Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Καλώς σας βρήκα

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Jeronimo
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 4

Καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Καλώς σας βρήκα   Καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΣαβ Οκτ 10, 2015 10:50 pm

Καλησπέρα,τι κάνετε,καλώς σας βρήκα,αποφάσισα να ασχοληθώ κι εγώ με την μέλισσα αλλά δεν ξέρω τίποτα για το αντικείμενο διαβάζω τώρα τελευταία ένα βιβλίο που πήρα του Θρασίβουλου Ανδρέα "ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΑ" αλλά μου φαίνεται βουνό γιατί δεν ξέρω τίποτα,αλλά ελπίζω να τα καταφέρω γιατί μου αρέσει πολύ η μέλισσα,πότε λέτε ότι είναι καλή εποχή για να αγοράσει κάποιος μελίσσια,να πάρω δυο-τρία και αν τα καταφέρνω βλέπω αργότερα για περισσότερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλώς σας βρήκα   Καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΣαβ Οκτ 10, 2015 11:48 pm

kalos irthes

Καλά ξεκινάς. Πρώτα το διάβασμα. Το βιβλίο που έχεις στα χέρια σου είναι πολύ καλό αλλά αν δεν έχεις καμιά επαφή με τη μέλισσα πραγματικά είναι βουνό. Θα σου πρότεινα αφού δεν έχεις καμιά επαφή να αγοράσεις και το βιβλίο του Νικολαϊδη "Μελισσοκομία χωρίς Δάσκαλο" το οποίο είναι ένα που θα σου κάνει μια γρήγορη εισαγωγή. Μετά συνεχίζεις με του Θρασυβούλου.
Η καλύτερη εποχή είναι η άνοιξη για εσένα. Στο Ρέθυμνο γίνονται συχνά σεμινάρια μελισσοκομίας. Απευθύνουν στο μελισσοκομικό σύλλογο του Ρεθύμνου για να σε κατατοπίσουν και να ενημερωθείς. Αρκετά μέλη του forum υπάρχουν και στο Ρέθυμνο.

Καλή αρχή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jeronimo
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 4

Καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλώς σας βρήκα   Καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΚυρ Οκτ 11, 2015 12:59 am

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Monarchis για τις συμβουλές σου, θα προμηθευτώ το βιβλίο που μου πρότεινες να σαι πάντα καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikTheGreek
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
NikTheGreek


Αριθμός μηνυμάτων : 336

Καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλώς σας βρήκα   Καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΚυρ Οκτ 11, 2015 11:04 am

kalos irthes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
olomelia
BeeForce
BeeForce
olomelia


Αριθμός μηνυμάτων : 544

Καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλώς σας βρήκα   Καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΚυρ Οκτ 11, 2015 12:06 pm

Καλώς ήρθες Ιερώνυμε,

καλά κάνεις και ασχολείσαι με τη μέλισσα, είναι μεγάλο παράθυρο στη ζωή!
Καλό είναι να βρεις έναν μελισσοκόμο, να δεις τα βασικά με πνεύμα μαθητείας
και να αποκτήσεις κάποια οικειότητα πριν πάρεις τα πρώτα σου μελίσσια την άνοιξη.

kalos irthes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jeronimo
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 4

Καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλώς σας βρήκα   Καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΚυρ Οκτ 11, 2015 12:44 pm

Efharisto
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pnikolas
Μέλος
Μέλος
pnikolas


Αριθμός μηνυμάτων : 186

Καλώς σας βρήκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλώς σας βρήκα   Καλώς σας βρήκα Icon_minitimeΔευ Οκτ 12, 2015 6:49 am

Jeronimooooooooo καλώς τον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Καλώς σας βρήκα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» καλώς σας βρήκα
» Καλως σας βρηκα!
» Καλως σας βρηκα...
» Καλώς σας βρηκα....!!!!!
» Καλώς σας βρήκα κι εγώ!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: