Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα

Πήγαινε κάτω 
+4
parosbees
captain
MILIBEE
melinioxori
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
melinioxori
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 102

οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα   οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Icon_minitimeΔευ Μαρ 01, 2010 8:45 pm

Θυμάστε πριν καιρό που χαρην γουστου σας ελεγα οτι θα πάω στο νησί και μετά απο τόσο καιρό που λειπω δεν ξέρω τι θα βρώ;
Λοιπόν βρήκα μείων 8 κυψέλες απο το ένα μελισσοκομείο.
το κακό δεν ηταν μόνο αυτό έχει και συνέχεια αλλα δεν μπορώ να σας πω ακόμα για το δέυτερο κακό.
Για το πρωτο περίμενα μπας και εντοπίσω πουθενά τίποτα,  μα μάταια.
αρ.μελ.βιβλιαριου EL 904/282 αν και αποκλειω να φύγανε εκτός νησιού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα   οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Icon_minitimeΔευ Μαρ 01, 2010 8:58 pm

Aντωνη ελπιζω να βρεις ακρη και αυτος που απλωσε το κουλο του ,να παρει οτι του αξιζει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα   οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Icon_minitimeΤρι Μαρ 02, 2010 1:09 am

εχει γεινει μαστιγα.τι να σου πω,λυπαμαι,μακαρι να βρεις ακρη,και να σου πω κατι
αν τον βρεις μην παρεις αστυνομια (θα την βγαλει καθαρη) παρα πηγαινε καντον τουλουμι στο ξυλο :twisted: :twisted:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
parosbees
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 262

οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα   οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Icon_minitimeΤρι Μαρ 02, 2010 6:08 am

Αντώνη στο νησί και κλοπή;Φοβερό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lingistis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
lingistis


Αριθμός μηνυμάτων : 957

οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα   οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Icon_minitimeΤρι Μαρ 02, 2010 9:00 am

Αντώνη βάλε και καμιά φώτο από τις κυψέλες σου... δεν ξέρεις καμιά φορά Wink


αρ.μελ.βιβλιαριου el 904 282 ... σωστά το έγραψες????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
christosp
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 7

οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα   οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Icon_minitimeΤρι Μαρ 02, 2010 9:40 am

Να κάνω μια ερώτηση σχετική με το θέμα .

Αν κάποιος απλά θέλει να κάνει το χόμπι του σαν εμένα να έχει δηλαδή 2-3 μελίσσια μπορεί να έχει τέτοιες κυψέλες
http://cgi.ebay.com/Natural-Bee-Keeping-in-a-Top-Bar-Hive-Plans-Video-DVD_W0QQitemZ320493601483QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item4a9ee842cb

Φαντάζομαι ότι αυτές δεν κλέβονται γιατί δεν έχουν εμπορικό ενδιαφέρον . Φυσικά έχουν τα μειωνεκτήματα τους αλλά σαν χομπίστα και όχι σαν παραγωγό δεν με απασχολούν και πολύ . Στο χόμπι η δυσκολία έχει την γλύκα

Δεν ξέρω αν το κανιβαλίζω το θέμα scratch αν το έχω βάλει σε λάθος ενότητα συγνώμη προκαταβολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melissaris
Μέλος
Μέλος
melissaris


Αριθμός μηνυμάτων : 147

οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα   οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Icon_minitimeΤρι Μαρ 02, 2010 9:45 am

parosbees έγραψε:
Αντώνη στο νησί και κλοπή;Φοβερό
Δυστυχώς γίνονται και στα νησιά. Πριν 2 χρόνια είχαμε κρούσματα και στη Ζάκυνθο.

Αντώνη τη συμπαράστασή μας. Μπορείς με συνοδεία από το σύλλογο/συναιτερισμό του νησιού να κάνεις ελέγχους σε όλα τα μελισσοκομία του νησιού ή σε αυτά που θεωρείς απαραίτητο. Αν είχες πυροσφραγίσει και τα πλαίσια, κάτι μπορεί να πετύχεις. Αν είναι μόνο οι κυψέλες, άστο, έχουν αλλάξει χρώμα και κωδικό....

Με την ευκαιρία, να πω και μια τεχνική που εφαρμόζουμε με ένα συνάδελφο μετά τις κλοπές που προανέφερα, πυροσφράγισμα και σε δεύτερο, κρυφό σημείο (π.χ. πόδια κυψέλης) και χτύπημα αριθμού ή συμβόλου σε κάθε πλαίσιο (είναι πιο γρήγορο από το πυροσφράγισμα και πιο ανεξήτηλο).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melinioxori
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 102

οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα   οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Icon_minitimeΤρι Μαρ 02, 2010 6:23 pm

lingistis EL 904/282.
Δυστηχώς υπαρχουν και στα νησια οι κλοπές και οχι μονο. υπαρχουν και κατι ζωα με δυο ποδια που εχουν και κακη νοοτροπια και ζηλευουν και μοχθουν το δικο σου κοπο και οταν θολονουν απο την ζηλεια κανουν πραγματα αδιανοητα. ειλικρινα δεν θα ειχα κανενα προβλημα αν καποιος μου ζητουσε μελισσια να του τα χαριζα κιολας. οι φετινες απωλειες δυστηχως δεν ανπληρωνονται σε μια σεζόν και αυτο εχει σχεση με τον δευτερο λογο που οπως προειπα δεν μπορω ακομα να σας πω αλλα σε λιγες μερες θα ειμαι σε θεση να τα πω με λεπτομερειες.
εδω ειναι μερικες φωτο www.meli-nioxori.gr/portal/e107_plugins/sgallery/gallery.php?view.4.1.1
τωρα ειμαι αθηνα μολις γυρισω θα βαλω αλλες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroseva
Μέλος
Μέλος
spyroseva


Αριθμός μηνυμάτων : 238

οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα   οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα Icon_minitimeΤρι Μαρ 02, 2010 6:45 pm

Melinioxori
κουραγιο τιποτα αλλο . . .

Υ.Γ.πισω εχει η αχλαδα την ουρα.οπως λεει και ο καπτεν,πρωτα δωστον ενα γερο ντουμανι και μετα στην αστυνομια . . .αλλα δεν θα γνωριζεται αμα φουσκωσει Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
οι πρώτες μου χαμένες EL 904-282 Κύθηρα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΠΡΩΤΕΣ ΦΩΤΟ ΜΟΥ
» Οι πρώτες TBH... βέβαια ελληνικές!
» Οι πρώτες μου "σοβαρές" κυψέλες...
» Σκέφτομαι να αγοράσω τις πρώτες μου κυψέλες... προτάσεις για μελισσοκομικά βιβλία

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Ειδικά θέματα :: Κάτω οι κλέφτες!!!-
Μετάβαση σε: