Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Κατι σαν ..... Βαριά Άνοιξη

Πήγαινε κάτω 
+6
psath
monarchis
xunilz
NikTheGreek
Themis
mpampis13
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Κατι σαν ..... Βαριά Άνοιξη  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι σαν ..... Βαριά Άνοιξη    Κατι σαν ..... Βαριά Άνοιξη  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 08, 2016 1:00 am

Εδω ειμαστε και παλι.
Σημερα πήγα για επιθεώρηση.Αποφασισα να ξεκινήσω απο το επιθετικό μελισσακι που την τελευταία φορα ηταν λιγο πιο ηρεμο.
Δυστυχως απο τις πρώτες κινήσεις μου έδειξε έντονη αντίδραση. Είχα πάρει τα μέτρα μου και δεν κατάφεραν να μου κανουν τα αίσχη της προτελευταίας φοράς.
Ολα έγιναν σωστά ήρεμες κινήσεις ,απαλές ,κάπνισμα ήρεμο αλλα οι κύριες άγριες. Τέλος πάντων αν εξαιρέσετε 3-4 τσιμπήματα πάνω απο την φόρμα εργασίας στην πισω μεριά των ποδιών και ένα τσίμπημα απο πάνω απο τη μάσκα στο μεγάλο μου κούτελο, οτι ήθελα να κανω το εκανα.
Στο ανέβασμα ορόφου που του εκανα την Τετάρτη δε ανέβασα πάνω γόνο αλλα έβαλα 2 άχτιςτα 3 χτισμένα εναλλάξ.
Τα άχτιςτα τα είχαν χτίσει και είχαν βάλει και κάποια μελακια στο ένα.  
Η αποφάσιση μου..... Κόψιμο. Την επόμενη θα το κόψω στα δυο.
Δεν εχω σκοπό να τραβήξω οτι και πέρυσι. Τωρα που ειναι πολυ νωρίς θα το κόψω αμεσα. Γόνο στην νεα παραφυάδα για βασίλισσα θα δώσω απο αλλο μελισσακι ωςτε αν φταίει  η βασίλισσα να μην πολλαπλασιάσω το ελλατωμα της.
Τα υπόλοιπα σε τρελή κατάσταση γεννάς ολα πήραν 2 έξτρα πλαισια, γύρες πολλές και μελακια μπόλικα.
Υ. Γ. Παντός εμενα δεν έπιασε ο χειρισμός που περιέγραψε ένας νέος φίλος του φόρουμ για την πρώτη  επιθεώρηση στο επιθετικό σε αλλο τοπίκ.
Πρωτο η δεύτερο η τελευταίο ίδιοι τσαμπουκάδες.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κατι σαν ..... Βαριά Άνοιξη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» τρυγος την ανοιξη
» Η άνοιξη έφτασε!
» Κάτι θέλει να μου πεί;
» Ανοιξη επιτελους!
» Ατελείωτη άνοιξη

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: