Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα...

Πήγαινε κάτω 
+2
beteranos
Διονύσης
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Διονύσης
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 26

Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα...   Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Icon_minitimeΤετ Μάης 30, 2012 1:45 pm

Καλησπέρα στη μελισσοπαρέα...

Ερώτηση: γνωρίζει κάποιος ή κάποια, από πού μπορώ να αγοράσω τούλι μελισσοκομικό για να αλλάξω εκείνο της προσωπίδας μου που σκίστηκε σε διάφορα σημεία; Έχω αγοράσει ολόσωμη φόρμα η οποία δυστυχώς δεν έχει ανταλλακτικό μόνο το πάνω μέρος. Οπότε οι επιλογές μου είναι είτε να ράψω τα σημεία με τις τρύπες, είτε να πάρω ένα κομμάτι σίτας και να το αλλάξω ολόκληρο. Η δεύτερη επιλογή μού φαίνεται καλύτερη αλλά δε γνωρίζω πού να βρω το υλικό αυτό (και εάν είναι ειδικό ή μπορώ να βρω κάποιο μεγαλύτερης αντοχής)...

Γνωρίζει κάτι κανείς; scratch

Καλό απόγευμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beteranos
Μέλος
Μέλος
beteranos


Αριθμός μηνυμάτων : 194

Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα...   Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Icon_minitimeΤετ Μάης 30, 2012 7:52 pm

Ψαξε σε καταστηματα ειδων ραπτικης και σε βιοτεχνιες μπομπονιερων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Διονύσης
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 26

Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα...   Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Icon_minitimeΤετ Μάης 30, 2012 10:09 pm

beteranos έγραψε:
Ψαξε σε καταστηματα ειδων ραπτικης και σε βιοτεχνιες μπομπονιερων.


@beteranos:
έχω την εντύπωση ότι η συγκεκριμένη σίτα για τις μελισσοκομικές μάσκες είναι πιο χοντρή από εκείνη που χρησιμοποιείται στις μπομπονιέρες.
Όσο το σκέφτομαι, μάλλον τα καταστήματα που πουλάνε σίτες για πόρτες, παράθυρα κλπ. (ή και χρωματοπωλεία ακόμη), θα πρέπει να έχουν τόπια από το υλικό που ψάχνω...

Να 'σαι καλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lingistis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
lingistis


Αριθμός μηνυμάτων : 957

Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα...   Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Icon_minitimeΠεμ Μάης 31, 2012 12:41 am

... απλά να είναι μαύρο χρώμα για να μπορείς να βλέπεις, να μην πάρεις άλλο χρώμα δεν κάνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα...   Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Icon_minitimeΠεμ Μάης 31, 2012 12:50 am

lingistis έγραψε:
... απλά να είναι μαύρο χρώμα για να μπορείς να βλέπεις, να μην πάρεις άλλο χρώμα δεν κάνει.

Την πρώτη φορά σαν ανύδεος έβαλα "άσπρο" χρώμα και μου φαινόταν σαν να ήμουν με δεμένα μάτια.. htipieme htipieme htipieme
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα...   Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Icon_minitimeΔευ Ιουν 11, 2012 12:00 am

Σε σουπερ εχει σιτα για τα κουνουπια μαυρη, για κανε μια προσπαθεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yiorgos
Μέλος
Μέλος
yiorgos


Αριθμός μηνυμάτων : 204

Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα...   Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα... Icon_minitimeΔευ Ιουν 11, 2012 1:07 am

Εμενα παντος μου μιαζει για σιτα απο παραθηρο.
Τουλαχιστον στην δικι μου μασκα ετσι μιαζει.

φιλικα γιωργος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μελισσοκομικό τούλι για την προσωπίδα...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μελισσοκομικό Περιοδικό
» Μελισσοκομικο αυτοκινητο
» μελισσοκομικό καροτσάκι
» ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ
» μελισσοκομικο βιβλιαριο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Τροφοδοσία μελισσών-
Μετάβαση σε: