Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Γινετε αυτο?

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
conina
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
conina


Αριθμός μηνυμάτων : 36

Γινετε αυτο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γινετε αυτο?   Γινετε αυτο? Icon_minitimeΤρι Ιουλ 22, 2014 10:13 pm

Καλησπερα σε ολους!!Εχω μεταφερει 5 μελισακια στον ευκαλυπτο!Κατα την μεταφορα στο ενα μελισσι σκορπισανε τα πλαισια .... και μετα απο επιθεωρηση ανακαλυψα οτι κοψανε την μανα.Εχω τωρα ενα αλλο μελισσι το οποιο βαζει μελια και εχει περιορισει πολυ τον γονο απο χωρο.Δηλαδη ειναι 5 πλαισια μελι (το περισσοτερο ασφραγιστο) 2-3 γονοι και τα υπολοιπα 2 μελο-γυρη.
Ρωταω τωρα εγω............το ορφανο που ειναι 6-7 πλαισια τα οποια τα εχουν ψιλοφαει και ειναι κενα κελια να το κανω εμβρυοθαλαμο και να κατεβασω την μανα και να βαλω απο πανω τα μελια απο το αλλο και να του βαλω ενα βασιλικο διαφραγμα μπας και μαζεψουν-σφραγισουν κανα μελακι?
θεωρω οτι θα βρει ετσι χωρο και η μανα να γεναει...
 he he he he he he
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

Γινετε αυτο? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γινετε αυτο?   Γινετε αυτο? Icon_minitimeΤρι Ιουλ 22, 2014 10:25 pm

Δεν νομιζω οτι θα καταφερεις κατι.Ειναι πολυ μικρο το μελισσι για να σου μαζεψει κιολας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γινετε αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» παραφυαδα απο διαφορετικα μελισσια
» τι να ειναι αυτο?
» Ελατο 2013
» για δείτε αυτό!!!
» τι είναι αυτό?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Μελισσοκομικοί Χειρισμοί-
Μετάβαση σε: