Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
manospsari
Μέλος
Μέλος
manospsari


Αριθμός μηνυμάτων : 76

σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης   σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης Icon_minitimeΚυρ Φεβ 22, 2015 12:54 pm

Γεια σας συναδελφοι εχει χρησιμοποιησει κανεις θυμολη σε σιροπι απιινβερτ?θελω να κανω διεγερτικη τροφοδοσια αλλα θελω να βαλω και θυμολη λετε να υπαρχει θεμα αν χρησιμοποιησω το συγκεκριμενο σιροπι μαζι με θυμολη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pointerst
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
pointerst


Αριθμός μηνυμάτων : 692

σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης   σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης Icon_minitimeΚυρ Φεβ 22, 2015 2:57 pm

έχω 2 παρατηρήσεις.η πρώτη είναι να δεις από τι συστατικά αποτελείται το εν λόγω σιρόπι.Λογικά θα μπορέσεις να βάλεις.Η δεύτερη παρατήρηση είναι,γιατί να μην φτιάξεις ένα κοινό σιρόπι και να βάλεις μέσα θυμόλη?

Από οικονομικό θέμα,ποιο είναι πιο φθηνό σιρόπι?το απλό ή το απινβερτ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Adami Drone
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης   σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης Icon_minitimeΚυρ Φεβ 22, 2015 6:48 pm

Παιδιά δεν ξέρω πόσο κοστίζει το απινβερτ εγώ μόλις πετύχω εκπτώσεις σε ζάχαρη παίρνω μια συσκευασία των 10 και τα φυλάω σε μεγάλους κουβάδες από μια γνωστή εταιρία σοκολατοειδών (food grade) πλαστικό!! Αυτό σημαίνει ότι έχω πάντα ζάχαρη στεγνή και έτοιμη ..... μόλις φτιάξει λίγο ο καιρός εδώ κάτω, θα ξεκινήσω καταρχήν με θυμόλη για την νοζεμίαση... και μετά για διέγερση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thoma.sbees
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 298

σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης   σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης Icon_minitimeΚυρ Φεβ 22, 2015 11:34 pm

το απιινβερτ να υποθέσω ότι είναι ιμβερτοποιημένο σιρόπι με κάποιο τρόπο. Αν είναι έτσι το ιμβερτοποιημένο σιρόπι το απορροφά πιο εύκολα η μέλισσα από ότι υο απλό. Δεν ξέρω ποια είναι η τιμή του αλλά στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείς μια πρόταση για ιμβερτοποίηση και σε προσιτή τιμή θα έλαγα

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
vassilis


Αριθμός μηνυμάτων : 673

σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης   σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης Icon_minitimeΤρι Μαρ 03, 2015 7:04 pm

Καλό είναι να διαβάσετε και την αναφορά του Πανεπιστημίου Θεσαλονίκης για τα ιμβερτοποιημένα σιρόπια.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ερώτηση 117
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
σιροπι apiinvert με προσθεση θυμολης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Apiinvert
» Να βαλω και πως να βαλω δευτερο πατωμα??
» Πρόσθεση πλαισίων για κτίσιμο.
» gel κρυσταλλικης θυμολης
» Διατηρηση Θυμολης σε δοχειο.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Τροφοδοσία μελισσών-
Μετάβαση σε: