Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Θεραπεια βαρροα και τρυγος

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
conina
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
conina


Αριθμός μηνυμάτων : 36

Θεραπεια βαρροα και τρυγος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Θεραπεια βαρροα και τρυγος   Θεραπεια βαρροα και τρυγος Icon_minitimeΚυρ Οκτ 05, 2014 5:58 pm

καλησπερα σε ολους!!εχω μεταφερει τα μελισσια μου στα ρικια!καποια θελουν ξαλαφρωμα απο βαρροα.μπορω να κανω σε αυτα θεραπεια και να τρυγισω τα υπολοιπα αν μου βαλουν μελια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κώστας μελισσοκόμος
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 5

Θεραπεια βαρροα και τρυγος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεραπεια βαρροα και τρυγος   Θεραπεια βαρροα και τρυγος Icon_minitimeΚυρ Οκτ 05, 2014 9:05 pm

Την ίδια απορία έχω και γω, έχω ξεκινήσει θεραπεία με θυμόλη και αυτή την πέμπτη θα τελειώσει. θα υπάρχει πρόβλημα άμα πάρω τα μέλια στο τέλος της ανθοφορίας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Θεραπεια βαρροα και τρυγος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεραπεια βαρροα και τρυγος   Θεραπεια βαρροα και τρυγος Icon_minitimeΚυρ Οκτ 05, 2014 9:47 pm

Ναι δεν χρησιμοποιουμε χημικα θεραπευτικα μεσα πριν απο καποια ανθοφορια-τρυγο. Ψιλο-απαγορευεται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pointerst
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
pointerst


Αριθμός μηνυμάτων : 692

Θεραπεια βαρροα και τρυγος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεραπεια βαρροα και τρυγος   Θεραπεια βαρροα και τρυγος Icon_minitimeΚυρ Οκτ 05, 2014 11:36 pm

οποιαδήποτε θεραπεία καλό είναι να γίνεται 2-3 μήνες πριν από τον τρύγο ή αμέσως μετά.Αν κάνεις θεραπεία δεν τρυγάς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
conina
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
conina


Αριθμός μηνυμάτων : 36

Θεραπεια βαρροα και τρυγος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεραπεια βαρροα και τρυγος   Θεραπεια βαρροα και τρυγος Icon_minitimeΔευ Οκτ 06, 2014 7:59 am

ΚΑΛΗΜΈΡΑ. Η ΕΡΏΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΊΝΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΤΡΥΓΏ ΤΑ ΜΕΛΊΣΣΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΚΆΝΩ ΘΕΡΑΠΕΊΑ ΑΛΛΆ ΕΊΝΑΙ ΣΤΟ ΊΔΙΟ ΧΏΡΟ ΜΕ ΑΥΤΌ
ΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

Θεραπεια βαρροα και τρυγος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεραπεια βαρροα και τρυγος   Θεραπεια βαρροα και τρυγος Icon_minitimeΔευ Οκτ 06, 2014 8:08 am

Καλημέρα..μπορείς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Θεραπεια βαρροα και τρυγος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεραπεια βαρροα και τρυγος   Θεραπεια βαρροα και τρυγος Icon_minitimeΔευ Οκτ 06, 2014 8:21 am

Καλημερα εννοειτε Basketball
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
conina
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
conina


Αριθμός μηνυμάτων : 36

Θεραπεια βαρροα και τρυγος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεραπεια βαρροα και τρυγος   Θεραπεια βαρροα και τρυγος Icon_minitimeΔευ Οκτ 06, 2014 2:36 pm

Ευχαριστώ !!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κώστας μελισσοκόμος
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 5

Θεραπεια βαρροα και τρυγος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεραπεια βαρροα και τρυγος   Θεραπεια βαρροα και τρυγος Icon_minitimeΔευ Οκτ 06, 2014 4:06 pm

Άρα λοιπόν κακώς έκανα θεραπεία στη μέση της σουσούρας, καλύτερα να έκανα μετά την ανθοφορία που θα είχε και πιο λίγο γόνο σωστά; αυτό που με άγχωσε είναι οτι είδα μια ψύρα να περπατάει σε μια κυψέλη και βιάστηκα να πάρω αποφάσεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Θεραπεια βαρροα και τρυγος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» σουσούρα και θεραπεία?
» ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΑΧΝΗ!!
» θεραπεία με probee41
» Θεραπεια της Ασκοσφαίρωση ή κιμωλίαση
» Τρυγος ανθομελου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Μελισσοκομικοί Χειρισμοί-
Μετάβαση σε: