Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 πλαστικες κυψελες anel vs technoset

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
queen master
Μέλος
Μέλος
queen master


Αριθμός μηνυμάτων : 205

πλαστικες κυψελες anel vs technoset Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: πλαστικες κυψελες anel vs technoset   πλαστικες κυψελες anel vs technoset Icon_minitimeΤετ Δεκ 07, 2016 12:48 pm

καλησπερα αδελφια. εδω και καπια χρονια εχουν ξεκινησει την εμφανηση τους η πλαστικες κυψελες, βεβαια οπου και αν κοιταξεις στης περισωτερες σελιδες οι σπονσορες λενε τα καλυτερα και για της 2 κυψελες αυτες. εδω και 2 χρονια εχω παρει 2 technoset και σε σχεσει με της ξυλινες ειναι λιγο καλυτερα αποτελεσματα σε σχεσει με αναπτηξη και γενικα συμπεριφορα μελισιου. πιστευω οτι αξιζει να αντικατασταθει ενα μελισσοκομειο με πλαστικες κυψελες για τον λογο οτι εχουν 0 κοστος συντιρισεις και πιστευω οτι αντεχουν παραπανω απο της ξυλινες. το μονο κακο ειναι οτι τσουζουν λιγο απο τιμη, πιστευω πως ειναι θεμα χρονου να πεσουν οι τιμες λογο ανταγονισμου. αυτο που θελω σημερα να δουμε λιγο ειναι πια ειναι καλυτερη και σαν κατασκευη αλλα και σαν συμπεριφορα μελισιου και γενικοτερα.

ΥΓ. δεν θελω να υπαρξει καπιος υποστηρικτης καπιας ετεριας που να εχει συμφεροντα και να αρχησει να λεει τα χιλια μιρια, γιατι αυτα τα βρισκο και στο νετ οπου διποτε. θελω αποψεις απο συναδελφους που εχουν δοκιμασει την μια η την αλη κυψελη και αντικημενικες γνωμες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kir
BeeForce
BeeForce
kir


Αριθμός μηνυμάτων : 602

πλαστικες κυψελες anel vs technoset Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαστικες κυψελες anel vs technoset   πλαστικες κυψελες anel vs technoset Icon_minitimeΤετ Δεκ 07, 2016 2:47 pm

Οι εντυπώσεις που έχω αποκομίσει εγώ είναι ...

Ανελ : Καλύτερο καπάκι και καλύτερη μόνωση και λίγο πιο άνετη με 10 πλαίσια (πιο φαρδιά )
στα αρνητικά πιο λεπτό πλαστικό, και τα πορτάκια καμιά φορά ανοίγουν στην μεταφορά!

Τεκνο : Πιό χοντρό πλαστικό (φαίνονται πιο στιβαρές) τα πορτάκια κλίνουν πολύ καλά, αλλά πρέπει να σηκώσεις τον όροφο για να τα βγάλεις και μαζεύουν νερό ανάμεσα στα τοιχώματα από τα σημεία που μπαίνουν οι πίροι μεταξύ των ορόφων


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kir στις Πεμ Δεκ 08, 2016 12:55 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
queen master
Μέλος
Μέλος
queen master


Αριθμός μηνυμάτων : 205

πλαστικες κυψελες anel vs technoset Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαστικες κυψελες anel vs technoset   πλαστικες κυψελες anel vs technoset Icon_minitimeΤετ Δεκ 07, 2016 8:50 pm

Ελπίζω οι κατασκευαστες να κάνουν κάτι για όλα αυτά να της διορθώσουν. Εγώ προσωπικά έχω 2 διοροφες technoset 2 χρόνια για νερά που λες δεν έχω παρατηρήσει κάτι, το μόνο κακό είναι τα καπάκια έχουν βάθουλομα και λιμναζει νερό κατά τα άλλα στα 2 χρόνια τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikTheGreek
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
NikTheGreek


Αριθμός μηνυμάτων : 336

πλαστικες κυψελες anel vs technoset Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαστικες κυψελες anel vs technoset   πλαστικες κυψελες anel vs technoset Icon_minitimeΤετ Δεκ 07, 2016 9:54 pm

της Technoset εαν χρησιμοποιηθει με τον τροφοδοτη της δεν εχει προβλημα απο νερα..
χωρις αυτον ...κραταει μερικα , αλλα δεν νομιζω να επιρεαζουν το σμηνος μιας και εγκλωβιζονται αναμεσα στα τοιχώματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thoma.sbees
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 298

πλαστικες κυψελες anel vs technoset Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πλαστικες κυψελες anel vs technoset   πλαστικες κυψελες anel vs technoset Icon_minitimeΠεμ Δεκ 08, 2016 9:00 am

NikTheGreek έγραψε:
της Technoset εαν χρησιμοποιηθει με τον τροφοδοτη της δεν εχει προβλημα απο νερα..
χωρις αυτον ...κραταει μερικα , αλλα δεν νομιζω να επιρεαζουν το σμηνος μιας και εγκλωβιζονται αναμεσα στα τοιχώματα.

σωστός
επιπλέον οι τεχνοσέτ είναι πιο βαρειές απο τις ανελ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
πλαστικες κυψελες anel vs technoset
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΜΕΛΙΣΣΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΒΡΑΧΟ
» κυψέλη βασιλοτροφίας technoset
» Πλαστικές κυψέλες
» Πλαστικές Κυψέλες
» ξυλινες vs πλαστικες κυψελες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Νέα προϊόντα στην αγορά-
Μετάβαση σε: