Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 καταλοιπα φαρμακων

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ouranis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 325

καταλοιπα φαρμακων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: καταλοιπα φαρμακων   καταλοιπα φαρμακων Icon_minitimeΠεμ Απρ 04, 2013 10:54 pm

δεν εχω καταλαβει ενα πραγμα και θα ηθελα απο οσους γνωριζουν σιγουρα να μου απαντησουν ,διαβαζα την ομιλια του θρασυβουλου στην κρητη νομιζω ,περι φαρμακων και τα καταλοιπα που αφηνουν αυτα στο μελι και εχω μερικες αποριες .λεει οτι πχ το ταδε φαρμακο αν αφησει μεταβολητες η καταλοιπα στο μελι σε 28 ημερες διασπονται .αυτο τι σημαινει ρε παιδια? δηλαδη αν το εφαρμοσεις στο μελισσι και το τρυγησεις και αφησεις το μελι 30 ημερες θα ειναι καθαρο?δεν νομιζω να ειναι ετσι απλα τα πραγματα και αν τα γραφει ετσι η μελισσοκομικη επιθεωρηση σπρωχνει κοσμο σε λαθος δρομο .ας μου εξηγηση καποιος απο τους πολυ παλιους τι εννοουν με αυτο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ouranis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 325

καταλοιπα φαρμακων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καταλοιπα φαρμακων   καταλοιπα φαρμακων Icon_minitimeΚυρ Απρ 07, 2013 7:45 pm

μαλλον δεν εχω θεσει σωστα την ερωτηση .παμε απο την αρχη . λεει ο θρασυβουλος οταν μιλαει για τα φαρμακα οτι το τακ τικ δεν αφηνει υπολειματα στο μελι κ αν αφησει μεταβολητες διασπωνται σε 28 ημερες .αυτο τι σημαινει? αν καποιος κανει θεραπεια ενω εχει μελια μεσα και περιμενει για να τρυγησει 28 ημερες το μελι του θα ειναι χωρις καταλοιπα? μου φαινετε περιεργο και δεν μπορω να το καταλαβω θα ηθελα διευκρυνησεις απο καποιον που ξερει καλυτερα τι εννοει με αυτο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
καταλοιπα φαρμακων
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΜΗΤΡΩΟ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
» ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΑ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
» Περι φαρμακων ο λογος

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Ασθένειες, εχθροί και άλλα κακά-
Μετάβαση σε: