Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Αυτοπαρουσίαση

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cobolt
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
cobolt


Αριθμός μηνυμάτων : 17

Αυτοπαρουσίαση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αυτοπαρουσίαση   Αυτοπαρουσίαση Icon_minitimeΔευ Μαρ 25, 2013 7:03 pm

Γεια σας και από μένα.
Το όνομα μου είναι Άγγελος, 36 και είμαι από τη Δράμα. Δεν είμαι μελισσοκόμος, είμαι εδώ και ένα χρόνο άνεργος με κάνα μεροκαματάκι από δω και απο κει, όποτε κάτσει. Έχω διαβάσει κάποια μελισσοκομικά βιβλία αλλά στην πράξη δεν έχω καμιά εμπειρία, πέρα από 4-5 επισκέψεις σε μελισσοκομεία φίλων. Εκεί δέχτηκα και τα πρώτα κεντρίσματα από τα μελισσάκια χωρίς να πάθω κάτι σοβαρό πέρα από πρήξιμο στο σημείο που με τσίμπησαν το οποίο περνούσε μετά απο 2 μέρες.
Τις επόμενες μέρες, θα αγοράσω τις πρώτες μου κυψέλες (3), και όταν έρθει ο καιρός θα αγοράσω και ισάριθμες παραφυάδες (3-5 πλαισίων λέω). Εύχομαι να καταφέρω να τα αναπτύξω δυνατά και υγιή, και του χρόνου να τα πολλαπλασιάσω.
Διαβάζω εδώ και κάποιες μέρες το φόρουμ, εμπλουτίζοντας και από εδώ τις θεωρητικές μου γνώσεις και ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσω να ανταποδώσω και να βοηθήσω και γω με τη σειρά μου επίδοξους μελισσοκόμους.
Η απόφαση να ασχοληθώ με τα μελισσάκια δεν ήταν "κεραυνοβόλα". Σκοπός μου είναι κάποια στιγμή να μπορέσω να κερδίσω και κάποια χρήματα απο την ενασχόληση μου, γιατί δουλειές δεν υπάρχουν και τα πράγματα δυσκολεύουν μέρα με τη μέρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Αυτοπαρουσίαση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αυτοπαρουσίαση   Αυτοπαρουσίαση Icon_minitimeΔευ Μαρ 25, 2013 7:25 pm

Καλωσόρισες Cobolt, καλά μέλια, καλή αρχή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Αυτοπαρουσίαση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αυτοπαρουσίαση   Αυτοπαρουσίαση Icon_minitimeΔευ Μαρ 25, 2013 8:14 pm

Καλως ηρθες στην μελισσοπαρεα και καλη αρχη!!!!!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sourlis1
Μέλος
Μέλος
sourlis1


Αριθμός μηνυμάτων : 93

Αυτοπαρουσίαση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αυτοπαρουσίαση   Αυτοπαρουσίαση Icon_minitimeΔευ Μαρ 25, 2013 8:17 pm

kalos irthes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanasis
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 137

Αυτοπαρουσίαση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αυτοπαρουσίαση   Αυτοπαρουσίαση Icon_minitimeΤρι Μαρ 26, 2013 11:59 am

Καλως ηρθες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αυτοπαρουσίαση
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: