Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Γονιμοποιηση βασιλισσας

Πήγαινε κάτω 
+2
KENTRI
mikesideris
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mikesideris
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 87

Γονιμοποιηση βασιλισσας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γονιμοποιηση βασιλισσας   Γονιμοποιηση βασιλισσας Icon_minitimeΠεμ Οκτ 10, 2013 1:49 pm

Μήπως ξέρει κάποιος μέχρι πια εποχή μπορεί να γονιμοποιηθεί η βασίλισσαqueen  (Αττική) Υπολογίζω ότι η εκκόλαψη θα γίνει 26 Οκτώβρη + 5-6 μέρες για γονιμοποίηση πιάσαμε Νοέμβρη τι λέτε Θα μπορέσουν (2) ή θα μου μείνουν στο ράφι.bounce 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KENTRI
Μέλος
Μέλος
KENTRI


Αριθμός μηνυμάτων : 291

Γονιμοποιηση βασιλισσας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γονιμοποιηση βασιλισσας   Γονιμοποιηση βασιλισσας Icon_minitimeΠεμ Οκτ 10, 2013 3:06 pm

Κηφήνες εχω να δω κανα δίμηνο στα μελίσσια ουτε εναν δεν εχω δει, επίσης ουτε κυφηνοκελια υπαρχουν, αν σκεφτεις οτι οι κηφηνες ζουν δυο μηνες.
Απο Αυγουστο και μετα δεν εχω δει κηφήνα ουτε κηφηνοκελι , αρα δυσκολα θα ελεγα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kosmas
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
kosmas


Αριθμός μηνυμάτων : 378

Γονιμοποιηση βασιλισσας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γονιμοποιηση βασιλισσας   Γονιμοποιηση βασιλισσας Icon_minitimeΠεμ Οκτ 10, 2013 6:32 pm

Εγω αν μιλαμε για τοσο μετα θα το συννενωνα ή θα του εβαζα μια μανουλα, τωρα αν μεινει χωρις μανα για ενα μηνα δε θα τη βγαλει το χειμωνα ακομα και αν γονιμοποιηθει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokey
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 188

Γονιμοποιηση βασιλισσας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γονιμοποιηση βασιλισσας   Γονιμοποιηση βασιλισσας Icon_minitimeΠαρ Οκτ 11, 2013 12:16 pm

αν ο καιρός είναι καλός και οι θερμοκρασίες εκείνη την περίοδο κοντά στους 20 που πιστεύω θα είναι θα βρεθούν κυφήνες .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

Γονιμοποιηση βασιλισσας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γονιμοποιηση βασιλισσας   Γονιμοποιηση βασιλισσας Icon_minitimeΠαρ Οκτ 11, 2013 11:30 pm

δύσκολα θα έλεγα κεγώ.. φίλε mikesideris
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
κολεγκας
Μέλος
Μέλος
κολεγκας


Αριθμός μηνυμάτων : 246

Γονιμοποιηση βασιλισσας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γονιμοποιηση βασιλισσας   Γονιμοποιηση βασιλισσας Icon_minitimeΣαβ Οκτ 12, 2013 8:44 am

θα συμφωνησω με το jokey ο καιρος κανει κουμαντο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KENTRI
Μέλος
Μέλος
KENTRI


Αριθμός μηνυμάτων : 291

Γονιμοποιηση βασιλισσας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γονιμοποιηση βασιλισσας   Γονιμοποιηση βασιλισσας Icon_minitimeΣαβ Οκτ 12, 2013 12:23 pm

Τα νεα απο την προγνωση του καιρου για 26 Οκτοβριου και μετα ειναι οτι η θερμοκρασια θα κινειται σε χαμηλοτερα για την εποχη επιπεδα, εκτος απο ενα διημερο. Και μετα απο μια εβδομαδα λιγοστευουν πλεον οι ελπιδες.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Αλλα δεν εχεις τιποτα να χασεις , αν κατι δεν παει καλα, βρισκεις μια μερα με καλο καιρο και κανεις συνενοση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikesideris
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 87

Γονιμοποιηση βασιλισσας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γονιμοποιηση βασιλισσας   Γονιμοποιηση βασιλισσας Icon_minitimeΔευ Οκτ 14, 2013 9:33 am

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας . Κυφίνες ούτε και εγώ έβλεπα αλλά μία που είχα αγονημοποίτητη γονιμοποιηθικε τέλος Σεπτέμβρη τώρα σε ένα πλαίσιο 'έχω καμία 20αρια κυφινοκελία αλλά αφου βγούν θέλουν και 10 μέρες να ωριμάσουν θα το ρισκάρω . Βασικά δεν θέλω να κόψω παραφυάδα αλλά να αντικαταστήσω την βασίλισσα σε ένα άλλο μελίσσι οπότε ούτως η άλως θα το συνενώσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γονιμοποιηση βασιλισσας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Γονιμοποιηση βασιλισσας.
» Γονιμοποιηση βασιλισσας
» Φυσικη γονιμοποιηση βασιλισσας στον αερα (ΒΙΝΤΕΟ)
» Φθινοπωρινη γονιμοποιηση?
» ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΩΑΡΙΟΥ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Βασίλισσες, Βασιλοτροφία & Παραφυάδες-
Μετάβαση σε: