Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Ξεγονιασαν νωρις

Πήγαινε κάτω 
+3
neos
ouranis
beteranos
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
beteranos
Μέλος
Μέλος
beteranos


Αριθμός μηνυμάτων : 194

Ξεγονιασαν νωρις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ξεγονιασαν νωρις   Ξεγονιασαν νωρις Icon_minitimeΤετ Νοε 28, 2012 9:55 pm

Ειμαι κεντρικη Ελλαδα και τα μελισσια μου ξεγονιασαν απο τα μεσα Νοεμβρη. Ειναι φυσιολογικο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ouranis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 325

Ξεγονιασαν νωρις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεγονιασαν νωρις   Ξεγονιασαν νωρις Icon_minitimeΤετ Νοε 28, 2012 10:19 pm

κεντρικα ειμαι κι εγω και μια απο τα ιδια.περασε ο κισσος νωρις η ακονιζια το ιδιο και το ρεικι λογο βροχης δεν το δουλεψαν οποτε λογικο μου φαινετε.τωρα με την κουμαρια ελπιζω να γινει τιποτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neos
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 129

Ξεγονιασαν νωρις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεγονιασαν νωρις   Ξεγονιασαν νωρις Icon_minitimeΤετ Νοε 28, 2012 11:29 pm

Σε λιγο εχουμε χειμωνα, καλυτερα που ξεγωνιασαν. Ο γονος θελει να τροφες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΝΑΡΗΣ
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ΚΑΝΑΡΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 450

Ξεγονιασαν νωρις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεγονιασαν νωρις   Ξεγονιασαν νωρις Icon_minitimeΠεμ Νοε 29, 2012 8:31 pm

Και εγώ συνάδελφοι που είμαι δίπλα στο Γοργοπόταμο, σε επιθεώρηση το προηγούμενο ΣΚ δεν είδα γόνο και μάλιστα χάρηκα μια και είναι καλή ευκαιρία για θεραπεία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
helias
Μέλος
Μέλος
helias


Αριθμός μηνυμάτων : 214

Ξεγονιασαν νωρις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεγονιασαν νωρις   Ξεγονιασαν νωρις Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01, 2012 2:33 pm

Εμένα πάλι στην Κύμη, άλλα έχουν γόνους και άλλα καθόλου. Θα περιμένω λίγες μέρες και το πρώτο 15θήμερο του Δεκέμβρη, εαν στην επιθεώρηση δε δώ γόνους, θα κάνω μια θεραπεία με Ο.Ο. fatsoulas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

Ξεγονιασαν νωρις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεγονιασαν νωρις   Ξεγονιασαν νωρις Icon_minitimeΣαβ Δεκ 01, 2012 3:11 pm

Και εγω φιλοι μου που ειμαι στο Βολο , σε επιθεωρηση που εκανα σημερα δεν ειδα γονο !! Ισως επρεπε να αρχισω απο σημερα την θεραπεια για Βαρροα , αλλα βασικα σημερα ηταν η τελευταια φορα που εβαλα θυμολη ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panagiotakis
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 125

Ξεγονιασαν νωρις Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξεγονιασαν νωρις   Ξεγονιασαν νωρις Icon_minitimeΚυρ Δεκ 09, 2012 7:01 pm

γεια σασ παιδια 1 ερωτηδη επιδει ειμαι και καινουριοσ οταν παμε για να ξεχιμωνια σουν τα μελισια μας πρεπει να κανοθμε κατι για θεραπεια και αν τι ειναι αυτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ξεγονιασαν νωρις
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: