Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΑΝΤΗΣ
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 1

ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ   ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ Icon_minitimeΚυρ Απρ 07, 2013 8:17 pm

Έχω βρεί ένα μελίσση σε κουφάλα ελιάς. Με ποιό τρόπο μπορώ να το πάρω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μιχάλης
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Μιχάλης


Αριθμός μηνυμάτων : 40

ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ   ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ Icon_minitimeΔευ Απρ 08, 2013 2:07 pm

θα βαλεις πλαισιο χτισμένο κατα προτίμηση . θα το βαλεις οσο πιο κοντα γινεται στην τρυπα ωστε να πατησουνε επανω και να τις παρεις . κατω απο το δεντρο εχε την κυψελη που θα το βαλεις και μολις τις μεταφέρεις ολες στη κυψελη βαλε κι αλλο πλαισιο και κανενα γονο αμα εχεις . αυτο νομιζω εγω . ειμαι νεος πιστευω θα με διορθώσουν .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sotto
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 77

ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ   ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ Icon_minitimeΤρι Απρ 09, 2013 12:01 am


Δες εδωhttps://www.youtube.com/watch?v=MVvr5OG_bj8&feature=player_embedded#!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΝΑΡΗΣ
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ΚΑΝΑΡΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 450

ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ   ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ Icon_minitimeΤρι Απρ 09, 2013 9:30 am

Δες και αυτό
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melissaris
Μέλος
Μέλος
melissaris


Αριθμός μηνυμάτων : 147

ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ   ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2013 4:46 pm

Την τεχνική: ρυθμικό χτύπημα + καπνός την έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές και πιάνει χωρίς να κόψεις το δέντρο, ειδικά αν βρεις ή κάνεις δεύτερη τρύπα για να βάζεις τον καπνό και άλλη να βγαίνουν οι μέλισσες και να μπαίνουν στην κυψέλη πουθα έχεις βάλει κολητά.
Καλή επιτυχία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΜΕΛΙΣΣΗ ΣΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΔΕΝΤΡΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μελίσσι σε κουφάλα δέντρου
» Σμήνος σε κουφάλα ελιάς
» Αφαίρεση μελισσιού από κορμό δέντρου
» Μεταφορά μελισσιού από σάπιο κομένο κορμό δέντρου σε κυψέλη

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: