheers [/quote]
Σωστός!!!!
Γι'αυτό λεω κ'εγώ οτι έχετε δικιο!!!ξερω πολυ καλα τι κανουν οι αλλοδαποι στην Ελλαδα.99% απ'αυτους ειναι καθίκια,κλέφτες,ναρκομανή κλπ..
Εγώ προσωπικά έμαθα πολλά στην Ελλάδα και το κυριότερο να σέβομαι την χώρα που μου έδωσε σπίτι και στέγη..να μην δαγκώνω το χέρι που με ταιζει..
Sorry που άνοιξα αυτήν κουβέντα εδώ..πραγματικά δεν είναι μέρος να το συζητάμε αυτό..εγώ απλώς είπα αυτά που νιώθω για την Ελλάδα..ποτέ δεν είχα παράπονο ούτε κανένα πρόβλημα με τους Ελληνες.ΠΟΤΕ δεν θα πω κάτι κακό για την Ελλάδα και για τους Ελληνες γιατί έχω τους ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ φίλους στην Ελλάδα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Γειά σε όλους !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά σε όλους !!!   Γειά σε όλους !!! Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 09, 2010 9:43 am

Καλως ηρθες στην παρεα και ευχομαι να κανεις τα μελισσακια σου οσα μπορεις να διαχειριστεις σωστα Smile

Ασχετα απο την καταγωγη, ολοι οι ανθρωποι ενοχλουμαστε, μονο απ οσους μας ενοχλουν ,με τους υπολοιπους δεν εχουμε κανενα προβλημα Smile

Καλη διαμονη στο φορουμ
( ωπ κατι μου θυμιζει αυτο. aylaaaaa αρχισα να aylιζω :lol: )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Γειά σε όλους !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γειά σε όλους !!!   Γειά σε όλους !!! Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 09, 2010 10:37 am

εεεεε Milibee θα ζητήσω πνευματικά δικαιώματα! :lol:

Μάριε καλώς μας ήρθες! Εύχομαι ότι καλύτερο για τα μελισσάκια σου! Εύχομαι εδώ μέσα να βρεις ότι αναζητάς!

Μην στεναχωριέσαι για ορθογραφικά λάθη, δεν είναι κάτι που μας αφορά, κι οι περισσότεροι κάνουμε πολλά!!!

Όσο για το άλλο θέμα, που λες ότι δεν ταιριάζει εδώ ... δεν πειράζει! Δυο κουβέντες είπαμε δεν χάθηκε ο κόσμος! Αν θελήσουμε να το συζητήσουμε πιο πολύ θα "πάμε" στο "καφενείο" μας! :face:

Πάντως η αλήθεια είναι ότι σε ένα άνοιγμα των συνόρων από τους πρώτους που μετακινούνται είναι οι κακοποιοί οι τυχοδιώκτες οι απατεώνες ... ε, μετά λογικό είναι να υπάρχει κάποια ξενοφοβία, αλλά όλοι οι άνθρωποι δεν είναι το ίδιο! Αρκεί να έχουμε ανοιχτό μυαλό και μάτια!

Καλά να περνάμε

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γειά σε όλους !!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» γεια σε ολους
» Γεια σε ολους
» Γειά σε όλους.
» Γεια σε όλους!
» Γεια σε όλους

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: