Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Καλησπέρα από την Εύβοια

Πήγαινε κάτω 
+2
melicostas
NikosF
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
NikosF
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

Καλησπέρα από την Εύβοια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Καλησπέρα από την Εύβοια   Καλησπέρα από την Εύβοια Icon_minitimeΤετ Δεκ 11, 2013 11:59 am

Καλησπέρα σε όλους σας,
Νίκος ονομάζομαι , μένω στην Κύμη της Εύβοιας και από τον Αύγουστο είμαι κάτοχος μελισσοσμηνών , έπειτα από κόλημα που απέκτησα μετά από την επίσκεψη σε ένα μελισσοκομείο. Αφού παράτησα την αστική ζωή της πρωτεύουσας αποφάσισα να ζήσω στην επαρχία. Μπήκα στον μαγικό κόσμο της μέλισσας, διάβασα και πήρα κάποιες παραφυάδες.

Διανύω τον πρώτο χειμώνα με τα μελισσάκια μου, φοβάμαι τα λάθη που μπορεί να κάνω, ευτυχώς που υπάρχει και αυτό το φόρουμ και οι παλαιότεροι στην τέχνη δίνουν τις γνώσεις τους σε εμάς τους νεότερους. Δεν στέκομαι όμως μόνο εδώ, προγραμμάτισα κάποια σεμινάρια στην Αθήνα και αυτό που έχω καταλάβει ότι μονάχα με την τριβή και τη συνεχή επιμόρφωση θα μπορεί κάποιος να πετύχει.

Το να παράγω μέλι μου φαντάζει όνειρο μαρκινό, τόσο μακρινό όσο οι ατελείωτες μέρες του χειμώνα, ελπίζω να αξιωθώ να "μελώσω", και τότε η ανταμοιβή θα είναι μεγάλη, ψυχική ανάταση και ευτυχία.

Εύχομαι σε όλους σας καλά μέλια, με υγεία , να είμαστε εδώ και να τα λέμε.

Ν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melicostas
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 98

Καλησπέρα από την Εύβοια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα από την Εύβοια   Καλησπέρα από την Εύβοια Icon_minitimeΤετ Δεκ 11, 2013 8:29 pm

kκαλησπερα και καλη αρχη σου ευχομαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neleot
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 25

Καλησπέρα από την Εύβοια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα από την Εύβοια   Καλησπέρα από την Εύβοια Icon_minitimeΤετ Δεκ 11, 2013 9:40 pm

Καλησπέρα πατριώτη......!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
helias
Μέλος
Μέλος
helias


Αριθμός μηνυμάτων : 214

Καλησπέρα από την Εύβοια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα από την Εύβοια   Καλησπέρα από την Εύβοια Icon_minitimeΠεμ Δεκ 12, 2013 1:09 pm

Καλησπέρα και από εμένα.
Όπως βλέπεις δεν είσαι μόνος.
Με χαρά να σε βοηθήσω όπως μπορώ, μιας και τα μελισσάκια μου εγώ τα έχω στο Κουρούνι ανάμεσα στις Κονίστρες και τον Οξύλιθο!!!
Πολύ καλά έκανες με τα σεμινάρια ( πιστεύω εννοείς στο ΙΓΕ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikesideris
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 87

Καλησπέρα από την Εύβοια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα από την Εύβοια   Καλησπέρα από την Εύβοια Icon_minitimeΠεμ Δεκ 12, 2013 1:15 pm

Καλό ξεχειμόνιασμα γείτονα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neleot
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 25

Καλησπέρα από την Εύβοια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα από την Εύβοια   Καλησπέρα από την Εύβοια Icon_minitimeΠεμ Δεκ 12, 2013 8:30 pm

Τελικά είμαστε πολλοί από εκεί , ίσως θα ήταν δόκιμο να τα λέγαμε από κοντά κάποια στιγμή....!!!! Μονόδρυ είναι η βάση μου....!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikosF
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

Καλησπέρα από την Εύβοια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα από την Εύβοια   Καλησπέρα από την Εύβοια Icon_minitimeΠαρ Δεκ 13, 2013 10:54 am

Ευχαριστώ για την θερμή υποδοχή. Όποτε θέλετε να τα πούμε από κοντά με μεγάλη χαρά για πολλές μελισσοσυζητήσεις!! Ας αρχίσουμε τα pm's!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

Καλησπέρα από την Εύβοια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα από την Εύβοια   Καλησπέρα από την Εύβοια Icon_minitimeΠαρ Δεκ 13, 2013 11:53 am

Καλώς ήρθες Νίκο, είχα φέρει τον Οκτώβριο τα μελισσακια μου στην Τσαπουρνια. Πολύ ωραία η Εύβοια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikesideris
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 87

Καλησπέρα από την Εύβοια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα από την Εύβοια   Καλησπέρα από την Εύβοια Icon_minitimeΠαρ Δεκ 13, 2013 12:43 pm

Γιατί όχι ! .Εγω Σέτα πάω συχνά αλλα δεν ξέρω αν έχει δρόμο για το χωριό σου neleot
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neleot
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 25

Καλησπέρα από την Εύβοια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα από την Εύβοια   Καλησπέρα από την Εύβοια Icon_minitimeΠαρ Δεκ 13, 2013 5:26 pm

mikesideris έχει δρόμο....πάω πολύ συχνά στη Σέττα....κατεβαίνεις Μακρυχώρι , μετά Μανίκια , κατέβηκες στη Βρύση και έφτασες Μονόδρυ......!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikosF
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

Καλησπέρα από την Εύβοια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα από την Εύβοια   Καλησπέρα από την Εύβοια Icon_minitimeΣαβ Δεκ 14, 2013 6:15 pm

Ωραία!
Χειμερινή παρέα σε ένα κουτούκι με τσιπουρομεζέδες και μελισσοσυζητήσεις καλό ακούγεται!! Τί λέτε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikesideris
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 87

Καλησπέρα από την Εύβοια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλησπέρα από την Εύβοια   Καλησπέρα από την Εύβοια Icon_minitimeΤρι Δεκ 17, 2013 1:49 pm

Μια χαρά ακούγεται εγώ είμαι μέσα!. Φίλε neleot όχι δεν κατέβηκα, μέχρι Σέτα πάω (έχει καναδύο καλές ταβερνούλες) αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα το τολμήσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Καλησπέρα από την Εύβοια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Απο Εύβοια
» Καλησπέρα
» Καλησπέρα!!!
» Καλησπέρα
» καλησπερα σας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: