Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 καλησπερα σας

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
βελουχι
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 144

καλησπερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: καλησπερα σας   καλησπερα σας Icon_minitimeΤετ Ιουν 20, 2012 6:49 pm

Καλησπερα στην μελισσοπαρεα,,μολις πριν 20 μερες αγορασα 2 μελισσακια
[3αρες παραφυαδουλες] για να κανω μια αρχη με τις μελισσουλες, τις οποιες
ερωτευθηκα απο την πρωτη στιγμη που πηγα με φιλο μου μελισσοκομο
για παρεα στα μελισσια του,,τα οποια τα ειχε σε δικο μου χωραφι
τα τελευταια 5 χρονια ta xapia mou τι ειρωνια σκεφτηκα,γιατι να μην τα ειχα δει νοριτερα,,αλλα καλιο αργα παρα ποτε,,ετσι μολις ειδα ανοιχτο μελισσι
κατι επαθα μεσα μου,,βλεπεις τα γονιδια ξυπνησαν,ο παππους μου και ο γυος του ηταν οι μονοι μελισσοκομοι στο χωριο μου,,η καταγωγη μου ειναι απο την ευρυτανια,,απο ενα πολυ ομορφο χωριο [καστανια] στα 1000 μετρα υψομετρο

ελπιζω του χρονου αμα ειμαστε καλα να παω 2-3 μελισσια στο χωριο μπας και φαμε λιγο μελακι απο ελατο,μιας που εχω και μερος να τα βαλω πολυ κοντα στο σπιτι μου,,και απο μικρος τρωω ελατισιο μελι και μου αρεσει πολυ
μενω σε ενα χωριο τις αττικης [ωρωπο] και εχω τα μελισσακια μου στο χωραφι μου το οποιο ειναι 100 μετρα απο το σπιτι μου
ελπιζω ολα να πανε καλα γιατι τις κανω πολυ κεφι τις μελισσουλες


να φανταστητε παω πολλες φορες και καθομαι κατω απο μια ελια απεναντι απο τα μελισσια και τα κοιταω που πανε μεσα εξω και νιωοω σαν μελισσοβοσκος oraia εχω διαβασει αρκετα πραγματα απο το φορουμ
και σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια που δινετε στους νεους
εγω εχω την τυχη να εχω 2 που καλους φιλους μελισσοκομους
και μπορω ελευθερα να τους ρωταω οτι θελω,,αλλα ειμαι σιγουρος
οτι θα με βοηθησετε πολυ και εσεις,,[ειδη το εχετε κανει]
συγνωμη για την ζαλαδα μαλον πολλα εγραψα,, να ειστε ολοι καλα




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

καλησπερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλησπερα σας   καλησπερα σας Icon_minitimeΤετ Ιουν 20, 2012 10:27 pm

προχωρα
lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimi69
Μέλος
Μέλος
dimi69


Αριθμός μηνυμάτων : 100

καλησπερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλησπερα σας   καλησπερα σας Icon_minitimeΤετ Ιουν 20, 2012 11:21 pm

Καλώς ήρθες και καλορίζικα τα μελισσάκια σου! cheers Φαίνεται πως έχεις τις κατάλληλες προυποθέσεις για μια επιτυχημένη ενασχόληση, δηλαδή έρωτα για τις μέλισσες και φίλους μελισσοκόμους.Ότι πρέπει για καλό ξεκίνημα sostos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βελουχι
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 144

καλησπερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλησπερα σας   καλησπερα σας Icon_minitimeΠεμ Ιουν 21, 2012 7:47 pm

Ευχαριστω πολυ παιδια να ειστε καλα

φιλε dimi69 σου ευχομαι απο καρδιας να περασει σαν την μπορα ο καιρος και να εισαι ξανα κοντα στα μελισσακια σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

καλησπερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλησπερα σας   καλησπερα σας Icon_minitimeΤρι Ιουν 26, 2012 6:02 pm

Καλη αρχη ῾μελισσοχτυπημενε῾ cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

καλησπερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλησπερα σας   καλησπερα σας Icon_minitimeΠαρ Ιουν 29, 2012 1:17 am

Καλή αρχή... cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
καλησπερα σας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Καλησπέρα!
» Καλησπερα...
» Καλησπέρα
» Καλησπέρα!!!
» καλησπερα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: