Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 ενοικίαση μελισσιών

Πήγαινε κάτω 
+7
giota
thodoris981
jokey
NINAS
Throubee
captain
cretaland
11 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

ενοικίαση μελισσιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενοικίαση μελισσιών   ενοικίαση μελισσιών Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 01, 2012 11:21 pm

πολλυ μπερδεμα.

εσυ τα νοικιαζεις?

εγω θα ζηταγα ενα ποσο το χρονο και τελος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

ενοικίαση μελισσιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενοικίαση μελισσιών   ενοικίαση μελισσιών Icon_minitimeΔευ Ιουλ 02, 2012 12:28 am

δεν ξερω.δεν μπηκα στην διαδικασια αυτη ποτε.
το σίγουρο ειναι πως εδω στα μερη μου αν τα ειχα νοικιασει εγω πχ θα τραβαγα τα μαλλια μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

ενοικίαση μελισσιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενοικίαση μελισσιών   ενοικίαση μελισσιών Icon_minitimeΔευ Ιουλ 02, 2012 2:39 am

30 κιλα ανα κυψέλη στην κρητη εε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NINAS
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
NINAS


Αριθμός μηνυμάτων : 990

ενοικίαση μελισσιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενοικίαση μελισσιών   ενοικίαση μελισσιών Icon_minitimeΔευ Ιουλ 02, 2012 9:42 am


καλόοοοοο

δίνει τα μελίσσια, θα τα πάρει πίσω όπως τα παραδίνει, καμία απώλεια σε περίπτωση κακής χρονιάς, +30% επιπλέον σε πληθυσμό/κυψέλες + μέλι.

και άκοπα......

ούτε ο Οδυσσέας δεν θα σκεφτόταν έτσι.

τι ιδέα !!!!
kalo pedi kalo pedi kalo pedi


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokey
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 188

ενοικίαση μελισσιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενοικίαση μελισσιών   ενοικίαση μελισσιών Icon_minitimeΔευ Ιουλ 02, 2012 3:48 pm

έχουν και μεικτή ασφάλεια σε περίπτωση κλοπής ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα
thodoris981
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
thodoris981


Αριθμός μηνυμάτων : 651

ενοικίαση μελισσιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενοικίαση μελισσιών   ενοικίαση μελισσιών Icon_minitimeΤρι Ιουλ 03, 2012 2:55 am

Παράθεση :
σο για την ''Οδύσεια ιδέα'' μου δεν είσαι σε θέση εσύ με τα 4-5 ψοφομελισσάκια σου να με κρίνεις... τράβα να σου κάνει κάποιος κάνα μάθημα οικονομικών και σκέψου για μελισσοοικονομία. Οπότε τις αποψούλες σου και τις ειρωνιούλες σου κράτα της κοριτσάκι μου για τον εαυτούλη σου, βρές με κάτι ποιό ''απολαυστικό'' και ''εποικοδομιτικό'' να ασχοληθείς...
Όσο δίκιο και να χεις τέτοια γλώσσα είναι απαράδεκτη.
Πέρα απ' αυτό να ξέρεις οτι δεν είμαστε όλοι εδω μέσα μεγαλομελισσοκόμοι και οτι πολλοί απο εμάς που δεν κατέχουμε την μελισσοοικονομία έχουμε μόνο 4-5 ή ακόμα και ένα <<ψοφομελισσάκι>>.


Φιλικά θοδωρής.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giota
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
giota


Αριθμός μηνυμάτων : 326

ενοικίαση μελισσιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενοικίαση μελισσιών   ενοικίαση μελισσιών Icon_minitimeΤρι Ιουλ 03, 2012 9:00 am

Τελικα υπάρχουν μέλη στο φορουμ που δεν δεχονται καμμία κριτική.
Cretaland με την προσβλητικοτατη και απαξιωτική απάντησή σου προ ένα άλλο μέλος του φόρουμ, έχασες κάθε δικιο που μπορει να είχες.
Λυπαμαι, δεν περίμενα από μελισσοκόμο τέτοια αντιμετώπιση προς άλλο συνάδελφο έστω κι αν είναι .......κοριτσακι ή αν έχει 4-5 ψοφομελισσάκια . Νομίζω ότι είναι προς τιμή της που ασχολείται με τις μέλισσες κι όχι με κάτι πιο ...απολαυστικό ή επικοδομιτικό!!!! oxi oxi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μαρίνα
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 94

ενοικίαση μελισσιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενοικίαση μελισσιών   ενοικίαση μελισσιών Icon_minitimeΤρι Ιουλ 03, 2012 10:32 am

ΝΙΝΑS : ότι και να νοικιάσεις είτε είναι μαγαζί είτε είναι χωράφι είτε είναι κυψέλη σημαίνει
ότι αναλαμβάνεις και το ρίσκο της χρονιάς. Στο μαγαζί ίσως δεν έχεις δουλειά στο χωράφι ίσως ρίξει χαλάζι και σου χαλάσει την παραγωγή και στα μέλίσσια 'ισως δεν πάρεις μέλι.
Οπότε να ξέρεις ότι δεν το σκέφτηκε μόνο ο Οδυσσέας.



Cretaland:
Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης!!!!!!!
Εσύ νοικιάζεις με συγκεκριμένους όρους και το θέμα σου είναι αν θα βρεις ενοικιαστή ο
οποίος να τους δεχτεί.
Εγώ δεν κατάλαβα γιατί ζητάς τη γνώμη των άλλων αφού είσαι απόλυτος σε αυτά που ζητάς;;;
Δεν ξέρω τις τιμές ενοικίασης κυψελών αλλά νομίζω ότι είναι πιο σημαντικό να ψάχνεις να βρεις κάποιον που να μπορεί να τις φροντίσει σωστά και να τις αγαπάει για να του εμπιστευτείς τα κορίτσια σου και μετά να κάνεις συζήτηση για την τιμή και τους όρους.
Και μιας και η δική μου εμπειρία (160 κυψέλες) σε μέλισσες και μελισσοοικονομία όπως
είπες είναι μεγαλύτερη από τη δική σου, νομίζω (με τα δικά σου λεγόμενα πάντα) ότι μου δίνει το δικαίωμα να κάνω μια παρατήρηση
Το ότι θεωρείσαι λίγο πιο έμπειρος από κάποιους στο φόρουμ δεν σου δίνει και το δικαίωμα να μιλάς με αυτό τον τρόπο.
Μην ξεχνάς ότι κανένας δεν γενήθηκε μαθημένος!!!!!!!!!!!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

ενοικίαση μελισσιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενοικίαση μελισσιών   ενοικίαση μελισσιών Icon_minitimeΤρι Ιουλ 03, 2012 11:09 am

Καλημέρα
Βρίσκω απαράδεκτο το χαρακτηρισμό ψοφομελισσάκια από κάποιον που λέγεται μελισσοκόμος.
Η ενοικιαση των μελισσιών με βρίσκει αντίθετο οπότε δε θα μπώ στη διαδικασία να σχολιάσω περαιτέρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

ενοικίαση μελισσιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενοικίαση μελισσιών   ενοικίαση μελισσιών Icon_minitimeΤρι Ιουλ 03, 2012 4:12 pm

katse kala katse kala katse kala katse kala katse kala
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
parosbees
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 262

ενοικίαση μελισσιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενοικίαση μελισσιών   ενοικίαση μελισσιών Icon_minitimeΤρι Ιουλ 03, 2012 4:19 pm

Ρέ που καταντήσαμε!!!!!!!!!!!!!!!!.Όλα τα έχω ακούσει αλλά νοίκιασμα μελισσών για να πώ την αλήθεια μου όχι.
Θα μπορούσα να γράψω κατεβατά ολόκληρα για το θέμα αλλά θα δημιουργήσω προστριβές χοντρές και δεν θέλω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Melissologia
Διαχείριση
Melissologia


Αριθμός μηνυμάτων : 682

ενοικίαση μελισσιών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ενοικίαση μελισσιών   ενοικίαση μελισσιών Icon_minitimeΤρι Ιουλ 03, 2012 5:06 pm

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να σχολιάσω… ενεργώ όπως αρμόζει και το θέμα κλειδώνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ενοικίαση μελισσιών
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ενοικίαση χώρου για τοποθέτηση μελισσιών?
» Ενοικιαση εργαλείων?
» νεα θεση μελισσιων
» επιθεωρηση μελισσιων..!!!!!
» σπιτακι μελισσιων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Τα άλλα κόλπα-
Μετάβαση σε: