Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 βοήθεια ...

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dennisgr
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 10

βοήθεια ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: βοήθεια ...   βοήθεια ... Icon_minitimeΚυρ Απρ 29, 2012 12:57 pm

Ειμαι νεος στο hobby αν είδατε απο αλλα μ Posts και θα ηθελα την βοηθεια σας.

Εχω 8 κυψέλες εχουν πολυ γόνο και πολυ γύρη ,τις ταΐζω apifonda ! Tι πρεπει να προσέξω τωρα στα μελίσσια μου και ποιες οι δουλειες που πρέπει να κανω ωστε να τις εχω ολες δυνατές ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris981
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
thodoris981


Αριθμός μηνυμάτων : 651

βοήθεια ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοήθεια ...   βοήθεια ... Icon_minitimeΚυρ Απρ 29, 2012 1:46 pm

Δεν είμαι ειδικός αλλα είμαι σίγουρος οτι άν δεν περιγράψεις αναλυτικά την κατάσταση, και πανεπιστημιακός δεν μπορεί να σε βοηθήσει.
Πόσους ορόφους έχουν, πόσα πλαίσια με τι ,γιατί τα ταίζεις δεν έχει ανθοφορία στην περιοχή σου?
κτλ,κτλ.

Φιλικά θοδωρής
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dennisgr
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 10

βοήθεια ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βοήθεια ...   βοήθεια ... Icon_minitimeΚυρ Απρ 29, 2012 11:17 pm

8 κυψέλες με 6 εως 8 πλαίσια η καθε μια.

Τις ταΐζω γτ θεωρώ πως ειναι αδύναμες ακόμα και στην περιοχή μ δεν έχουμε πεύκα και τέτοια,λιγο θυμο ,αλαδανους και γενικά οτι πανίδα έχουν τα ήμι ορεινά της κρητης !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
βοήθεια ...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Βοηθεια βοηθεια, επιασα αφεσμο
» ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΔΙΚΗ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟMΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
» Βοήθεια sos
» την βοηθεια σας !
» Βοήθεια!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Μελισσοκομικοί Χειρισμοί-
Μετάβαση σε: