Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα

Πήγαινε κάτω 
+7
ΚΑΝΑΡΗΣ
Αγγελής60
Melissologia
dimi69
Maikpigasos
yiorgos
karnet
11 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
karnet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 342

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΤρι Ιαν 15, 2013 7:31 pm

Καλησπέρα σε όλους,
Μετά από κάποια σκέψη και προσπάθεια ξεκίνησα μια ιστοσελίδα - blog ( www.melikonitsas.gr ) με μελισσοκομικό ενδιαφέρον. Το ζητούμενο δεν είναι να γράφω αυτά που έχουν ήδη γραφεί χιλιάδες φορές αλλά, κυρίως να μοιραστώ κάποιες κατασκευές, βίντεο, φωτογραφίες και δοκιμές που έχω κάνει και να καταγράφω κάποιες ιδιαίτερες πληροφορίες για την περιοχή, όπως ανθοφορίες κτλ.
Τέλος, κάποιες φορές από συζητήσεις με φίλους μελισσοκόμους έχω καταλάβει ότι αδυναμία να διαβάσουν Αγγλικά κείμενα, τους κόβει τα φτερά στην αναζήτηση απαντήσεων στο internet. Η μετάφραση κάποιων άρθρων λοιπόν μπορεί να βοηθήσει και θα αποτελεί μέρος της ιστοσελίδας.
Οποιοδήποτε μέλος του φορουμ είναι ευπρόσδεκτο να σχολιάζει στην σελίδα.
Η σελίδα έχει λίγο περιεχόμενο αλλά άρθρα όπως "διακοσμητικά κεριά" , "Προστασία με GPS" , "Συλλογή πρόπολης" , κτλ. έρχονται.
Με εκτίμηση Θωμάς.

* Όποιο μέλος έχει σελίδα η blog και ενδιαφέρεται για ανταλλαγή συνδέσμων , ευχαρίστως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yiorgos
Μέλος
Μέλος
yiorgos


Αριθμός μηνυμάτων : 204

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΤρι Ιαν 15, 2013 10:03 pm

καλη αρχη λοιπον
sostos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΤρι Ιαν 15, 2013 10:32 pm

Καλή αρχή φίλε..και καλή δύναμη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimi69
Μέλος
Μέλος
dimi69


Αριθμός μηνυμάτων : 100

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΤρι Ιαν 15, 2013 10:43 pm

Ωραίο Θωμά,μπράβο! sostos Καλή συνέχεια. fatsoulas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Melissologia
Διαχείριση
Melissologia


Αριθμός μηνυμάτων : 682

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΤετ Ιαν 16, 2013 2:53 am

Μπράβο sostos

Καλή συνέχεια και καλές αναρτήσεις!!!

melissoula
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αγγελής60
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Αγγελής60


Αριθμός μηνυμάτων : 574

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΤετ Ιαν 16, 2013 9:26 am

Καλημέρα φίλε karnet και εύχομαι αυτή σου η προσπάθεια να στεφθεί με επιτυχία. Όσον αφορά τα μεταφρασμένα Αγγλικά κείμενα θα προσφέρουν μεγάλη βοήθεια γιατί υπάρχουν πάρα πολλά μελισσολογικά ερευνητικά κέντρα που έχουν θαυμάσιες και σημερινές έρευνες δημοσιοποιημένες . Δεν υποτιμώ τα δικά μας ερευνητικά κέντρα που είναι θαυμάσια και παράγουν και αξιόλογο έργο, αλλά κάτι οι περιορισμένοι πόροι που έχουν στη σημερινή συγκυρία , κάτι το μέγεθος των χωρών που ανταγωνίζονται πχ Αμερική ή Γαλλία κάνει αυτές τις χώρες να έχουν περισσότερα πλεονεκτήματα και αποτελέσματα αφού έχουν και περισσότερους πόρους για έρευνα . Επίσης θα ήθελα να πω ότι επειδή και εγώ γνωρίζω Αγγλικά και μπορώ να κάνω μια αξιόπιστη μετάφραση , αν ποτέ χρειαστείς μπορείς να ζητήσεις την βοήθεια μου . Και δεν θέλω λεφτά για αυτή μου τη δουλειά . 10 μελισσάκια αν μου χαρίσεις θα είμαι μια χαρά. king king flower flower htipieme htipieme oraia oraia sokaristiko sokaristiko zitao pola zitao pola zitao pola zitao pola
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΝΑΡΗΣ
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ΚΑΝΑΡΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 450

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΤετ Ιαν 16, 2013 12:21 pm

Καλοτάξιδο το μπλογκ σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spithoyras
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
spithoyras


Αριθμός μηνυμάτων : 565

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΤετ Ιαν 16, 2013 7:37 pm

Μπραβο φιλε karnet συμπαθεστατο το blog σου με ωραια video.Μπηκα απο περιεργεια να δω τι γινεται και κολλησα.Καλη συνεχεια φιλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
karnet
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 342

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΠαρ Ιαν 18, 2013 12:03 pm

Καλημέρα σε όλους,
Καταρχήν ευχαριστώ όλους όσους κάνατε τον κόπο και είδατε την σελίδα, για τα καλά σας λόγια.
Θα ήθελα να θίξω ένα θέμα έτσι ώστε να μην θεωρηθεί ότι γίνεται προσπάθεια εκμετάλλευσης του φόρουμ για προβολή προσωπική ( όχι δική μου , όλων όσων καμια φορά γράφουν ).

Οι διαχειριστές πρώτιστα αλλά και οι χρήστες θα ήθελα να πούνε την άποψή τους.

Ένα θέμα το οποίο είναι σε ένα blog - σελίδα, για παράδειγμα μια κατασκευή, ένα άρθρο με γενικό ενδιαφέρον... κτλ. Δηλαδή ζητήματα που δεν είναι ερωτήσεις για προβλήματα αλλά αναρτώνται πιο πολύ ενημερωτικά.

Ποιος είναι ο κατάλληλος τρόπος να συζητηθούν εδώ στο φόρουμ, που έτσι και αλλιώς είναι το σημείο συνάντησης της πλειοψηφίας.
Να δίνεται το λινκ της σελίδας και να λέμε π.χ - δείτε αυτή την κατασκευή να το συζητήσουμε για βελτιώσεις ?
Να αναδημοσιέυεται μέσα στο ποστ του φορουμ ολόκληρο ?

Δεν έχω άποψη, απλά ρωτάω τι θεωρείται "σωστό" σύμφωνα με την ηθική του φόρουμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Melissologia
Διαχείριση
Melissologia


Αριθμός μηνυμάτων : 682

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΠαρ Ιαν 18, 2013 2:30 pm

Τις απαντήσεις στις ερωτήσεις σου θα τις βρεις εδώ

https://melissologia.forumgreek.com/t1707-topic

Θα ήταν χαρά όλων μας να αναδημοσιεύεις επιλεκτικά θέματα προς συζήτηση εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΚυρ Ιαν 20, 2013 10:16 pm

Καλη αρχη Θωμα και καλες αναρτησεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beteranos
Μέλος
Μέλος
beteranos


Αριθμός μηνυμάτων : 194

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΚυρ Ιαν 20, 2013 11:58 pm

Μπραβο Θωμα ! ! !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sourlis1
Μέλος
Μέλος
sourlis1


Αριθμός μηνυμάτων : 93

Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα   Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα Icon_minitimeΠεμ Ιαν 24, 2013 5:26 pm

Καλή συνέχεια και καλές αναρτήσεις oraia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Νέο blog - σελίδα από Κόνιτσα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Blog - Σελίδα Facebook - You tube channel
» Μελισσοκομικα Νεα - Ολες οι καθημερινες αναρτησεις σε ενα blog
» Melissologia H.B.F. the Blog
» Το blog του granazis
» TO BLOG MOY Ο ΜΕΛΙΣΣΑΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Η βιβλιοθήκη :: Περί facebook & blog-
Μετάβαση σε: