Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Καλημέρα!

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
newbee
Μέλος
Μέλος
newbee


Αριθμός μηνυμάτων : 280

Καλημέρα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Καλημέρα!   Καλημέρα! Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 07, 2012 11:19 am

Καλημέρα και απο εμένα!

Νέος στον χώρο, εδώ και 2 μήνες περίπου άρχισα να διαβάζω απο το ίντερνετ ότι έχει να κάνει με τον κόσμο των μελισσών και έχω κολλήσει!

Δεν βάζω στόχους για πολλά μελίσσια γιατί δεν ξέρω αν θα μου αρέσει και προπάντων αν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στις δυσκολίες που έχει η μελισσοκομία

Για αρχή θα αγοράσω ενα βιβλίο (πρακτική μελισσοκομία θρασυβουλου) και στην συνέχεια αν νιώσω έτοιμος θα πάρω 2-3 μελίσσια να ξεκινήσω

Γνωστός μελισσοκόμος υπάρχει και με την πρώτη ευκαιρία θα πάω μαζί του για μια πρώτη επαφή με τις μέλισσες

Απο αλλεργία δεν είχα θέμα, συνήθως όποτε με τσιμπούσαν μέλισσες δεν έβαζα καν αμμωνία. Πρέπει να κάνω το τέστ?

* Άν υπάρχει κάποιο "καλύτερο" βιβλίο, κάποια νεότερη έκδοση με περισσότερες πληροφορίες στείλτε μου ενα pm

Χαιρετίσματα απο Πρέβεζα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Καλημέρα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημέρα!   Καλημέρα! Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 08, 2012 3:04 pm

Μια χαρα ξεκινας.! Καλη αρχη και καλως ηρθες στην παρεα μας cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skyh1gh
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 131

Καλημέρα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημέρα!   Καλημέρα! Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 08, 2012 6:03 pm

Η ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΑ ΧΩΡΙΣ ΔΑΣΚΑΛΟ ΤΟΥ Ν.Ι. ΝΙΚΟΛΑΙΔΗ εμενα με βοηθησε παρα πολλη και ειναι ενα τελειο βιβλιο για ξεκινησεις σε βαζει στο νοημα με απλα λογια και σε λογικη τιμη , το αγορασ πριν 2 μηνες απο παπασωτηριου 12,5 ευρω .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Καλημέρα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημέρα!   Καλημέρα! Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 08, 2012 6:09 pm

Συμφωνώ με τον skyhigh, Επίσης άλλο ένα καλό εικονογραφημένο είναι η ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΑ, του ΗENRI CLEMENT. Kαλή ανάγνωση και καλή αρχή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
newbee
Μέλος
Μέλος
newbee


Αριθμός μηνυμάτων : 280

Καλημέρα! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημέρα!   Καλημέρα! Icon_minitimeΤρι Ιουλ 10, 2012 6:13 pm

Σας ευχαριστώ, θα ξεκινήσω με το "Η ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΑ ΧΩΡΙΣ ΔΑΣΚΑΛΟ ΤΟΥ Ν.Ι. ΝΙΚΟΛΑΙΔΗ" και μετά βλέπουμε για το επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Καλημέρα!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» νεος
» καλημερα !
» ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ
» καλημέρα!!!!
» Καλημέρα!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: