Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Η "βάφτιση"

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
rataplan
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

Η "βάφτιση" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η "βάφτιση"   Η "βάφτιση" Icon_minitimeΤετ Δεκ 04, 2013 7:55 pm

Καλησπέρα,
Είμαι νέος στην μελισσοκομία (από τον φετινό Ιούλιο), με μόλις 1 μελίσσι και με αρκετό διάβασμα από την στιγμή που το απέκτησα (σε βιβλία και στο διαδίκτυο). Αφορμή λοιπόν για το θέμα είναι κάτι που βρήκα περιδιαβαίνοντας στο διαδίκτυο και συγκεκριμένα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]  .
Έβαλα σαν τίτλο τον παραπάνω και το έβαλα στο "άλλα κόλπα" γιατί θα μπορούσαμε να πούμε πως είναι μία "μελισσοκομική τεχνική", αν και θα μπορούσε κάλλιστα να μπει στην ενότητα "ασθένειες, εχθροί και άλλα κακά".
Πίστευα (και πιστεύω) πως ειδικά στην παρούσα φάση που είναι η χώρα μας θα της έκαναν καλό οι εξαγωγές (πάσης φύσεως), αλλά μιας και μιλάω σε ένα φόρουμ μελισσοκόμων, οι εξαγωγές προϊόντων που αφορούν την μελισσοκομία.
Στο μπλογκ μιλάει για εισαγωγές - εξαγωγές αλλά από τα λίγα που έχω διαβάσει και έχω ακούσει το τελευταίο διάστημα, από την Βουλγαρία εισαγωγές μελισσοκομικών προϊόντων έχουμε και προϊόντων που δεν τα παράγει η Βουλγαρία.
Τώρα αν χρησιμοποιούν την Βουλγαρία για να κάνουν τις εξαγωγές των προϊόντων (μιας και όπως λένε έχουν και φθηνή φορολόγηση) προς άλλες χώρες (και όχι εξαγωγή από την Βουλγαρία προς την Ελλάδα) τότε τους βγάζω το καπέλο αλλιώς να μας ζήσει το όνομα από την βάφτιση.
Τα παραπάνω χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν μιας και δεν γνωρίζω κάποιον προσωπικά. Απλά δεν άντεχα να μην τα σχολιάσω.
Ευχαριστώ.
(αν πιστεύετε πως δεν έχω γράψει στο κατάλληλο σημείο συγνώμη εκ των προτέρων).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η "βάφτιση"
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Τα άλλα κόλπα-
Μετάβαση σε: